صدای خودی‌ها هم درآمد؛ کرباسچی: ثبت‌نام انتخابات را به استند آپ کمدی تبدیل کرده‌اند

ایران وایر: «غلامحسین کرباسچی»، شهردار سابق تهران و از چهره‌های سیاسی منتقد به حاکمیت، در واکنش به ثبت نام پرشمار چهره‌های سیاسی برای حضور در انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری در ایران گفت: «اصلی‌ترین نماد دموکراسی را در یک کشور تبدیل به یک نمایش فکاهی یا استندآپ کمدی، تحت‌عنوان ثبت‌نام انتخابات کرده‌اند.»

او در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) نوشت: «هنری بالاتر از این هست که سازوکاری برقرار کنی که اصلی‌ترین نماد دموکراسی را در یک کشور، تبدیل کنی به یک نمایش فکاهی یا استندآپ کمدی تحت‌عنوان ثبت نام انتخابات و ملت را چند روزی سرگرم کنی و کلی وقت و بودجه کشور را به باد دهی تا زمینه عبوراز جمهوریت را در اذهان عمومی فراهم کنی؟»

غلامحسین کرباسچی، سیاستمدار در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷، به‌عنوان شهردار تهران فعالیت می‌کرد.

او در سال ۱۳۷۷ به‌اتهام فساد مالی محاکمه و به زندان محکوم شد. کرباسچی بیش از دو سال را در زندان اوین سپری کرد. او در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از نامزدی «مهدی کروبی» از رهبران «جنبش سبز» حمایت کرد و به‌عنوان معاون اول او در صورت پیروزی معرفی شده بود.
+45
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران

  خوب یک مشت دلقک باعث خنده ملت شدن، از این عروسک های خیمه شب بازی کار برنمیادبجز دلقک بازی.
  2
  48
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این احمقها هم میدونند که رئیس جمهور بعدی رو مفعول قبل از ذغالی کردن ابرام ، انتخاب کرده و تنفیذ حکمش هم آماده هست ، این جماعت مزدور ، خیرسرشون مثلاً برای گرم کردن هر چه بیشتر تنور انتخابات ، نام نویسی کرده اند !!
  1
  53
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.