تشدید قوانین استرداد پناهجویان توسط وزیر کشور آلمان اعلام شد

دویچه وله: بحث‌‌ بر سر استرداد مجرمان به کشورهای ناامن بعد از حمله مرگبار مهاجر ۲۵ ساله افغان در مانهایم بویژه پس از واکنش اولاف شولتس صدراعظم آلمان شدت گرفت. شولتس در سخنانی در پارلمان این کشور قاطعانه تأکید کرد: «چنین مجرمانی باید اخراج شوند، حتی اگر اهل افغانستان یا سوریه باشند.» او گفت "مجرمان خطرناک و تروریست" جایی در آلمان ندارند.

فردریش مرتس، رهبر اپوزیسیون و رئیس حزب دمکرات مسیحی آلمان در واکنش به سخنان شولتس انتقاد می‌کند که صدراعظم قبلا در اکتبر سال گذشته نیز در مورد اخراج‌های گسترده صحبت کرده بود، اما کاری نکرده است.

نانسی فیزر، وزیر کشور اما می‌گوید گزینه‌های زیادی برای اخراج مجرمان مدت‌ها مورد بررسی قرار گرفته و کسانی که مرتکب جرایم جنایی شده‌اند و هنوز به عنوان یک تهدید تلقی می‌شوند، اخراج خواهند شد.

وزیر کشور همچنین تاکید کرد که به زودی قوانین مربوط به اقامت را نیز تشدید خواهد کرد. به گفته فیزر جرم "تجلیل از تروریسم" به عنوان دلیل دیگری برای اخراج در قانون گنجانده خواهد شد. او همچنین خاطرنشان می‌کند که اخراج و استرداد، برای مثال به افغانستان چندان آسان نیست و "دلیل طولانی شدن آن این است که نمی‌توان به طور مستقیم به فرودگاه پرواز کرد".

وزیر کشور آلمان همچنین تاکید می‌کند که افرادی اخراج خواهد شد که محکوم شده‌اند و باید ابتدا محکومیت خود را بگذرانند.

آلمان از زمانی که گروه طالبان در تابستان سال ۲۰۲۱ دوباره قدرت را در کابل به دست گرفت، اخراج پناهجویان افغان‌ را متوقف کرده است.

سباستین فیشر، سخنگوی وزارت خارجه آلمان می‌گوید طالبان آماده است در موضوع استرداد پناهجویان افغان همکاری کند اما این گروه می‌خواهد "هزینه بازگشت افغان‌ها به کشورشان از طریق شناسایی بین‌المللی طالبان پرداخت شود".

لوئیز آمتسبرگ، کمیسر حقوق بشر دولت آلمان از حزب سبز ولی هشدار می‌دهد که "همکاری با رژیم ضد بشری طالبان، که بویژه زنان و کودکان رنج زیادی از دست آنان می‌کشند، اشتباه بزرگی است".

رسانه‌های آلمان می‌نویسند این موضوع ممکن است یکی از دلایلی باشد که دولت آلمان اخراج افغا‌ن‌ها را غیرمسقیم از طریق کشورهای همسایه افغانستان مانند پاکستان یا ازبکستان در نظر گرفته است.
+63
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  باور کنید بابات هر افغانی ۳ هزار دلار به ایران بدن با جان دل قبول می‌کند و آنها از آن ور مرز می‌اندازند بیرون چون همین حالا مجانی هروز صدها شهروند افغانی وارد ایران میشه خوب ۳ هزار یا کنتر برای هر شخص بصرفه است
  3
  21
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  هرچه سریعتر بریزید این وحشی های حمام ندیده را بیرون الخصوص مفتخوری مثل فاطی
  2
  33
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  باید بندازن این تروریست های وحشی رو تو اقیانوس
  1
  17
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  dannni - سوئد، سوئد
  ۳۰۰۰ خوبه بدن به آنها لاکن تو رو موقع اخراج ۱۰ دلار‌هم‌نباید‌خرج کنن.
  10
  1
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بابا یک جزیره تو آفریقا بخرید یا اجاره کنید خلافکاران رو بفرستید اونجا بعد از چند هفته خودشون داوطلبانه به همون خراب شده های خودشون برمی‌گردند
  1
  18
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  در زما ن خانم مرکل قبل از اینکه اقدام به پذیرش مهاجر یا پناهجو بکنند گفتم چون این جماعت قراره با ملت آلمان زندگی بکنند باید این اقدام پذیرش بارای مردم آلمان گذشته شود که در صورت موافقت اقدام به پذیرش بکنند. م
  0
  5
  یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.