جزییات بیشتر از حمله با چاقو به گروه منتقد اسلام در آلمان: ضارب اهل هرات افغانستان است

پلیس آلمان جزییات بیشتری را از حمله ظهر روز جمعه ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به محل تبلیغات گروه پاکس یوروپ، جنبش راست‌گرای منتقد اسلام در شهر مانهایم آلمان منتشر کرد. به گفته پلیس، ضارب یک جوان ۲۵ ساله اهل هرات افغانستان است.
حمله با چاقو به غرفه تبلیغاتی گروه پاکس یوروپ صورت گرفته است که یک گروه راست‌گرای مستقر در شهر کرفلد آلمان است و مواضع انتقادی علیه اسلام را دنبال می‌کندبر اساس اعلامیه اداره پلیس جنایی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان، عامل حمله ظهر روز جمعه ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به محل تبلیغات یک گروه راست‌گرای منتقد اسلام در شهر مانهایم آلمان یک مرد ۲۵ ساله اهل هرات افغانستان است.

حمله روز جمعه با چاقو در نزدیکی یک غرفه تبلیغاتی مربوط به گروه منتقد اسلام به نام پاکس یوروپ (Pax Europa) رخ داد و در جریان آن شش نفر از جمله یک افسر پلیس در "میدان بازار" مرکز این شهر زخمی شدند.

بازرسان همچنان در پی یافتن انگیزه ضارب‌اند تا زوایای پنهان این حادثه را روشن کنند. اداره پلیس جنایی ایالت بادن-وورتمبرگ می‌گوید: «آنچه بیشتر ما را نگران می‌کند، انگیزه این اقدام است.»

در جریان این حمله، پلیس به سوی ضارب شلیک کرد و این فرد پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته و در حال حاضر برای بازجویی در دسترس نیست، از این رو تحقیقات برای یافتن انگیزه او هنوز پیشرفتی نداشته است.

به گزارش رسانه‌های آلمان، ضارب یک مرد ۲۵ ساله اهل هرات افغانستان است که در جنوب هسن زندگی می‌کند. در جریان تحقیقات پلیس، یک آپارتمان در شهر هپنهایم ایالت هسن مورد بازرسی قرار گرفته است.

پلیس جنایی اشتوتگارت تا کنون گزارش رسانه‌ها مبنی بر اینکه این آپارتمان، محل سکونت عامل جنایت بوده است را تایید نکرده است. بر اساس اعلام پلیس، همه مجروحان به جز افسر پلیس، از شرکت‌کنندگان در تجمع بوده‌اند. اما هنوز مشخص نیست که آیا همه آن‌ها از اعضای پاکس یوروپ بوده‌اند یا خیر.

یک سخنگوی پلیس گفت که افسر پلیس مجروح شده در جریان این حمله "هنوز در شریاط بسیار خطرناکی به سر می‌برد".

به گفته اشتفانی کیتسینا از اعضای گروه پاکس یوروپ، در جریان این حمله میشائیل اشتورتسن‌برگر، فعال منتقد اسلام و از اعضای ارشد این گروه نیز مجروح شده است.

به گفته او این حمله به صورت هدفمند علیه اشتورتسن‌برگر ۵۹ ساله صورت گرفته است و چاقو به صورت اشتورتسن‌برگر اصابت کرده است.

رسانه آلمانی بیلد در همین زمینه گزارش داد که اشتورتسن‌برگر از ناحیه پا و صورت هدف حمله قرار گرفته است. این رسانه همچنین گزارش داده که اشتورتسن‌برگر تحت عمل جراحی فوری قرار گرفته اما خطری زندگی او را تهدید نمی‌کند.
پاکس یوروپ: برنامه‌‌های خود را ادامه می‌دهیم
گروه پاکس یوروپ که یک گروه راست‌گرای مستقر در شهر کرفلد آلمان است و مواضع انتقادی علیه اسلام را دنبال می‌کند ضمن اشاره به حمله با چاقو به غرفه تبلیغاتی این گروه در مانهایم اعلام کرد که برنامه‌های بعدی خود را به صورت علنی برگزار خواهد کرد. به گفته کیتسینا، برنامه بعدی این گروه شنبه آینده در کاتاریننترپه در مرکز شهر دورتموند برگزار خواهد شد.

