واکنش یک مقام سابق به سخنان واعظی در مورد شمخانی؛ اگر گفتنی‌ها بیان شود «خدمت‌ها و خیانت‌‌ها» روشن می‌شود

 حسن روحانی و علی شمخانیصدای آمریکا: سخنگوی سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات رئیس دفتر حسن روحانی در مورد نقش علی شمخانی در ناکامی «برجام» گفت که اگر شرایط بیان «جزئیات موضوع هسته‌ای» قابل ارائه و بحث باشد، «شمخانی گفتنی‌های زیادی از این پرونده دارد» که «نقش‌ها و خدمت‌ها و خیانت‌ها» را روشن خواهد کرد.

روز گذشته بخش‌هایی از مصاحبه محمود واعظی با سالنامه روزنامه اعتماد منتشر شد که در آن رئیس دفتر رئیس جمهوری پیشین حکومت ایران گفت در جریان «احیای برجام» اگر «دبیرخانه [شورای عالی امنیت ملی] همسو بود، [مساله برجام] می‌توانست به راحتی حل شود.»

واعظی همچنین به اختلاف‌نظرها روحانی و شمخانی در زمینه موضوع هسته‌ای هم پرداخت و تاکید کرد که «عوض کردن دبیر همیشه یک توافق بین رئیس‌جمهوری و مقام معظم رهبری است. این توافق حاصل نشد. آقای روحانی ۵-۶ بار اقدام کردند نشد.»

در واکنش به این اظهارات، کیوان خسروی، سخنگوی سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دوران شمخانی در واکنش به اظهارات واعظی گفت: «دستمایه قرار دادن موضوعات حوزه امنیت ملی برای پیگیری اهداف سیاسی و جناحی که شالوده اظهارات آقای واعظی است، رفتاری مغایر با اصول حرفه‌ای و مغایر منافع ملی محسوب می‌شود.»

به گزارش وب‌سایت «نورنیوز»، وابسته به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، خسروی تاکید کرد که «پاسخگویی به مطالبی از این دست، مستلزم افشای موضوعاتی است که بدلیل مرتبط بودن با امنیت ملی فعلا امکان تبیین آن وجود ندارد.»

واعظی در بخشی از مصاحبه‌اش همچنین گفته بود: «یک رسانه درست کرده بودند و یکسری مطالب در آن می‌گذاشتند که وقتی حرفی می‌زدیم، می‌گفتند نه این رسانه دبیرخانه نیست و رسانه یکی از افرادی است که اینجا کار می‌کند.»

ناکامی در اجرای توافق هسته‌ای بین جمهوری اسلامی و طرف‌های مقابل بر سر کنترل برنامه‌هسته‌ای جمهوری اسلامی یکی از موضوعاتی است که یک دهه اخیر به موضوعی برای درگیری‌های سیاسی بین گروه‌های وابسته به حکومت در ایران تبدیل شده است.

آذر ماه سال گذشته، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از قدرت‌های جهانی خواست مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی را از سر بگیرند و «خطرات ناشی از انباشت اورانیوم غنی‌شده» ایران را «در حالی که توجه‌ها به جنگ اسرائیل و حماس معطوف شده است» فراموش نکنند.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اگر گفتنیها بیان شود و یا بقولی پرده ها پائین بیوفتند ، مطمئناً خدمتی در کار نبوده و نیست و همه اش خیانت به این مردم و مملکت بوده !!
  2
  14
  ‌چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  در مازندران بزبان محلی میگن * لوه لاقلی گنه ته موس سیاهه *، شبیه همان دیگ به دیگ میگه روت سیاه است . فکر کنم همه گرفتن بجز فاطی
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.