کهنه‌سرباز ۱۰۰ ساله بعد از ازدواج با نامزد ۹۶ ساله‌‌اش: دوباره احساس جوانی می‌کنم

یورونیوز: کهنه سرباز ۱۰۰ ساله آمریکایی و نامزد ۹۶ ساله‌ وی روز شنبه در «کارانتان»‌ در نورماندی فرانسه ازدواج کردند.

این زوج به مناسبت مراسم یادبود پیاده‌شدن نیروهای متفقین به فرانسه رفته بود، چرا که داماد، هارولد تِرِنس، از سربازان آمریکایی بود که در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ زیر آتش نازی‌ها با چتر در نورماندی فرود آمد.

او درباره ازدواج خود می‌گوید:‌«‌این بهترین لحظه تمام زندگی من است، من ۱۰۰ ساله و نامزدم ۹۶ ساله هستیم، و ازدواج در اینجا باورنکردنی است. اینجا دومین مکان محبوب من در جهان است (...) من دوباره احساس جوانی می کنم.»
در تالار عروسی شهرداری این روستا، وقتی شهردار، ژان پیر لونور، به زبان انگلیسی از جین سوئرلین می پرسد که آیا هارولد ترنس را به همسری می‌پذیرد، او با صدای بلند به زبان فرانسه «بله!»‌می‌گوید. سپس هارولد ترنس نیز با خوشحالی پاسخ مثبت می دهد.

پس از آن عروس و داماد، که با هم نزدیک به ۲ قرن عمر دارند همدیگر را عاشقانه می‌بوسند.
هارولد و جین پس ازمراسم عقدقبل از ورود به تالار برای ازدواج، جین سوئرلین که پیراهن صورتی ساتن به تن دارد به خبرنگاران می‌گوید:‌ «من ۹۶ سال صبر کردم تا شریک زندگی مناسب را پیدا کنم و امروز ازدواجی شاهانه را تجربه می‌کنم.»‌

تالار شهر کارانتان به مناسبت این ازدواج با اشیای پیاده‌شدن نیروهای متفقین، از جمله یک چتر پرواز در اشاره به سربازان آمریکایی آن زمان، تزیین شده بود.

جین و هارولد ساکن ایالت فلوریدای آمریکا هستند. هالورد پس از جنگ جهانی دوم با همسر اولش تلما آشنا شد. اما تلما از دنیا رفت و چند سال بعد، وی با جین آشنا شد. او در سال ۲۰۱۹ نشان لژیون افتخار را از دست رئیس‌جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون، دریافت کرد.
+9
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران
  نتیجه زندگی با کیفیت اینجوریه دیگه، خداییش از ما خیلی جوانترها سرزنده تر و شاداب ترند. داماد 100 ساله، نهایتا چهره یک مرد 70 ساله رو داشت و عروس خانم هم که کم مونده بود از ذوقش لزگی برقصه. :) :) :) بعد توی ایران به پنجاه که می رسیم، بهمون میگن حاج آقا یا حاج خانم و توی اتوبوس بلند هم میشن جاشون هم میدن. مردم از اینهمه خوشی. والا...
  0
  11
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.