۲۱ درصد از آلمانی‌ها ملی‌پوشان «سفیدپوست» را ترجیح می‌دهند

تیم ملی فوتبال آلماندویچه وله: طبق آمار یک نظرسنجی، ۲۱ درصد از مردم آلمان می‌گویند "بهتر" است شمار بازیکنان "سفیدپوست" در تیم ملی این کشور بیشتر شود. در کادر فعلی ملی‌پوشان فوتبال آلمان در جام ملت‌های اروپا، ۹ بازیکن خارجی‌تبار حضور دارند.

شمارش معکوس برای آغاز مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ با میزبانی آلمان شروع شده است. شهروندان در آلمان نیز رفته رفته در تب و تاب این تورنمنت  هستند که از روز ۱۴ ماه ژوئن به مدت یک ماه در جریان خواهد بود.

تیم ملی فوتبال آلمان از مدعیان اصلی قهرمانی در این رقابت‌ها محسوب می‌شود. این در حالی است که ترکیب کادر "عقاب‌پوشان" آلمان در طول دو دهه اخیر تحولات گسترده‌ای را در مقایسه با دوران قبل از آن، تجربه کرده است.  

این تحولات به ویژه شامل افزایش شمار بازیکنان خارجی‌تبار در ترکیب تیم ملی آلمان بوده است. در فهرست بازیکنان دعوت شده از سوی یولیان ناگلزمان، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان، ۹ ملی‌پوش آلمانی با پیشینه مهاجرت حضور دارند.

به عنوان مثال ایلکای گوندوگان، کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان، ریشه ترک دارد. آنتونیو رودیگر، یوناتان تاه، جمال موسیالا و لی‌روی سانه نیز از بازیکنان کلیدی و برجسته تیم ملی فوتبال آلمان محسوب می‌شوند که "مهاجرتبار" هستند.

حال نتایج یک نظرسنجی در آستانه شروع جام ملت های اروپا، توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که در ماه آوریل سال جاری میلادی به خواست شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR) و توسط موسسه "infratest dimap" انجام شده است، ۲۱ درصد از پاسخ‌دهندگان آلمانی افزایش تعداد بازیکنان "سفیدپوست" را در تیم ملی این کشور "ترجیح" می‌دهند.

با این حال ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی "مخالف" یا "به شدت مخالف" این دیدگاه هستند.

همچنین دو سوم از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مذکور (۶۶ درصد) نیز از حضور پرشمار فوتبالیست‌های مهاجرتبار در تیم ملی آلمان، حمایت می‌کنند.
رفتار نژادپرستانه با بازیکنان ملی فوتبال آلمان
رفتار نژادپرستانه با فوتبالیست‌ها و برخورد جامعه با آن،  از موضوعات حساس و جنجالی در فوتبال آلمان است.

گرآلد آزاموآ، ملی‌پوش پیشین فوتبال آلمان که ریشه آفریقایی دارد، در این مورد می‌گوید که در سال ۱۹۹۷ وقتی که با تیم هانوفر در کوتبوس به میدان رفته است، از سوی بازیکنان تیم حریف به او "هزار بار" توهین‌های نژادپرستانه شده است.  

شکودران موستفی، ملی‌پوش آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ و قهرمان جهان در این سال به یاد می‌آورد که چگونه او و هم‌تیمی‌هایش "تحت نظر" بوده‌اند.

او اشاره می‌کند: «خیلی دقت می‌شد که از بین ما ملی‌پوشان خارجی‌تبار، چه کسی سرود ملی را می‌خواند و چه کسی آن را نمی‌خواند؟ آیا سپاسگزار هستیم که می‌توانیم برای آلمان بازی کنیم، یا نه؟»
+14
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.