فقط در شهر تهران در سال ۱۴۰۲ تعداد ۹۴۲ فقره جسد «مجهول الهویه» کشف شده است

ایران وایر: روزنامه اعتماد در گزارشی به نقل از «معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی» اعلام کرد که بیشترین اجسادی که در سطح کشور کشف می‌شود مربوط به تهران است و در سال ۱۴۰۲، ۹۴۲ فقره از اجساد کشف شده، «مجهول‌الهویه» بوده‌اند.

در این گزارش که امروز شنبه نوزدهم خرداد منتشر شده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی، درباره آمار اجساد مجهول‌الهویه در تهران گفت: «بیشترین اجسادی که در سطح کشور کشف می‌شود مربوط به تهران است. در سال ۱۴۰۲، ۹۴۲ فقره جسد مجهول‌الهویه اعلام شد که از این تعداد ۸۳ جسد تابعیت افغانی، یک جسد تابعیت بنگلادشی و یک جسد نیز تابعیت پاکستانی داشت، اما بقیه ایرانی بودند. ۶۴ درصد این اجساد مردان و ۳۶ درصد از آنها زنان بودند. حدود ۴۰ درصد از اجساد مجهول‌الهویه زیر ۴۵ سال داشتند.»

آقای نثاری ضمن خودداری از انتشار آمار اجساد مجهول‌الهویه در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، می‌گوید: «آمار اجساد مجهول‌الهویه در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز مانند سال ۱۴۰۲ در هر سال حدود ۱۰۰۰ جسد بود، اما بالاترین آمار اجساد مجهول‌الهویه با بیش از ۱۰۰۰ جسد مربوط به دوران کرونا، یعنی سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ می‌شد که آمار این اجساد در هر سال به بیش از ۱۳۰۰ جسد رسیده بود. همچنین طی سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۹، ۵۰ درصد اجساد مجهول‌الهویه متعلق به شهرستان‌های مختلف بود؛ پرونده‌های اجساد در شهرستان‌های مختلف ثبت شده بود، ولی هویت‌شان در تهران شناسایی می‌شد.»

این مقام پلیس آگاهی تهران همچنین درباره دلایل عدم شناسایی اجساد می‌گوید: «تقریبا ۳۰ الی ۳۵ درصد کل اجساد مجهول‌الهویه در سامانه ثبت احوال فاقد هرگونه نشان و آثاری بودند. ۱۵ درصد اجساد مجهول‌الهویه از سوی خانواده، مفقودی‌شان اعلام نمی‌شود. ۱۰ درصد این اجساد نیز فاقد هرگونه بستگانی بودند. ۴۰ درصد اجساد مجهول‌الهویه نیز خانواده‌ها به خاطر فقر یا اختلافات خانوادگی از گرفتن جسد خودداری می‌کنند.»
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  یک هزارم کشته های پراید نبست
  3
  24
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خدا پدر این جمهوری اسلامی رو بیامرزه که مردم رو با این دین جعلی آشنا کرد. بر پدر هر چی عمامه داره از بالا تا پائین لعنت!
  3
  26
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  گرامی‌، بله، یعنی؛ استحکام خودرو، در حفاظت از راننده و سرنشینان، هنایش دارد، - (و در ضمن، من نمی‌دونم که چرا در سال‌های اخیر، از پراید در ایران انتقاد می‌شه؟، - چون برای نمونه، از ۱۳۷۳ که تولید پراید در ایران شروع شد، داشتن آن، به‌ویژه مدل هاش‌بک -که ژگولی‌تر بود-، یک امتیاز به‌شمار می‌آمد، و آن‌زمان پراید طرفدار داشت، اما گویا در سال‌های اخیر، کیفیت آن افت کرده). - ادامه‌ی صحبت در ارتباط با کامنت شما؛ - کیفیت خودرو در حفاظت از راننده و سرنشینان مهم است، اما باور بفرمایید که در ایران، سبک رانندگی‌، بسیار وحشت‌ناک است!، انگار که اکثر مردم، خیابان و کوچه را، پیست رالی به‌شمار می‌یارن!. - بیش از ۱۱ سال پیش که برای ۴۱ روز به ایران رفتم (و تازه عید نوروز و خلوتی خیابان‌ها بود)، از سبک رانندگی‌ مردم، شوکه شدم. - روزی با برادرم در محله پیاده می‌رفتیم، ایشان خیابان اصلی‌ را -با انبوه ماشین‌ها که همه ویراژ می‌‌دادند- رد کرد و رفت آن‌طرف، - من اما در بین انبوه ماشین‌ها، حتا از روی عابر پیاده نتوانستم رد بشم!، - سرانجام مامور محترم راهنمایی و رانندگی‌، من را از خیابان رد کرد.
  1
  12
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  مجهول‌الهویه که تابعیت آن مشخص است خفه شوید با آمار جعلی آنها کسانی هستند که وزارت اطلاعات کشته و در خیابان پرت کرده
  0
  1
  یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.