هو شدن دونالد ترامپ در مجمع ملی لیبرتارین‌ها

یورونیوز: دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی در کنوانسیون حزب «لیبرترین» آمریکا از سوی مردم حاضر در این مراسم با صدای بلند هو شد.
اعتراض مردم به ویژه زمانی بلند شد که ترامپ از آنها خواست در انتخابات ماه نوامبر به او رای دهند. زمانی که ترامپ در این مراسم که در واشینگتن برگزار می‌شد به روی صحنه رفت مورد تمسخر، هیاهو و اعتراض حاضران قرار گرفت. این در حالی است که جمع کوچکتری از جمعیت رئیس جمهور سابق ایالات متحده را تشویق می‌کردند.

ستاد انتخابات ترامپ هنوز واکنشی به این استقبال خصمانه از رئیس جمهور پیشین آمریکا نشان نداده است. ترامپ با هدف جلب آرای طرفداران این حزب در این مجمع شرکت کرده بود اما به نظر می‌رسد که اوضاع برای او چندان جالب پیش نرفته باشد.

او در بخشی از سخنرانی خود دموکرات‌های همکار جو بایدن را به عنوان نشانه‌ای از «ظهور فاشیسم چپ» نامید و تاکید کرد برای آینده آمریکا مردم باید به او رای دهند تا این خطر از سر کشور رفع شود. او همچنین در ادامه افزود: «ما نباید با یکدیگر دعوا کنیم و باید با همکاری یکدیگر بایدن را شکست دهیم.»

این سخنرانی او با اعتراض و هو کردن‌های مردم همراه بود و در نهایت رئیس جمهور پیشین آمریکا مجبور شد بعد از حدود نیم ساعت به سخنرانی او خاتمه دهد.

لیبرترین در انتخابات سال ۲۰۲۰ تنها ۱.۲ درصد از آرای ملی یا حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار رای کسب کردند اما با توجه به نزدیکی رقابت در چندین ایالت کلیدی در انتخابات ماه نوامبر حتی چند ده هزار رای هم در برخی از این ایالت‌ها می‌تواند تعیین کننده رئیس جمهور آتی ایالات متحده باشد. به همین دلیل ترامپ تلاش می‌کند آرای طرفداران این حزب را جلب کند.
ترامپ چندان از سوی طرفداران حزب لیبرترین مورد استقبال قرار نگرفتحضور در گردهم‌آیی حزب لیبرترین برای یک نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری امری غیرمعمول است اما ترامپ تلاش دارد از همه گزینه‌های ممکن برای پیروزی خود در انتخابات استفاده کند. او در بخش دیگری از سخنرانی‌ خود و وقتی با اعتراضات فراوان مردم رو به رو شد با حالت تمسخر به آنها گفت: «شما می‌توانید تفاوت بزرگی ایجاد کنید اگر با من متحد شوید همگی توقف‌ناپذیر خواهیم بود اما اگر از من حمایت نکنید همچنان همان بخش کوچکی از رای‌دهندگان در انتخابات ملی باقی خواهید ماند.»

سازمان‌دهندگان حزب لیبرترین گفته‌اند که آنها از جو بایدن هم برای سخنرانی در این مجمع دعوت کرده‌اند اما او از شرکت در این مراسم خودداری کرده است.
+18
رأی دهید
-31

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.