دادستان اردبیل یکی از اتهام‌های حسین شنبه‌زاده را «ارتباط با افسران رده‌بالای موساد» اعلام کرد

 به گفته دادستان اردبیل، آقای شنبه‌زاده روز ۱۱ خرداد بازداشت شدرادیو فردا: دادستان اردبیل می‌گوید که اتهام‌های حسین شنبه‌زاده، فعال شبکه اجتماعی، مترجم و ویراستار، «ارتباط با افسران رده بالای موساد»، «اهانت به مقدسات» و «تلاش برای خروج از کشور» است.

خبر بازداشت آقای شنبه‌زاده روز ۱۵ خرداد رسانه‌ای شد، پس از این‌که او در تماس تلفنی با خانواده‌اش خبر بازداشت خود را اعلام کرد.

جلال آفاقی در اظهاراتی که خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، جمعه ۱۸ خرداد منتشر کردند، گفته که این فعال شبکه‌های اجتماعی روز ۱۱ خرداد بر اساس نامه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و نیابت قضایی دادستانی تهران بازداشت شد.

این مقام قضایی، آقای شنبه‌زاده را به «هتاکی‌های متعدد»، «اهانت به مقدسات» و «جاسوسی برای افسران رده بالای موساد» متهم کرده و مدعی شده که او «براساس اسناد و مدارک موجود متهم است به این‌که از طریق شبکه‌های اجتماعی با افسران رده بالای موساد در ارتباط بوده است».

او هیچ شواهد و مدرکی در این زمینه ارائه نکرد.

بازداشت این متهم پس از آن اتفاق افتاد که حساب کاربری علی خامنه‌ای در شبکه ایکس تصویری از عکس یادگاری او و اعضای تیم ملی والیبال دانش‌آموزی منتشر کرده بود که جمله همراه با این تصویر، نقطه نداشت.

حسین شنبه‌زاده در واکنش، بدون استفاده از هیچ کلمه‌ای، تنها یک نقطه زیر این تصویر گذاشت.

دادستانی اردبیل این مترجم و ویراستار را متهم کرده که «قصد داشت از طریق عبور از اردبیل، بستان‌آباد و در نهایت رفتن به ارومیه از کشور خارج شود».

خانواده حسین شنبه‌زاده روز ۱۶ خرداد در بیانیه‌ای با بیان این‌که فرزند آن‌ها «ابتدا باید از حقوق اولیه یک زندانی برخوردار شود»، تاکید کردند که «انتساب اتهاماتی سنگین به حسین به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از دستگیری بدون برخورداری از حق ارتباط با وکیل و خانواده جای سوال و نگرانی دارد».

در این بیانیه آمده که «ادعای متواری شدن حسین نیز قابل توجیه نیست حسین از مدت‌ها قبل در شبکه ایکس از قصدش برای سفر به اردبیل سخن گفته بود و حتی تا ساعتی قبل از دستگیری نیز در همین شبکه از شهر اردبیل سخن می‌گفت و از خودش عکس منتشر می‌کرد».

آقای شنبه‌زاده در سال ۱۳۹۸ نیز به‌دلیل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و اتهام «توهین به مقدسات و رهبر جمهوری اسلامی»، محاکمه و به حبس محکوم شده بود
+2
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  دادستان اردبیییییل ، یقیناً با دسته بیل این اتهام مسخره رو از اونجای وایف جن**ش درآورده ! مثل همه دادستان‌های دیگه در سراسر کشور که برای متهمین سیاسی ، اتهامات واهی و مزخرف رو ردیف میکنند !!
  4
  27
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  باید کمپینی راه اندازی شود و بجای اسم منفور خامنه ای فقط نقطه گذاشته شود.
  2
  9
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  با نقطه یا بی نقطه ؟ اگرانگشت میانه را حواله رهبرت میکرد چی ؟
  0
  1
  شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.