شگفتی و کشفی جدید در شهر سوخته پمپئی؛ اتاقی آبی با نقاشی‌های زنان

یورونیوز: کارشناسان بر این باورند که اتاق ۸ متر مربع را می توان به عنوان یک زیارتگاه یا فضایی اختصاص داده شده برای فعالیت های آیینی و ذخیره اشیاء مقدس تفسیر کرد.

در حفاری‌های اخیر در منطقه مرکزی شهر باستانی پمپئی، اتاق جدیدی با دیوارهای آبی رنگ‌آمیزی شده، بسیار نادر، کشف شده است.

به گفته کارشناسان، دیوارهای آبی خیره کننده با فیگورهای زن که نماد چهار فصل و بازنمایی تمثیلی کشاورزی و دامداری هستند تزئین شده است.

همچنین مصالح ساختمانی آماده برای استفاده در بازسازی در محل، و همچنین توده‌ای از پوسته‌های صدف خورده شده که باستان شناسان بر این باورند که احتمالا خرد شده و به مخلوط گچ و ملات اضافه می شدند، کشف شد.

علاوه بر این، پانزده آمفورا و یک مجموعه برنزی شامل دو کوزه و دو چراغ روغنی در این اتاق پیدا شد.
تصاویری از کشفیات جدید در پمپئیفعالیت‌های حفاری که منجر به کشف اخیر شد، بخشی از پروژه بزرگتری برای ایمن‌سازی منطقه وسیعی است که شامل بیش از ۱۳۰۰۰ اتاق در ۱۰۷۰ واحد مسکونی می‌شود.

جنارو سانگیولیانو، وزیر فرهنگ ایتالیا می‌گوید: «پمپئی واقعا یک صندوقچه گنج است که مدام باعث شگفتی ما می‌شود. هر بار که حفاری می‌کنیم چیزهای زیبا و مهم تازه‌ای پیدا می‌کنیم.»
به گفته کارشناسان، دیوارهای آبی خیره کننده با فیگورهای زن که نماد چهار فصل و بازنمایی تمثیلی کشاورزی و دامداری هستند تزئین شده است.پیش از این و در اوایل سال جاری میلادی، باستان شناسان یک تالار ضیافت باشکوه را کشف کرده بودند که حاوی نقاشی‌های دیواری با صحنه‌های اساطیری الهام گرفته از جنگ تروآ بود.

این کشف به عنوان یکی از برجسته‌ترین کشفیات انجام شده در این محوطه باستانی در جنوب ایتالیا توصیف شده است.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.