حمله با چاقو به غرفه تبلیغاتی گروه پاکس یوروپ صورت گرفته است که یک گروه راست‌گرای مستقر در شهر کرفلد آلمان است و مواضع انتقادی علیه اسلام را دنبال می‌کندحمله با چاقو به غرفه تبلیغاتی گروه پاکس یوروپ صورت گرفته است که یک گروه راست‌گرای مستقر در شهر کرفلد آلمان است و مواضع انتقادی علیه اسلام را دنبال می‌کند
حمله با چاقو به غرفه تبلیغاتی گروه پاکس یوروپ صورت گرفته است که یک گروه راست‌گرای مستقر در شهر کرفلد آلمان است و مواضع انتقادی علیه اسلام را دنبال می‌کندبه گفته او پلیس "مطمئنا تدابیر امنیتی را تشدید خواهد کرد" اما این گروه "قصد ندارد تدابیر امنیتی خود را داشته باشد."

اشتفانی کیتسینا از اعضای گروه پاکس یوروپ همچنین اضافه کرد که "تصور نمی‌کند که اشتورتسن‌برگر بتواند شنبه آینده دوباره در آنجا حضور داشته باشد  چرا که او "به شدت آسیب دیده است."

بر اساس اعلام پلیس جنایی آلمان، یک گلوله از سوی پلیس به ضارب شلیک شده است ولی "هنوز بسیاری از پرسش‌ها بی‌پاسخ مانده و تحقیقات در جریان است."

پلیس می‌‌خواهد بداند که چاقوی مورد استفاده در این حمله "چه نوع چاقویی بوده و از کجا آمده است و این که آیا او چاقو را خریده است یا نه."

از دیگر سو پلیس جنایی هنوز نمی‌داند که که آیا فرد دستگیر شده این حمله را طراحی کرده است یا اینکه این یک حمله به صورت ناگهانی و خودجوش بوده است.
واکنش مقام‌های آلمانی به این حمله
حمله روز جمعه در مانهایم تا کنون واکنش بسیاری را از سوی مقام‌های آلمانی به دنبال داشته است. اولاف شولتس صدراعظم آلمان با انتشار پستی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق)  نوشت: «تصاویر از مانهایم وحشتناک‌اند. چندین نفر توسط یک مهاجم به شدت مجروح شدند. من با آسیب‌دیدگان همدردی می‌کنم. خشونت در دموکراسی ما به کلی غیرقابل قبول است. ضارب باید شدیدا مجازات شود.»

سخنگوی فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان نیز حمله با چاقو در مانهایم را به شدت محکوم کرد. در همین زمینه کریستاین اشپشت، شهردار مانهایم از حزب دموکرات مسیحی نیز حمله با چاقو در این شهر به برنامه یک گروه منتقد اسلام را "یک حمله تروریستی" توصیف کرد و اظهار داشت که به نمایندگی از شهر مانهایم این حمله را محکوم می‌کند.

شهردار مانهایم پیش از این از مردم خواسته بود تا درباره "پشت‌‌پرده احتمالی این حادثه، گمانه‌زنی نکنند و منتظر نتیجه تحقیقات باشند."

در ویدئویی از این حمله که به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده فردی دیده می‌شود که  با چاقو در حال حمله با حاضران است. در این ویدئو فرد مهاجم با چاقو به یک افسر پلیس ضربه می‌زند و او را از ناحیه سر مجروح می‌کند و مهاجم در نهایت در اثر شلیک سلاح پلیس زخمی می‌شود و بر روی زمین می‌افتد
+68
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  این فرد افغان به احتمال زیاد از فرط گرسنگی و نداری با هزار مکافات خود را به آلمان رسانده و اینطوری داره به کشور میزبان ضرر میرسونه به قول ما ایرانی ها نمک را خوردن و نمک دان را شکستن
  4
  141
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  واکنش پلیس بسیار ضعیف بوده.معمولا در چنین اجتماعاتی از همان ساعات اولیه باید حضور داشته باشد.دوم اینکه زمانیکه مهاجم بهر وسیله کشنده مجهز ب کننداشد؛پلیس باید بدونه اخطار؛بپا یا دست مهاجم شلیک کند ؛باین عمل میگویند بازدارنده. سوم بعداز بهبودی و محاکمه مهاجم باید فورا مهاجم و کلیه خانواده اش را از آلمان اخراج کنند و از پذیرش افغانی بعنوان مهاجر قوانین سخت گیر کننده تری اعمال شود
  16
  113
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آفتاب آمد دلیل آفتاب!
  6
  59
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  lehrte - هانوفر، آلمان

