اسرائیل:برخی از اجساد گروگان‌های پیدا شده نشانه‌هایی از اعدام را نشان می‌دهند

 تصویری دیواری از گروگان‌هاصدای آمریکا: در حالی که ایالات متحده به دنبال پیشبرد توافق پیشنهادی برای پایان دادن به درگیری‌ها در غزه است؛ یک آمار دولتی نشان می‌دهد که اسرائیل معتقد است بیش از یک سوم از گروگان‌های باقی مانده غزه کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از حدود ۲۵۰ نفری که توسط شبه نظامیان مسلح حماس در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر که جرقه جنگ را به همراه داشت گروگان گرفته شدند، تعداد زیادی در آتش‌بس آذر‌ ماه سال گذشته آزاد شدند، در حالی‌که تعداد دیگری مرده یا زنده، توسط سربازان اسرائیلی کشف شدند.

این در حالی‌است که روز دوشنبه ۱۴ خرداد، چهار گروگان دیگر به لیست کشته‌شدگان اسرائیل اضافه شد.

آمار دولت اسرائیل می‌گوید بر اساس داده‌های اطلاعاتی از بین ۱۲۰ نفر گروگان جنگ غزه، تعداد ۴۳ نفر مرده ارزیابی می‌شوند.

این ارزیابی توسط مقامات اسرائیلی بر اساس منابع مختلف اطلاعاتی، از جمله فیلم‌های دوربین‌های مدار بسته و یا تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی به دست آمده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز برخی از مقامات به‌طور خصوصی گفته‌اند که تعداد گروگان‌های کشته شده ممکن است بیشتر از ۴۳ نفر باشد.

حماس در آغاز جنگ و در اقدام تلافی‌جویانه علیه حملات هوایی اسرائیل، تهدید کرده بود که گروگان‌ها را در صورت تداوم این حمله‌ها خواهد کشت. اسرائیل این موضوع را در همه موارد رد نکرده است، اما گفته است که برخی از اجساد گروگان‌های پیدا شده نشانه‌هایی از اعدام را نشان می‌دهند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنان روز جمعه خود که طرح سه مرحله‌ای آتش‌بس را ارائه داد از رهبری اسرائیل خواست در برابر فشار کسانی که در اسرائیل برای ادامه جنگ «به طور نامحدود» فشار می‌آورند، مقاومت کنند.

او از اسرائیل و حماس خواست تا برای آزادی حدود صد گروگان باقی مانده و تحویل پیکرهای حدود ۳۰ گروگان کشته شده توافق آتش‌بس را بپذیرند.

اما تلاش‌های میانجی‌گرایانه برای دستیابی به این توافق، با اصرار اسرائیل برای از سرگیری کارزار نابودی حماس، در حالی که گروه اسلام‌گرای فلسطینی خواستار پایان تضمینی جنگ و خروج همه نیروهای اسرائیلی است، به بن‌بست خورده است.

جنگ اسرائیل در غزه در پاسخ به حملات تروریستی نیروهای حماس و متحدان آنها به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (پانزدهم مهر ۱۴۰۲) آغاز شد که به‌گفته مقامات اسرائیل، حدود ۱۲۰۰ نفر کشته و بیش از ۲۵۰ نفر به گروگان گرفته‌ شدند.

کشورهای بسیاری در دنیا از جمله آمریکا، کانادا، اسرائیل، ژاپن و اتحادیه اروپا گروه حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند
+31
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  یعنی کسی میخواد انکار کنه؟ کسی هست که تصور میکنه آدمخوارهای بیرحم داعشی حماس که شکم زن باردار را پاره و جنینش را بیرون کشیدن و پستانهای دختر را بعد از تجاوز بریدند و فوتبال بازی کردند و نوزاد زنده را در فر گذاشته و سوزاندند ( همه اینها در فیلم موجوده) با اسیرها انسانی رفتار کنند؟
  10
  41
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  Munchen - مونیخ، آلمان
  بین خودمون باشه چی میزنی تو المان راستشو بگو. حیلی باحالی
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.