قابل توجه ورزشکاران؛ شرایط برخورداری از خدمات ۳ شب هتل رایگان در یک جزیره ایتالیا

یورونیوز: جزیره ایتالیایی ساردینیا در قلب دریای مدیترانه با سواحل زیبا همواره یکی از مقاصد مهم برای گردشگران از سراسر جهان بوده است، اما بخش جنوب غربی این جزیره هنوز بکر است زیرا گردشگران اندکی به این گوشه ناهموار جزیره می‌روند.

از سال ۲۰۲۳ گروهی از کوهنوران و معدنچیان قدیمی به این فکر افتادند که با تأسیس انجمنی، پیشنهادی دلچسب برای جلب گردشگران به این منطقه کوهستانی ارائه کنند. پیشنهاد آنها برای گردشگرانی که اهل پیاده‌روی، کوهنوردی و راهپیمایی کوهستانی هستند، شامل سه شب اقامت رایگان در هتل‌های منطقه با صبحانه است.

این گروه از کوهنوردان و معدنچیان محلی امیدوارند با ارائه اقامتگاه رایگان در امتداد مسیر دیدنی ۵۰۰ کیلومتری کیلومتری «سانتا باربارا»، افراد ماجراجو را به سواحل جنوب غربی جذب کنند.

برای استفاده از این خدمات که برای افراد زیر ۳۵ سال و در خارج از فصل توریستی در نظر گرفته شده، به شما «گذرنامه پیاده‌روی» داده می‌شود که برای درخواست آن باید ابتدا روی سایت انجمن سی‌ام‌اس‌بی ثبت نام کنید. مهلت فعلی برای بهره‌مندی از این خدمات تا ۱۵ ژوئن است و فصل بعدی آن بین ۱۵ تا ۳۱ سپتامبر ۲۰۲۴ خواهد بود.

شما با پرداخت تنها ۵ یورو و یک کمک مالی بدون کف و بدون سقف در وب سایت انجمن می‌توانید گذرنامه خود را دریافت کنید. سپس باید یکی از پانزده مسیر پیشنهادی را برگزینید.

آنگاه کوپن‌هایی به نام خودتان از طریق ایمیل برایتان فرستاده می‌شود که بتوانید با آنها در بیست و چهار اقامتگاه طرف قرارداد انجمن جا رزرو کنید. بیشتر این اقامتگاه‌ها شامل هاستل‌ها و اتاق های مشترک است که هزینه هر شب آنها به طور معمول حدود ۲۸ یورو است.
ساردینیارزرو برای بیشتر از یک شب باید در روزهای متوالی انجام شود.

با گذرنامه مخصوص پیاده‌روی هزینه کل اقامت شما در مسیر پرداخت نمی‌شود و تنها اقامت شب مشمول این خدمات رایگان است. اما کشف مسیر تاریخی و هیجان‌انگیزی که معدنچیان ساردینیا در طول قرن بیستم از آن می‌گذشته‌اند، ارزش افزوده‌ای برای سفر شماست.

مسیر ۳۰ مرحله‌ای سانتاباربارا که به نام قدیس حامی معدنچیان نامگذاری شده است، از میان تپه‌های شنی بلند، جنگل‌‌های سرسبز، رخنمون‌های سنگی، جاده‌های مالرو مربوط به ۸۰۰ سال پیش از میلاد، پل‌های سنگی ساخته شده به دست رومیان باستان، خطوط راه‌آهن قرن نوزدهمی و نزدیک به ۱۵۰ معدن متروکه می‌گذرد. همچنین به مسافران این امکان را می‌دهد که با ساکنان محلی ساردین آشنا شوند و از غذاهای لذیذ جزیره لذت ببرند.

حتی برای ایتالیایی‌هایی که قبلاً به ساردینیا رفته‌اند، دیدن این مسیر یک کشف تازه است.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.