آیا با مجرم شناخته شدن ترامپ، وی همچنان می‌تواند نامزد ریاست جمهوری شود؟

عصر ایران: یکی از سوالات اساسی در طول دو ماه برگزاری دادگاه ترامپ در نیویورک این بود که آیا در صورت گناهکار شناخته شدن آقای ترامپ در دادگاه، او همچنان می‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری نوامبر امسال شود یا خیر؟

پاسخ آری است. در قوانین آمریکا محدودیتی برای نامزد ریاست جمهوری که دارای محکومیت قضایی است پیش‌بینی نشده است.

قانون اساس آمریکا شروط محدودی برای واجد شرایط بودن نامزدهای ریاست جمهوری در نظر گرفته؛ از جمله این که دست کم ۳۵ سال سن داشته باشند؛ «متولد و شهروند آمریکا باشند و دست کم ۱۴ سال در داخل آمریکا زندگی کرده باشند.

به این ترتیب، حتی اگر آقای ترامپ با حکم قاضی مرچان به تحمل زندان هم محکوم شود - احتمالی که بسیاری آن را با توجه به سن و سال و عدم سوء پیشینه کیفری آقای ترامپ بعید دانسته‌اند - او قادر خواهد بود از داخل زندان هم به نامزدی خود ادامه و در صورت پیروزی رئیس‌جمهوری ایالات متحده شود.

در واقع، مردم آمریکا تصمیم خواهند گرفت که آیا یک رئیس جمهور مجرم می خواهند یا خیر.

نظرسنجی ها نشان می دهد محکومیت نهایی ترامپ، از میزان آرای او خواهد کاست. با این حال، هواداران اصلی او، جدی تر به میدان رقابت خواهند آمد. ساعتی پس از اعلام مجرمیت ترامپ، هواداران او سیل کمک های نقدی شان را به سمت حساب های رسمی کمپین ترامپ روانه کردند بدان حد که درگاه پرداخت بانکی با اختلال مواجه شد.
+209
رأی دهید
-176