  آخه پلیس دنبال چه انگیزه‌ای است انگیزه نمیخواد مسلمانه دیگه
  2
  111
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  خداوند می‌گوید: انعام/سوره۶، آیه۶۸. هر وقت کسانی را که آیات ما را استهزاء می‌کنند مشاهده نمائی از آنها روی بگردان تا به سخن دیگری بپردازند و اگر شیطان از یاد تو ببرد، به محض توجه پیدا کردن با (این) جمعیت ستمگر منشین.
  129
  15
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  او را پس از ۱۰ یا ۱۲ سال زندان به همان جایی که آمده دیپورت خواهند کرد
  2
  100
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان

  مرکل کجایی؟ یادته رفته بودین ایستگاه قطار با شاخه گل و شیرینی استقبالشون؟ و هر سال بدتر هم خواهد شد.
  2
  110
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  مسلمون مسلمون است اصلا مهم نیست اهل کجاست! کسی که به اسلام مبتلا است درمانی ندارد! ☠️
  4
  73
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  آلمان مهد فاشیسم و نژاد پرستی و افراطی گرایی. جای تعجب ندارد که یک نفر مثل خودشون ولی از کشور دیگه باهاشون همون رفتار راکنه...همین آلمانها باعث و بانی جنگها و کشتار هستند.....آلمانها یک آینه به طرف خودشون بگیرن ببینن با ملتهای دیگه چکار کردن...همین آلمانها به صدام حسین بمب‌های شیمیایی را دادند و کارخانه های بمبشان بر علیه ایران را راه‌اندازی کردن
  66
  13
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران

