مجروح شدن ۱۲ نفر بر اثر برخورد هواپیمای قطری با جریان هوای متلاطم ناشی از یک چاله‌ هوایی

یورونیوز: مقامات فرودگاه دوبلین اعلام کردند که بر اثر برخورد هواپیمای شرکت هواپیمایی قطر با جریان هوای متلاطم ناشی از یک چاله‌ هوایی، ۱۲ نفر مجروح شدند که ۸ نفر از آن‌ها در بیمارستان بستری شدند.

این هواپیما که روز یکشنبه ۲۶ مه (۶ خرداد) از دوحه به دوبلین در حال پرواز بود، یک «بوئینگ ۷۸۷ دریم‌لاینر» است که طبق برنامه سالم به زمین نشست. یکی از مسافران گفت که در حین عبور از این تلاطم، «مردم را دیده است که به سقف بدنه هواپیما برخورد می‌کردند» و غذا و نوشیدنی مسافران در همه جا به هوا برخاست.

این حادثه در حالی رخ داد که ۶ روز پیش نیز یک هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور از مبدا لندن، بر اثر تلاطم شدید جریان هوا مجبور به فرود اضطراری شد و یک مرد بریتانیایی بر اثر حمله قلبی مشکوک جان خود را از دست داد و ده‌ها نفر زخمی شدند.


در حالی که تلفات ناشی از مواجهه هواپیما با یک تلاطم جریان هوا نادر است، اما آسیب‌دیدگی افراد در طی این سال‌ها روی هم انباشته شده‌اند. برخی از هواشناسان و تحلیلگران هوانوردی خاطرنشان می‌کنند که گزارش‌های مربوط به مواجهه با چاله‌های‌ هوایی نیز در حال افزایش بوده و به اثرات بالقوه‌ای که تغییرات آب و هوایی ممکن است بر شرایط پرواز داشته باشد اشاره می‌کنند.
+19
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  چاله های هوایی که یک پدیده‌ طبیعی هوایی است مثل یک دست انداز زمینی در جو وجود داشته و به مرور زمن بیشتر هم میشود . برای خطرات اینگونه و آسیب دیدگی کمتر همیشه سعی کنید کمربندها یتان بسته باشد
  2
  7
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.