مجلس دوازدهم افتتاح شد؛ خامنه‌ای: نمایندگان از تصویب طرح‌های آبادانی افراطی پرهیز کنند

علاءالدین بروجردی، ۷۴ ساله و حسینعلی شهریاری، ۷۳ ساله به ترتیب به عنوان رییس و نایب رییس هیات رییسه سنی مجلس معرفی شدندبی بی سی: دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، صبح امروز با پیام آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه مجلس، ابتدا علاءالدین بروجردی، نماینده لارستان که ۷۴ ساله است و حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان که ۷۳ ساله است به ترتیب به عنوان رئیس و نایب رئیس هیئت رئیسه سنی مجلس معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ساعاتی قبل از آغاز مراسم، «تمهیدات نظامی و امنیتی» برای افتتاحیه مجلس دوازدهم از مترو تا صحن بهارستان فراهم شده بود.

مجلس دوازدهم در حالی کار خود را آغاز کرد که انتخابات اسفند پارسال از کم‌رونق‌ترین دوره‌ انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بود و با مشارکت پایین رای‌دهندگان همراه شد.

آقای خامنه‌ای، در پیامی که رئیس دفتر او آن را قرائت کرد، رقابت‌های رسانه‌ای در مجلس را «بی‌فایده» خواند و از نمایندگان خواست که از تصویب طرح‌های آبادانی «به صورت افراطی و بیرون از حد طاقت بودجه‌ی عمرانی» پرهیز کنند.

در مراسم امروز محمد مخبر، کفیل ریاست جمهوری، غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه و بسیاری از مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران از جمله فرمانده کل ارتش و فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی قدس حضور داشتند.

احمد وحیدی، وزیر کشور در جلسه امروز گزارشی از برگزاری انتخابات در اسفند گذشته ارائه کرد.

او گفت که وزارت کشور «به عنوان مجری انتخابات و با رعایت اصل بی‌طرفی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس را به میدانی برای فرصت تبدیل کرد.»

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس یازدهم در انتخابات اخیر در حوزه انتخابیه تهران چهارم شد؛ او یکی از نامزدهای احتمالی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران است که قرار است هشتم تیر ماه برگزار شود.

مجلس قبلی در آخرین روزهای کاری خود اولویت طرح اصلاح مواردی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را تصویب کرد.

پیش‌تر گزارش شد که امسال همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری هشتم تیر، انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار نخواهد شد.

تعداد حاضران اولین جلسه رسمی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۲۹۰ نفر بود و قرعه‌کشی برای تعیین اعضای شعب، توزیع اعتبارنامه‌ها بین شعب، برگزاری انتخابات هیأت رئیسه و اداره امور اداری مجلس تا زمان انتخاب هیئت رئیسه از جمله وظایف هیات رئیسه سنی است.
+2
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  پروژه های ‌‌‌پهباد اسباب بازی برای بازی موشک پراکنی با بودجه میلیون دلار را تصویب کنید
  0
  12
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  طرح؟ابادانی؟افراطی؟ آغا خاهشن درشو بذار دیگه بوش با یک تن مشک و انبر حم درصت نمی‌شه.....تا جاییکه وقت گوش و چشم برای این جور دری وری ها باشه اینا جایی برو نیستن....حتی با اسید سیکدریک هم نمیشه شستشون 🤕😂..😅
  0
  8
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  نمایندگان که با رای مردم انتخاب نمی‌شوند. اونهایی رو هم که خامنه‌ای انتخاب کرده و میکنه برای آزادی و آبادانی و رشد و پیشرفت و اقتدار کشور و مردم ایران نیست. فقط برای بقای نظام اسـ... و حکومت دیکتاتوری شان و حفظ و بقای جمهوری اسـ... و آخوند جماعت رذل و کثیفه. و تمام
  0
  2
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  وقتی نمایندگان نتوانند به درستی و با آزادی عمل بر نیازهای واقعی مردم پاسخ دهند، امید به بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور نیز به شدت کاهش می‌یابد.
  0
  0
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.