جنجال اثبات تقلبی بودن بلندترین آبشار طبیعی چین توسط یک گردشگر

ویدئویی از آبشار یونتای، بلندترین آبشار پیوسته چین، توسط یک گردشگر کوهنورد منتشر شده که نشان می‌دهد آب این آبشار را یک رشته لوله فلزی تامین می‌کند. انتشار این ویدئو واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی به دنبال داشته.
انتشار ویدئوی کوتاه این گردشگر که طوفان عظیمی از واکنش‌ها را در میان شبکه‌های اجتماعی چین رقم زده، از زمان انتشار اولیه‌اش در روز دوشنبه ۱۴ خرداد بیش از ۷۰ هزار بار مورد پسند مخاطبان واقع شده است.

واکنش‌ها به این اتفاق مقامات پارکی را که آبشار در آن واقع است ناچار به پاسخگویی کرده است.
اسکرین شاتی از ویدئوی منتشر شده توسط یک کوهنورد چینیمقامات پارک با انتشار بیانیه‌ای اذعان کرده‌اند که برای ایجاد نمایی بهتر و افزودن به جاذبه بصری این آبشار به‌خصوص در ماه‌های کم‌آبی، تغییراتی را در این آبشار ایجاد کرده‌اند.

آبشار ۳۱۲ متری یونتای واقع در پارک-کوه یونتای یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان هنان چین به‌شمار می‌رود و دارای بالاترین امتیاز به لحاظ جاذبه گردشگری از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور است.

با وحود توضیحی که مقامات پارک منتشر کردند، تعدادی از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی از این اقدام آن‌ها انتقاد کردند. یکی از کاربران نوشت: «این کار به معنای رعایت نکردن نظم طبیعی و بی‌احترامی به گردشگران است.»

کاربر دیگری هم نوشت: «دیگر چگونه می‌توان یونتای را آبشار شماره ۱ چین نامید؟»

این اولین بار نیست که از روش‌های مصنوعی برای «کمک» به آبشارهای معروف در چین استفاده می شود.

به آبشار هوانگوشو نیز که یک مقصد گردشگری معروف در استان گوئیژو در جنوب غربی چین است، کمک شده است. از سال ۲۰۰۶ یک پروژه انحراف آب از طریق سد مجاور به این آبشار کمک کرده تا جریان خود را در فصل خشک حفظ کند.
+25
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.