رهبر حزب کارگر بریتانیا: در صورت لزوم از سلاح اتمی استفاده می‌کنم

العربیه: کیئر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا که شانس زیادی برای نخست‌وزیر شدن دارد می‌گوید تدارکات لازم برای استفاده از سلاح اتمی برای دفاع از بریتانیا را انجام خواهد داد.

به گزارش «بی بی سی»، استارمر در تشریح برنامه دفاعی حزب کارگر گفت در صورت پیروزی در انتخابات ماه آینده و برگزیده شدن به عنوان نخست‌وزیر، او در برابر تهدیدات خارجی، تقویت سلاح‌های اتمی و اختصاص بودجه بیشتر برای تسلیحات نظامی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در همین حال، آنجلا راینر، معاون حزب کارگر خواستار برچیده شدن سلاح‌های اتمی شده است. به نوشته تلگراف، او چند ساعت پس از اظهارات استارمر، تاکید کرد که جهان باید از شر سلاح‌های اتمی خلاص شود.

راینر در سال 2016 به طرحی در پارلمان برای حمله اتمی بازدارنده بریتانیا رای منفی داده بود، براساس این طرح که به تصویب رسید اگر بریتانیا در معرض حمله اتمی قرار گیرد می‌تواند به حمله اتمی متقابل بپردازد.

از آغاز حمله روسیه به اوکراین، بریتانیا خود را در برابر تهدیدات روسیه ارزیابی کرده است، از همین رو، چگونگی مقابله نظامی با تهدیدات روسیه به موضوعی چالش برانگیز در میان احزاب سیاسی بدل شده است.

فوریه گذشته مدودف، رئیس‌جمهوری سابق روسیه و معاون رئیس شورای امنیت آن کشور، بریتانیا را به دلیل حمایت نظامی از اوکراین به حمله اتمی تهدید کرد.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا می‌گوید تهدیدات روسیه باید با افزایش قدرت بازدارندگی بریتانیا روبرو شود.

نخست‌وزیر بریتانیا از حزب محافظه‌کار، هفته گذشته با اعلام انحلال پارلمان، دستور برگزاری انتخابات عمومی را داد. این درحالی‌ است که نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد احتمال برنده شدن حزب کارگر در این انتخابات و سقوط دولت محافظه‌کار وجود دارد.

افزایش تورم و مشکلات اقتصادی مردم، نارضایتی از دولت درباره برنامه‌های مهاجرتی و مالیاتی و نظام بهداشت و درمان و افزایش اختلافات داخلی در حزب محافظه‌کار از دلایلی بود که سوناک را وادار به اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام کرد تا از افول بیشتر حزب خود در میان رای‌دهندگان جلوگیری کند.

این درحالی است که به نظر می‌رسد دولت آینده بریتانیا علاوه بر مشکلات داخلی با افزایش تنش با روسیه و هزینه‌های نظامی هم روبرو خواهد بود.
+33
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  از در عقب، به کجا میخاین بزنید که پارتون نکنه؟ دنیا دیگه بوی ادرار گرفته.
  12
  10
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  این بابا اگه انتخاب بشه و نخست وزیر بشود اسم کوچیکش مشکل پخش داره از اخبار ایران و فقط باید اسم فامیلش را بخوانند.
  8
  17
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.