تبعات قتل پلیس آلمان بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدیدی امنیتی باشند اخراج می‌کند

یورونیوز: آلمان در حال بررسی اخراج و بازگردادن مهاجران افغانستان به کشور خود است که از دید برلین تهدید امنیتی برای این کشور به شمار می‌روند.

وزیر کشور آلمان پس از کشته شدن یک مامور پلیس در حمله با چاقو یک پناهجوی افغان، خواستار اتخاذ رویکردهای سخت‌گیرانه‌تری در قبال مهاجران شد. او همچنین اعلام کرد مهاجرانی که تهدیدی برای امنیت آلمان به شمار می‌روند به کشورشان فرستاده خواهند شد.

این اقدام می‌تواند در آلمان جنجالی شود و بسیاری از فعالین حقوق بشر با آن مخالفت خواهند کرد. گروهی از افغان‌ها که به آلمان آمده‌اند مدعی هستند که از دست طالبان فرار کرده و در صورت بازگشت به افغانستان جانشان در خطر خواهد بود.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگاران گفت: «برای من روشن است که افرادی که بالقوه تهدیدی برای امنیت آلمان هستند باید به سرعت اخراج شوند که این شامل فرستادن افراد به افغانستان و سوریه نیز می‌شود.»

این اظهار نظر وزیر کشور آلمان همزمان با برگزاری انتخابات پارلمان اروپا در حالی طرح می شود و گروه‌های راست افراطی به ویژه در آلمان بر لزوم برخورد با پناهجویان مجرم و همچنین کنترل هرچه بیشتر روند مهاجرت به این کشور تاکید می‌کنند.

فایزر در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه دولت در حال تلاش برای تسریع روند اخراج به کشورهای دیگر است، گفت: «همچنین من کاملا قاطعانه می‌گویم که منافع امنیتی آلمان به طور واضح از منافع افراد تحت تاثیر این سیاست مهم‌تر است.»

حمله با چاقو که روز جمعه توسط یک جوان ۲۵ ساله اهل افغانستان صورت گرفت در یک رویداد ضد اسلامی شهر مانهایم رخ داد که در آن ۶ نفر مجروح شدند و یک پلیس هم در اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد. مهاجم که مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده ، به طور غیرقانونی در آلمان زندگی نمی‌کرد.

در چند روز گذشته، حزب راست‌گرای «آلترناتیو برای آلمان» (AfD) به بهانه این حمله فریاد خود را برای اعمال سیاست‌های سختگیرانه‌تر مهاجرتی بلندتر کرده است. رهبران مشترک حزب AfD در بیانیه‌ای در این خصوص گفتند: «افکار ما با تمام کارمندان دولتی است که هر روز به دلیل سیاست‌های غلط مهاجرتی و امنیتی مجبورند جان خود را به خطر بیندازند.»

در درون ائتلاف سه جانبه‌ی دولت آلمان به رهبری سوسیال دموکرات‌های صدراعظم اولاف شولتس، حزب سبز با برنامه‌های اخراج به افغانستان مخالف است.
+90
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  لعنت به این به فعالین حقوق بشر.یک مشت شکم سیر خل مشنگ بی اطلاع و نادان.بفرستنشان یک سفر افغانستان یا جمهوری اسلامی درباره حقوق بشر فعالیت کنند عقلشان سرجا خواهد آمد.
  6
  73
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  همه این ادعاها برای انتخابات هست چون دولتمردان آلمان فقط به دنبال نیروی کار هستند اصلا اینکه آینده آلمان با این تندروهای اسلامی به کیده میشه براشون مهم نیست
  8
  30
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ako kermanshah - اسنانبول، ترکیه

  لعنت به این شخص که باعث شد که دیگر افغانی ها و مهاجران دیگر هم احساس خطر دیپورت رو احساس کنن.
  4
  32
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  این پشتون اگر »شیر حیوان« خورده بود، آدم تر بود
  3
  39
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  بجای این‌همه نگاه کردن یکطرفه، بگویید دلیل دست به دشنه شدن این وطن‌دار چه بوده است.
  52
  4
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک

  چند بار باید اتفاق بد بیفته تا این جماعت بفمن حداقل باید به بدبختی خودشون رحم کنن. کشتن پلیس برای دفاع از دینت در کشوری که مهمانشی. فردا پشت سر این بقیه هموطناش باید جواب پس بدن.
  1
  34
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.