کناره‌گیری سفیر بریتانیا در مکزیک پس از «نشانه رفتن اسلحه به سمت یکی از کارکنانش»

آقای بنیامین تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظر نکرده استبی بی سی: جان بنیامین، سفیر بریتانیا در مکزیک اوایل سال جاری پس از نشانه رفتن اسلحه به سمت یکی از کارکنان محلی سفارت، از سمتش کنار رفته است.

ویدیویی از این رویداد به تازگی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد که آقای بنیامین پس از حرکت دادن اسلحه در اطراف خودرو، آن را به سمت مرد دیگری نشانه می‌گیرد. صدای خنده در پس‌زمینه ویدیو شنیده می‌شود و کسی که اسلحه به سمتش گرفته شده با حرکت دست ناراحتی خود را نشان می‌دهد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند «با وجود قتل‌های روزانه در مکزیک توسط فروشندگان مواد مخدر، او جرات می‌کند که با اسلحه شوخی کند.»

آقای بنیامین تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

هیچ اعلام رسمی هم در این مورد منتشر نشده اما دیگر نام او به عنوان سفیر در مکزیک در وبسایت رسمی دولت بریتانیا دیده نمی‌شود.

سال گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر در مکزیک به قتل رسیدند. این کشور دارای قوانین بسیار محدودکننده اسلحه است و تنها یک مغازه اسلحه‌فروشی در یک مجتمع نظامی مکزیکو سیتی دارد. در چنین وضعیتی این حرکت او سبب ناراحتی کارکنان و بسیاری از شهروندان مکزیک شده است.

بی‌بی‌سی برای اظهار نظر با آقای بنیامین تماس گرفته است.
+24
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  ایشان نشانه رفت برکنار شد ، ایران میکشند پست و مقام می گیرند . باز بگید مرگ بر ولایت فقیه و جمهوری اسلامی که واقعا گند زدن به هر دو
  1
  26
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.