ماشینی که با هر باک بنزین ۲۱۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند

 BYD ماشین‌های الکتریکی و هیبرید-الکتریکی تولید می‌کندبی بی سی:BYD، خودروساز چینی سیستم هیبرید تازه‌ای رونمایی کرده که می‌گوید در هر ۱۰۰ کیلومتر ۲.۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. BYD در مراسمی در شهر شیان در چین همزمان با رونمایی از این قوای محرکه اعلام کرد که دو مدل «چین» (Qin) و «سیل» (Seal) را به این موتور مجهز خواهد کرد.

BYD از اولین کارخانه‌هایی است که سیستم هیبرید-الکتریکی را به تولید انبوه رساند. در این سیستم باتری ماشین را می‌توان هم با نیروی موتور درون‌سوز و هم با اتصال مستقیم به برق شارژ کرد. سیستمی که BYD هفته گذشته رونمایی کرد پنجمین نسل از قوای محرکه هیبرید این کارخانه است.
 ‌BYD دو مدل سدان خود را به سیستم جدید هیبرید مجهز خواهد کردBYD می‌گوید موتور هیبرید جدیدش با باک پر و باتری شارژ شده می‌تواند تا ۲۱۰۰ کیلومتر حرکت کند. قیمت پایه ارزان‌ترین مدلی که BYD به این سیستم مجهز خواهد کرد ۹۹ هزار و ۸۰۰ یوان (۱۴ هزار دلار) است. خودروساز چینی می‌گوید با این سیستم هیبرید، رانندگان هر سال نزدیک به ده هزار یوان در هزینه بنزین صرفه‌جویی خواهند کرد.
ارزان‌ترین مدل BYD چین با قیمت معادل ۱۴ هزار دلار فروخته می‌شودBYD هنوز در بازار آمریکا و اروپا ناشناخته است، اما در بازارهای آسیای جنوب شرقی رقابتی جدی را خودروسازان ژاپنی آغاز کرده است. این شرکت همچنین در چین ماشین‌های هیبرید-الکتریکی‌اش را با تخفیف زیاد می‌فروشد و می‌گوید در سه سال گذشته بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه ماشین از آنها فروخته است.

همزمان با BYD، تویوتا هفته گذشته از موتورهای هیبرید تازه‌ای رونمایی کرد که می‌گوید با سوخت‌های سبز هم کار می‌کنند. سوخت‌های سبز سوخت‌هایی هستند که با فرآیندهای شیمیایی تولید می‌شوند و معمولاً شامل ترکیب هیدروژن با کربن دی‌اکسید یا کربن منواکسید هستند. تویوتا می‌گوید ابعاد این موتورها کوچک‌تر از نسل کنونی موتورهای کارخانه است.
+13
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.