تعرض جنسی به همسر یک زندانی سیاسی در زندان قزل‌حصار به بهانه بازرسی

 زندان قزل‌حصار در کرج (آرشیو)صدای آمریکا: بنا به اطلاعات رسیده به صدای آمریکا ماموران زن در زندان قزل‌حصار کرج به بهانه بازرسی همسر یک زندانی سیاسی، او را مورد تعرض جنسی و آزار قرار داده‌اند.

یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت شدت خشونت زندانبان‌های زن به حدی بوده که همسر زندانی سیاسی که برای ملاقات با شوهرش به زندان قزل‌حصار رفته بود دچار «خونریزی» و «آسیب روانی شدید» شده است.

ماموران در توجیه این رفتار و به بهانه دستور داشتن از «مقامات حفاظت زندان» برای «بازرسی»، همسر این زندانی سیاسی را «به شکلی زننده، با توهین و آزار کاملا برهنه کرده» و «با دست» مورد تعرض جنسی قرار داده‌اند.

بنا بر این گزارش، رفتار غیرانسانی با خانواده زندانیان عمومی در زندان قزل‌حصار کرج همه روزه انجام می‌شود ولی این نخستین بار است که با خانواده زندانیان سیاسی نیز به بهانه بازرسی چنین رفتاری صورت می‌گیرد.

در اطلاعات رسیده به دست صدای آمریکا به هویت زن قربانی تعرض جنسی و همسرش که از زندانیان سیاسی در زندان قزل‌حصار کرج است اشاره‌ای نشده است.

این رخداد پس از آن است که شماری از زندانیان سیاسی در زندان قزل‌حصار کرج به نشانه همبستگی با کارزار «نه به اعدام» هر سه‌شنبه دست به اعتصاب غذا می‌زنند و در هفته‌های گذشته فشار بر این زندانیان افزایش یافته است.

رئیس کمیته حقیقت‌یاب مستقل سازمان ملل روز دوشنبه ۷ خرداد در نامه‌ای سرگشاده، با اشاره به گزارش‌های این کمیته درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی، تاکید کرد مرگ ابراهیم رئیسی نباید نقض حقوق بشر در ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد.
+42
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران

  مملکت بی درو پیکر با تعلیمات اسلامی. و ۴۵ سال بدبختی و دروغ و تجاوز به مال ملت و تجاوز به زن و بچه. برده داری اسلامی یعنی که هر سوراخی پیدا کردی بکن. از بچه نوزاد تا یک پیر مرد . مرد گرفتار زندان. زن بدبخت برای ملاقات. ایران شده . کشوری خمینی که قولش را داده بود . لعنت به دولت .کمونیست و چپی و مجاهد شرم بر شما .. به امید ازادی
  0
  37
  ‌سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  هر کسی چیزی رو که در بچگی دیده همون رو نسبت به دیگران انجام میده حالا فعلا دور دور این پدر گم و گورهای مادر صلواتیه، بذار هر غلطی که خواستن بکنن، اجداد ما وحشیگری مغولها رو دیدن، فقط به اون امید تحمل کردن که دونه دونه مغولها رو .....صبر کنید طلوع آزادی نزدیک است، جوانان ایرانی مادران و پدران داغ دیده منتظرند که اینها چشم آرامش روی هم بگذارند....وای بر حالتان.‌.انموقع میفهمید جواب توحش رو چگونه خواهید گرفت.😡✅
  0
  34
  ‌سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  از دین و آئین محمد بیشتر از اینها توقعی نمیشود داشت
  2
  17
  ‌سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  آقای شول بایدن مشود بزندانباناتت در ایران تذکر بدهی که آدم باشند؟شول بایدن, قبل از تو وبعداز تو هرکس رئیس جمهور آمریکا شود بطور 100%مسئول اتفاقات در ایران است. از اعدام مخالفین گرفته تا برهم زدن بساط دستفروشها .بنا به پیشنهاد من(که اگر میشد چقدر خوب میشد)در پشت شناسنامه هر ایرانی این دو کلمه هم چاپ میشد(مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس)
  2
  7
  ‌سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.