شاهزاده رضا پهلوی: انگلستان از شهروندان مقابل خشونت وابستگان رژیم ایران حفاظت کند

ایران اینترنشنال: شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی در شبکه ایکس با اشاره به حمله حامیان حکومت ایران به تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در لندن، از دولت انگلستان و همه دولت‌های غربی خواست از شهروندان «صلح‌جو و قانون‌مدار» خود در برابر «خشونت وابستگان رژیم تروریستی جمهوری اسلامی» محافظت کنند.

چند نفر از حامیان جمهوری اسلامی روز جمعه چهارم خرداد، با خشونت به تجمع مخالفان ایرانی که در حال اعتراض به برگزاری مراسم یادبود ابراهیم رئیسی در لندن بودند، حمله کردند.

پلیس متروپولیتن لندن در بیانیه‌ای که به ایران‌اینترنشنال فرستاد، اعلام کرد چهار نفر در این حمله زخمی شدند.

بر اساس این بیانیه، یک مظنون نیز در رابطه با حمله به معترضان ایرانی در لندن بازداشت شده است.

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه پیام خود هشدار داد: «آن‌چه روز جمعه در لندن رخ داد، دیگر نباید تکرار شود.» طی دو روز گذشته، تعداد زیادی از فعالان سیاسی و مدنی حمله حامیان جمهوری اسلامی به تجمع معترضان در لندن را محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند با اتخاذ تدابیر لازم از وقوع مجدد چنین حوادثی جلوگیری کنند.

مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در واکنش به این رویداد در ایکس نوشت: «زمانی بریتانیا به نظم و قانونش شهره بود. اکنون اراذل و اوباش جمهوری اسلامی به شهروندان بی‌گناه حمله می‌کنند و مسئولان [بریتانیا] هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند ... زمان آن رسیده است که دولت [بریتانیا] علیه این اراذل و اوباش اقدام کند.»

در واکنش به این حمله، مخالفان حکومت ایران روز شنبه پنجم خرداد با تجمع مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر رئیسی» سر دادند.

معترضان همچنین بادکنکی به شکل بالگرد به نشانه سقوط بالگرد رئیسی در دست داشتند.

در پی این تجمع اعتراضی، مراسم شمع‌افروزی برای ابراهیم رئیسی که قرار بود مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن برگزار شود، لغو شد.

رئیسی و هیات همراهش روز ۳۰ اردیبهشت در سانحه سقوط بالگرد در آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به تجمع روز شنبه در برابر سفارت جمهوری اسلامی خطاب به «ایرانیان میهن‌پرست در لندن» نوشت: «تصاویر تجمع موفقیت‌آمیز شما در برابر سفارت جمهوری اسلامی در اعتراض به خشونت وحشیانه عوامل رژیم را دیدم. گرد هم آمدن شما در این فرصت کوتاه برای دفاع از هم‌وطنانمان شایسته قدردانی است.»

نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر هم در واکنش به حمله عوامل جمهوری اسلامی به تجمع معترضان در لندن، بر ضرورت قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی تاکید کرد.
+61
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  انگلستان به حرف هرکی گوش نده، به خاطر خدمات پدربزرگ و پدر دیکتاتورت به منافع انگلستان به حرف تو یکی حتما گوش میده شاخزاده گلابی!
  35
  15
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  1-درخواست درستی است!باید حقوق شهروندی بطور یکسان درجامعه مردم سالار رعایت بشود.امنیت هرگونه تجمع توسط پلیس باید برقرار بشود وجلوی این مزدوران گرفته بشود.ولی آقای پهلوی: باید ازانگلستان خواست:تا ازشهروندان درمقابل خشونت طرفداران شما هم باید حفاظت بکند!.آقای پهلوی: شکایت آن کسانی را که منتقد سلطنت هستند،وازطرف هواداران شما مورد ضرب وشتم وفحاشی وتجاوزجنسی قرارمی گیرند به کدام مرجع برد؟
  1
  6
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  ۲-آقای پهلوی:طرفداران شما با هالو چه کردند؟با خرسندی چه کردند؟ هواداران شما بنام دفاع از نام نیکا وغیره مگرتجمع ها را بهم نزدند ونمی زنند؟ چراهواداران شما اسطوره فحاشی وبددهنی وافترا وتمامیت خواهی هستند؟ چرا چون آخوندها همه را به زور میخواهند به بهشت ببرند؟یعنی همه باید شاه الهی بشوند وجاوید شاه بگویند؟لطفاً آدرسی برای دادرسی به اینگونه شکواییه ها هم اعلام بکنید.
  0
  7
  دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.