هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد تظاهرات کردند

یورونیوز: هزاران معترض روز یکشنبه در استانبول به نشانه اعتراض به پیشنهادهای دولت ترکیه برای معدوم کردن سگ‌های ولگرد تجمع کردند و شعار می دادند: «نه به کشتار»

معترضان با در دست داشتن عکس‌هایی از سگ‌های ولگرد با چشمان التماس آمیز روی تی‌شرت‌ها و پلاکاردهای خود، در میدان ینی کاپی در بخش اروپایی شهر تجمع کردند.

دولت ترکیه لایحه‌ای را برای زنده گیری و عقیم سازی سگ‌های ولگرد قبل از معدوم کردن آنها در صورتی که ظرف ۳۰ روز به سرپرستی گرفته نشوند، تدوین کرده است.

سلی گیریتلی اوغلو، مهندس ۲۷ ساله و یکی از معترضان به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «این یک قانون قتل است؛ حیوانات گناه دارند، نباید آنها را این‌طور قتم عامل کرد. بعد از این هم حتما قرار است نوبت گربه‌ها شود.»

حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید این اصلاحات برای کنترل تعداد سگ‌های ولگرد در کشور و جلوگیری از حمله آنها به مردم ضروری است.

مقامات می گویند در ترکیه چهار میلیون سگ ولگرد وجود دارد. این کشور توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان کشوری با «خطر بالا» برای بیماری هاری طبقه بندی شده است. دولت می‌گوید سگ‌ها در پنج سال گذشته باعث ۳ هزار و ۵۴۴ حادثه رانندگی شده‌اند که منجر به کشته شدن ۵۵ نفر و مصدومیت بیش از ۵ هزار نفر شده است.

اردوغان هفته گذشته در این خصوص گفته بود: «مشکل ما با سگ‌های ولگرد است چیزی که در هیچ کشور توسعه یافته‌ای دیده نمی‌شود.»

هایدر اوزکان، نایب رئیس فدراسیون حقوق حیوانات ترکیه، می‌گوید دولت باید به عقیم‌سازی موثر و ساخت پناهگاه‌های حیوانات توجه ویژه کند.

در ماه‌های اخیر موارد متعددی از حوادث و حملات سگ‌ها به افراد در ترکیه در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شده است و در حالی‌که گروهی از مردم این کشور از لزوم مقابله با افزایش روز افزون سگ‌های ولگرد ابراز نگرانی می‌کنند در مقابل بسیاری هم معتقدند که راه حل مقابله با این مسئله کشتن آنها نیست.
+57
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  از غد غد خان مسلمون وحشی چه انتظار ی دارین،کارشون فقط کشتار
  41
  38
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  اولین جانور ولگرد هار پاچه گیر و ملیجک پوتین پاشنه بلند خود خردوغان روس زاده اس، که ارزش یک پشم سگ ولگرد رو هم نداره. بهترین روش هم نوشاندن یک جرعه از یک جام پر از اسید ......هست و بس. این میمون سفید پوست، با فرستادن انگلها و ویروسهای خود به آذربایجان ایران، لیبی و سوریه با پشتوانه رییس جمهور چچن و داغستان که مشغول پرورش هیولاهای اسلامی در کمپهای مخفی و بخصوص در این کشورها برای سربریدن و ایجاد رعب و وحشت هستند، نقشه برای ایجاد خلافت ترکیه اسلامی کشیده اند. مردم بی زبان کشورهای ایران ترکیه آذربایجان و چون و داغستان هم منتظرند که کار از کار بگذرد تا بگویند نمی‌دانستیم و علم غیب نداشتیم. از ماست که بر دوغ😢🤕...
  4
  27
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  خود بیشرف اردوغان را باید انداخت دریاچه وان
  2
  15
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.