ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

یورونیوز: پلیس نیویورک در پی محکومیت کیفری رئیس جمهوری سابق ایالات متحده درصدد لغو مجوز صادر شده برای حمل اسلحه توسط دونالد ترامپ است.

یک مقام ارشد پلیس شهر نیویورک در این خصوص به سی ان ان گفت که ترتیبات ابتدایی برای لغو مجوز حمل اسلحه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا آغاز شده است.

به گفته این مقام آگاه، مجوز حمل پنهانی سلاح توسط ترامپ در نیویورک، پیش‌تر در روز نخست آوریل سال گذشته به دلیل اتهامات کیفری مطرح علیه وی به حالت تعلیق درآمده بود.

این مسئول ارشد پلیس شهر نیویورک افزود: دو قبضه از سه تپانچه‌ای که دونالد ترامپ مجوز حمل آنها را داشت روز ۳۱ مارس ۲۰۲۳ به پلیس تحویل داده شد و اسلحه سوم که مشخصات آن در مجوز ترامپ درج شده بود «به طور قانونی به فلوریدا انتقال یافت.»

با توجه به اینکه آقای ترامپ روز ۳۰ مه گذشته با رای دادگاه منتهن در ۳۴ فقره اتهام گناهکار و مجرم شناخته شد، اگر وی همچنان سلاح سوم را در فلوریدا در اختیار داشته باشد، به نوعی مقررات ایالتی و فدرال را در این کشور نقض کرده است.

سی ان ان در گزارش خود آورده است که بدون دریافت پاسخی در این خصوص، با نمایندگان ترامپ تماس گرفته تا مشخص شود او هنوز در فلوریدا اسلحه در اختیار دارد یا خیر.؟

داشتن اسلحه و حمل آن توسط یک فرد مجرم بر اساس قوانین دولت فدرال ایالت متحده جرم به حساب می‌‌آید.

به گفته منبع یاد شده، دفتر حقوقی پلیس شهر نیویورک به دنبال تکمیل تحقیقاتی است که به احتمال قوی منجر به لغو مجوز حمل سلاح توسط دونالد ترامپ خواهد شد؛ هر چند که او پس اجرایی شدن چنین تصمیمی می‌تواند آنرا در دادگاه به چالش بکشد.

بر این اساس گفته می‌شود که آقای ترامپ از یک دهه پیش مجوز حمل پنهانی سلاح را از پلیس شهر نیویورک دریافت کرده بود، اما از آنجایی که درخواست وی برای چنین مجوزی به صورت محرمانه ارائه شده است، طبق دستورالعمل‌های پلیس نیویورک و مقررات ایالتی، از ثبت عمومی معاف بوده‌ است.

تعلیق مجوز حمل سلاح توسط دونالد ترامپ و مراحل در دست اقدام برای لغو آن نشان می دهد که وی چنین مجوزی را در تمام دوران ریاست جمهوری و پس از آن حفظ کرده بود؛ این مجوز اما مارس سال گذشته در پی اتهام جعل اسناد تجاری به حال تعلیق درآمد.

با این حال، دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری سابق، از حق محافظتِ تمام وقت توسط سرویس‌های مخفی ایالات متحده برخوردار است.
+20
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  دارند پوست هویج را مییکنند
  8
  4
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل
  دنیای سیاست بی رحم است. بیل کلینتون به منشی خودش تجاوز جنسی کرد ولی از داشتن هیلاری کلینتون بعنوان همسرش محروم نشد. یا اینکه هیلاری کلینتون ۳۳۰۰۰ ایمیل را از تلفنش پاک کرد و با چکش به جان گوشیش افتاد اما هیچ اتفاقی واسش نیفتاد
  0
  5
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.