  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  ۱۲ سال آلمانی بدبخت باید کار کند مالیات بدهد تا این موجود را در هتل زندان نگهداری کنند. باید توی باغ وحش بگذارند که با پول بلیط خرج غذاش در بیاد.
  16
  71
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  خب اگر بد است در آلمان چکار میکنی آهان فهمیدم سوسیال و بیمه مجانیش اما مجانیه،سریع این یابو بیاندازید بیرون
  6
  45
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  سه سال حبس میدن و بعداز یکسال آزاد میکنن
  7
  23
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ایران نگون بخت رو بگو که این عجق وجقها ، مثل مور و ملخ ریختن توش ! فرداس که ادعای صاحب بودن کشور رو بکنند ، ایرانی هم که مدهوش و در رخوت ، خودش رو سپرده به دست تقدیر و سرنوشت شوم و هر بلایی که بر سر خودش و کشور بیاد ، براش بی تفاوته !!!
  6
  45
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  باید به طرفداران اسرائیل حمله می کرد. این جوجه ها ارزشش را ندارند
  53
  6
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک - خداوند ما هم میگه الاغ که یونجه اش زیاد بشه شروع میکنه به جفتک پرانی، یا اینکه مثل تو که اتفاقاً همشهری همین چاقوکشه هم هستی جفنگ میگه و بخاطر بیماری سادیسمی که داره دوست داره از بقیه فحش و فضیحت بشنوه و تحقیر بشه. چون برای او لذتی در این کار نهفته است که فقط خودش می‌داند و بس. آیه اول از سوره خریت
  3
  34
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  پشتون است، طالبان همان پشتون ها هستند. همیشه دنبال ملیت طرف بروید تا بهتر درک کنید چرا مسلمان است، گول نخورید. همین دیروز فرانسه یک چچنی را دستگیر کرد، چر چچنی ها اینجوری هستند، چرا پشتون ها، تروریست ها پیش از آنکه مسلمان باشند، یک خواستگاه ملی دارند، گول نخورید
  4
  19
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  نادان اربابان و صاحبانت منجمله رضا شاه دوم هم مسلمان دو آتشه است و اسم دخترانش را نور الزهرا گذاشته.والا سنگ پا جلوی شما کم آورده.ارباب مخلوعت هاله نور دیده.ان یکی اربابان دغدغه اسلام دارد.چی میکشیم شماها؟؟؟؟
  24
  13
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  senator x - تهران، ایران
  دگه چی؟ امر دیگری برای دولت المان نداری؟ کچل رو به ده را نمی دادن سراغ کدخدا رو می‌گرفت
  17
  0
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان
  آن کسی که فحاشی می‌کند، نشان از بی‌ارادگی در کنترل اعصاب و نتوانی کلامی دارد. این ضعف شما را می‌رساند. نمونه بارزش همین خودت که از پیش خود یک سری مهملات و خزعبلات نوشته زدی که هیچ سندی ندارد.
  13
  7
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  پناهندگان ایرانی که با انواع دروغ و کلک و افتضاحانه اقامت گرفتند خود را از دیگر مهاجران سرتر می‌بینند چون اره دیگه آریایی و همنژاد آلمانها هستند زرررررت بشینید سر جاتون ۲ زاری های بی وجود، لا اقل افغانستانی و غیره خود را ابنه ای و خواجه‌ معرفی نمی‌کنند و زناشون نرسیده تو بغل المانی و سوئدی و اروپایی نمیرن چون شرافت دارن برعکس شماها بی وجودها
  25
  4
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  اگر یه بزرگی داشتن، قبلش بهش میگفت، هر حمله ای که به مردم میزبانشون می کنن، چه عواقبی برای بقیه هموطنانش می تونه داشته باشه، اروپا پر از اسلام ستیزه، حالا یا مثل این گروه علنا میگن یا مخفی می کنن، خوب یا بد مشکل اصلی مهمان هست که قبل از ورود به اون کشور همه جا شنیده داره کجا میره
  0
  2
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  استکهلم سوئد.من امری نکردم اون یک پیشنهاد بود.چون من سالیان زیادی در آن کشور زیبا زندگی میکردم و از عادات و اخلاق آلمانیها با خبر هستم در آن کشور که مردمش بعداز جنگ جهانی دوم با تلاش بسیار زیادی باز سازی کردند و,حیف است که امثال شما یا افراد عقب افتاده سایر کشورها اجتماع آنجا را بهم بریزند.در ضمن مثالی هم زدی غلط اون مهمان بود نه کچل,برو مطالعه کن برو
  2
  3
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  نابود شین با این دین متجاوز و وحشی تون
  1
  4
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  احمق،بیسواد،حـ... ،این مملکته خودشون ،این مسلمون های تروریست اومدن تو کشوره اینا و این وحشی بازیا رو در میارن
  1
  3
  یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  مسئله خیلی ساده است تو دور و بر خودت را میبینی و کسانی از صنف خودت و خانواده است.من که به شخصه نه ایرانی همجنس گرا دیدم و نه زنانی که خود را در آغوش آلمانی ها انداخته باشند .این از رسم و رسوم آخوندها و شما حزب الهی ها است که خدعه میکنید و برای پیشبرد اسلام با مرد و زن تو رختخواب میرین و بعد غسل میکنین و نماز میخوانید.با سگ و خر و اسب و مرغ نزدیکی میکنید و بعد طبق دستور اسلام عزیز می‌برین بیست کیلومتر دورتر میفروشینش
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  جوابت یه کلامه، تهوع.
  0
  0
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان
  ضایع شدی، رفت. بیشتر از این دیگه به همش نزن.
  0
  0
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان
  جدی میفرمائین؟ نه اینکه روزی هزار بار از طرف همه نظر دهنده ها قهوه ای نمیشی؟ یکی این حرف را میزنه که آبرو و اعتباری بین مردم داشته باشه نه مچلی مثل تو. چی تو سرت میگذره خدایی؟ ساقیتو عوض کن، از موتوری جنس نگیر. برای خودت میگم. :) :) :)
  0
  0
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.