تخریب «بخش وسیعی»‌ از شالیزارهای شهروندان بهائی در احمدآباد ساری

 تخریب شالیزارهای متعلق به شهروندان بهائی در روستای احمدآباد استان مازندرانرادیو فردا: رادیو فردا مطلع شده است که مأموران نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی بخش وسیعی از مزارع برنج شهروندان بهائی در روستای احمدآباد شهرستان ساری در استان مازندران را تخریب کرده‌اند.

بر اساس تصاویری که در این زمینه به دست رادیو فردا رسیده،‌ این مأموران روز سه‌شنبه، هشتم خردادماه، با استفاده از بولدوزر و ماشین‌آلات سنگین در حال تخریب زمین‌های زیر کشت شهروندان بهائی در این روستا هستند.

رادیو فردا دی‌ماه سال گذشته گزارش داد که مأموران امنیتی جمهوری اسلامی «نزدیک به ۴۰ هکتار» از زمین‌های روستای احمدآباد در نزدیکی ساری را که متعلق به شهروندان بهایی و زیرِ کشت بوده است، مصادره کرده‌اند.

منابع مطلع به رادیو فردا در آن تاریخ گفتند که «۲۰۰ مأمور امنیتی، یگان ویژه و منابع طبیعی استان مازندران» روز یکشنبه ۱۰ دی‌ با ورود به این روستا که «اکثر اهالی آن بهایی هستند»، با بستن راه‌های ورود و خروج، از رفت‌وآمد اهالی روستا ممانعت کردند.

زمین‌های مصادره‌شده در روستای احمدآباد مازندران بیش از «۷۰ سال است که متعلق به شهروندان بهایی این روستا است».

مصادره املاک بهائیان بخشی از تلاش سیستماتیک جمهوری اسلامی علیه این اقلیت مذهبی در ایران است.

در همین زمینه، مردادماه پارسال تعدادی از خانه‌های بهائیان در روستای روشنکوه در استان مازندران برای چندمین بار تخریب و زمین‌های زراعتی تعداد دیگری از بهائیان این روستا تصرف شد.

رادیو فردا در گزارش‌های قبلی خود به محرومیت‌های جدید بهائیان از جمله محدودیت‌ در خاکسپاری در آرامستان بهائیان در تهران، پلمب مغازه‌های این شهروندان و اخراج از مشاغل اشاره کرده و نوشته بود که با شروع اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» دور جدیدی از سرکوب شهروندان بهایی در ایران آغاز شده است.

جمهوری اسلامی آیین بهایی را به رسمیت نمی‌شناسد و مقامات قضایی بارها بهائیان را «جاسوس و دشمن» خوانده‌ و احکام اعدام، بازداشت، زندان و محرومیت از تحصیل و کسب‌ و کار علیه آن‌ها صادر کرده‌‌اند.
+7
رأی دهید
-18

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.