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  دنیای کثیف سیاست، چه بازی‌ها دارد، محمدرضا شاه پهلوی همیشه سعی در بالا بردن سطح آگاهی و کیفیت زندگی ما ایرانیان داشت، بعد از تغییر حکومت ببینیم چگونه نه تنها رشد و تعالی انسانی متوقف شد بلکه دقیقا به عربستان هزارو چهارصد و 🤬عندی 😡 سال پیش بازگشت و مردم در سطح عام بیسواد تر بی فرهنگ تر کم جنبه تر پررو تر پر توقع تر ووو شدند، یک لحظه غفلت کردم صد سال راهم دور شد.😡
  186
  224
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  در چند روز گذشته اکثر سایت‌ها ایرانی‌ را دیدار تا تز‌ها مختلف را ببینم. مفلوک تر از چپ و ۵۷ اتی ایرانی ندیدم. یک عده منتظر اعدام بودند حالا چرا جرم اقتصادی مجازات اعدام دارد.از خود این مدافعین حقوق بشر بپرسید. حالا که حکم اعدام صادر نشده شروع به مسخره کردن سیستم دادگستری آمریکا کرده. یک سیستم که کسی‌ مثل ترامپ را هم به دادگاه می‌‌کشد.این حکم هیچ اثری در کاندید شدن ایشون ندارد، اگر ترامپ آزاد, عربده می‌‌کشیدند. حالا که احتمال جرم باز هم عربده می‌‌کشند.چرا کم مجازات می‌‌شود. یکی‌ قادر نیست بگوید.عجب چه سیستمی‌ که ایشون را به دادگاه می‌‌کشد، تازه زوزه هم می‌‌کشند ترامپیست‌ها وطنی غمگین هستند. خیر گاله گشاد شما خیلی‌ باز است. از طرف کسانی‌ که به جامعه لیبرال آمریکا فرار کرده و به قوانین می‌‌تازند. خبر مرگ همه از دم. مگر کرم کدو داشته مگر می‌‌خارید که همه به آنجا فرار کرده. ؟ بدهند دست شما ؟ تا ۵۷ دیگر در آمریکا درست کنید؟حکومت پرولتاریا یا خدا ؟
  186
  148
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس
  نخست به این اشاره کنم که سرنوشت ما ایرانیان در دست خودمان هست، ولی در مورد ترامپ بی تردید باید گفت تنها رییس جمهور آمریکا بود که با ملایان مفعول معامله نکرد و ماهیت کثیفشون را خوب نمایان ساخت، سیستم کثیف گلوبالیستها و چپهای مزدور برای نرسیدن ترامپ به صندلی ریاست جمهوری به هر پلیدی دست خواهند زد، این مردم آمریکا هستند که با درس گرفتن از اشتباه هولناک چهار سال گذشته خویش بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. ننگ بر ارتجاع سرخ و سیاه.
  177
  178
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان
  این همان بود که میگفت من در خیابان به کسی هم شلیک کنم آب از آب تکان نخواهد خورد. تنها کسی که این موجود را به درستی شناخت جان بولتون بود و ایکاش نامزد ریاست جمهوری آمریکا میشد , بولتون بهترین شخص برای نشاندن ملایان تروریست و رفقای کمونیست آدمکش آخوندها به سر دسته گی پوتین بود.
  115
  113
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  منع قانونی نداره پس میتونه.حالا چپولها و اسلامیستها هرچی دست و پا بزنند،قانون قانونه و قانون آمریکا چنین محدودیتی پیش بینی نکرده.کل قضیه دادکاه ترامپ،یک پاپوش از طرف چپ افراطی بود.و الا چه دلیلی بود ماجرایی که مربوط به سلها پیش هست،درست در این زمان مطرح بشه.این رو حتی خود دموکراتها و چپها هم اعتراف میکنند.
  116
  126
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  ترامپ از نظر شخصیتی بی اشکال نیست،و صد البته سیاستمداری درون گراست به این معنی که تمرکزش روی مشکلات داخلی آمریکا خواهد بود نه ماجراجوییهای بین المللی به سبک بوش ها.اما اینکه سفت و سخت جلوی وحوش متحجر مسلمان و طرفداران فلسطین میایسته ، کاسه کوزه این تظاهرات و حمایتهای سازمان یافته توسط رژیم آخوندی از وحوش فلسطین رو بهم خواهد زد،و مهمتر از همه پا روی شاهرگ رژیم جمهوری اسلامی میگذاره تا نتونند در شاخ و شانه بکشند،و همینطور چپ افراطی وک گلوبالیست رو سرجای خودش مینشونه،باعث محبوبیتش بین ایرانیان هست.
  112
  123
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  BlackJack - لندن، انگلستان
  بولتون در ازای گرفتن پول بارها در جمع مجاهدین (اسلامیستهای مارکسیست) شرکت کرده و از این اراذل اسلامگرا حمایت کرده.پس برای ایران مضر هست.این آدم از محدود قشری در آمریکاست که نه تنها با جمهوری اسلامی دشمنه،با هر نوع ایران آزاد و مترقی هم مخالفه و به دنبال یک حکومت اسلامی دیگر (ولی بی آزار برای غرب) در ایرانه تا ایران همیشه در جهل و عقب ماندگی اسلام باقی بمونه.
  13
  51
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  خنده داره هجوم سایبری های چپول و ارزشی رژیم همزمان با این منفی هایی که این بازنده ها دارند به این مطلب و کامنتهایش میزنند.ابله ها چی رو میخواهید ثابت کنید؟ 😁 منفی زدن شما به یک مطلب واقعیتی رو عوض نمیکنه! لعنت بر چپول و جمهوری اسلامی!
  14
  49
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان
  Munchen - مونیخ، آلمان
  هیچکدام بی نقص نیستند, آقای رودی جولیانی وکیل سابق آقای ترامپ هم با اطلاع ترامپ با همین مجاهدین مشغول عشق بازی بود و تا جایی هم پیش رفت که به این گروه به اسم دوستان من نام برد! در نهایت باید این رو در نظر گرفت که هر کشوری در انتهای قضیه بدنبال منافع خودش هست و نه منافع کشور دیگر. بولتون تصویر بزرگ را میدید و طرفدار مشت آهنین برای روسهای بی سر و پا بود, روسها از بین بروند بقیه لات و اراذل خاورمیانه بترتیب از بین خواهند رفت.
  0
  7
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  BlackJack - لندن، انگلستان
  من هم حرفم همین است، اصولا من برعکس خیلی ایرانیان مخالف رژیم،چندان طرفدار ترامپ هم نیستم اما بین دولت افتضاح دموکرات و سازشگر بایدن و یا اوباما،مسلم طرفدار ترامپ خواهم بود.شکی نیست هر جناح و هر کشور به فکر منافع خودش است،اما منافع و رویکرد کدامشان موازی با منافع ما و در تضاد با منافع رژیم خواهد بود؟
  4
  11
  جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  garadagh - استکلهم، سوئد
  جو روگان در پادکستی در زمان رئیس جمهوری ترامپ گفت پوتین رهبر واقعی هست برعکس مال ما که، پاپت هستن در پادکستی هم چندماه قبل گفت که کشور ما بدون رئیس جمهور ادراه میشه و چرا ما باید رای بدیم به کسانی که نمی بینیم چون آنها هستند که کشور را اداره میکنند وآمریکا نباید به اسرائیل و اکراین کمک کند حالا بیا به جو روگان هم بگو چپول، دلت خنک نشد میتونی بگی سایبری.
  1
  2
  شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.