(ویدیو) اشتباه همایون شجریان در اجرای تصنیف «مرغ سحر» و واکنش او

همایون شجریان خواننده موسیقی سنتی کشورمان وقتی اشتباهی در اجرای تصنیف "مرغ سحر" داشت گفت: من یک بیت جا انداختم، دوباره از اول!
+48
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  ابن بابا خودش و پدرش گیر دادن به مرغ سحر ول کنم نیستن. یک چیزی بنام موزیک سنتی که جز اه و ناله توش چیزی نیست بخورد ملت میدن اگر حرف از نو آوری بزنی که وا ویلا بسات منقل و وافور که خوابه آدم میکنن.
  57
  22
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  اگر اشتباه نکنم، پشت پیانو رویال، استاد "انوشیروان روحانی" نشستند و -همانند همیشه-، پیانو را با هنر بی‌همتای خویش، نوازش می‌نمایند. - جایگاه استاد روحانی بسیار بسیار بالاتر از این هست که با چنین سایه‌صدا‌خوان آماتوری‌یی، همکاری کنند. / - تصنیف مرغ سحر - ساخته‌ی زنده‌یاد استاد "مرتضی‌ نی‌داوود" در دستگاه ماهور (گام جهانی‌ ماژور) می‌باشد، که ملودی زیبایی‌ دارد، - در این کنسرت بالا نیز، تنظیم آن برای ارکستر خوب و دل‌نشین است، - که اما هم مرحوم آن‌را بد و گوش‌خراش می‌خواند، و هم شخص بالا. / - در میانه یا انتهای دهه‌ی هشتاد خورشیدی در ایران، در مجموعه برنامه‌های شعر و موسیقی‌ تلویزیون، نوه‌ی قمرالملوک وزیری (که خانم هستند) شرکت می‌کنند. علیرضا افتخاری هم حضور داشته، - و خانم مهمان برنامه (نوه‌ی قمر) به افتخاری می‌گوید که آقای افتخاری، شما مرغ سحر رو بخونید!، - افتخاری هم می‌گوید که ساز نیست، اما چشم، - و بعد، مرغ سحر را زنده می‌خواند، - بقدری مرغ سحر با صدای افتخاری اجرای‌ قشنگی‌ هست ~
  27
  14
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  پس چون در کنار مردم ایستاد و تا آخرین لحظه مخالف این رژیم ضد بشری و اشغالگر ایران بود صدایش شد گوشخراش و شما هم شدی متخصص و کارشناس موسیقی.
  1
  6
  یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Munchen - مونیخ، آلمان
  در این‌که بنده کارشناس موسیقی‌ هستم، شما اصلا شک به دل راه نده ؛))) - ولی‌ واقعا در حد خودم، کارشناس می‌باشم ~ - دیگه این‌که، اگر ایشون مخالف دستگاه بود که دیگه نمی‌تونست بیاد روی سن، - و قبل‌ش هم مثلا ماجراهای عشقی‌عاشقیتی با خانم بازیگر داشته باشه - مهره گردانده می‌شه. - سلامت باشید ~
  0
  2
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.