برنامه اپل برای کار با آیفون بدون استفاده از دست؛ «سیری» مجهز به هوش مصنوعی عرضه می‌شود

یورونیوز: در حالی که در ماه‌های اخیر چت جی‌پی‌تی به موفقیتی بی‌سابقه برای تعامل هوشمند با کاربران دست یافته است، اپل بی‌سر و صدا در حال توسعه دستیار صوتی گوشی‌های آیفون خود به نام «سیری» بوده است.

در شرایطی که بسیاری انتظار دارند اپل نسخه بهبودیافته از سیری را در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار خود در ۱۰ ژوئن معرفی کند، گزارش‌ها حاکی از آن است که این ابزار هوشمند از چت جی‌پی‌تی سبقت گرفته و می‌تواند حتی «بهتر» از ربات چت شرکت اوپن‌ای‌آی عمل کند.

پایگاه خبری بلومبرگ می‌گوید نسخه جدید سیری به کاربران اجازه خواهد داد بسیاری از اپلیکیشن‌ها را در آیفون یا آی‌پد بدون دخالت دست کنترل و هدایت کنند.

به طور مشخص سیری جدید می‌تواند فایل‌ها و اسناد را باز کند، یک یادداشت را به پوشه دیگری ببرد و ایمیل را ارسال یا حذف کند. کاربران حتی می‌توانند از آن بخواهند که یک مقاله را خلاصه کند.

پاسخ‌ خودکار پیام‌ها، خلاصه‌سازی پیام‌های صوتی و ویرایش عکس و ایموجی‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی از دیگر قابلیت‌های تازه سیری عنوان شده است.

به گفته بلومبرگ در این نسخه بهبود یافته سیری، که فعلا قادر به انجام یک فرمان در آن واحد است، کاربران می‌توانند زنجیره‌ای از دستورات را با دستیار صوتی اپل بسازند.

به عنوان مثال، می‌توان از سیری درخواست کرد که یک جلسه ضبط شده را خلاصه کرده و سپس آن را برای یک همکار ارسال کند. یا می‌توان از سیری خواست یک عکس را برش دهد و سپس آن را برای یک دوست ایمیل کند.

کارشناسان می‌گویند این تغییر نیازمند اصلاح نرم‌افزار زیربنایی سیری با استفاده از «مدل‌های زبانی بزرگ» (به عنوان فناوری پشت سر چت جی‌پی‌تی و برنامه‌های مشابه) بوده و یکی از برجسته‌ترین اقدامات جدید اپل برای حرکت به سمت هوش مصنوعی است.

ظاهرا اپل همچنین قصد دارد کلیدهای میانبر سیری را، که به کاربران اجازه می‌دهد به صورت دستی دستوراتی را برای ویژگی‌های برنامه ایجاد کنند، بیشتر توسعه دهد.
ابزار «سیری» در گوشی‌های آیفونسیری جدید با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند کارهایی که کاربران روی دستگاه‌های خود انجام می‌دهند را تجزیه و تحلیل کرده و ابزارهایی را به‌طور خودکار فعال کند. این ویژگی جدید در ابتدا به برنامه‌های اپل محدود شده است، با این حال این شرکت قصد دارد در ادامه صدها دستور مختلف دیگر را نیز پشتیبانی کند.

این ویژگی‌ها نشان‌دهنده تغییرات قابل توجهی برای سیری هستند. پیش از این سیری به وظایفی مانند ارائه وضعیت آب و هوا، پخش موسیقی، ایجاد یادآوری یا اضافه کردن مواردی به لیست خرید محدود شده بود.

به گفته نیویورک تایمز، این نسخه بهبود یافته همچنین می‌تواند مکالمه را دنبال کرده و پیام‌ها را خلاصه کند.

انتظار می‌رود سیری جدید با به‌روزرسانی بعدی اپل برای آیفون‌ها، یعنی آی‌او‌اس ۱۸، در ماه سپتامبر و تقریباً همزمان با مدل‌های بعدی آیفون عرضه شود.

گزارش شده است که اپل همچنین قراردادی با اوپن‌ای‌آی برای ادغام ربات چت و سایر فناوری‌ها در سیستم عامل آی‌او‌اس منعقد کرده و همزمان در حال مذاکره با شرکت مادر گوگل، آلفابت، است تا از ابزار جمینای در آینده استفاده کند.

اپل می‌گوید انتظار دارد که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی برای آیفون، آی‌پد و مک (و همچنین پیشرفت‌های سیری) کاربران را تشویق به ارتقای دستگاه‌های خود کند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.