با تلاش‌های جامعه ایرانی ساکن لندن، مراسم یادبود رئیسی در این شهر لغو شد

ایران اینترنشنال: مراسم شمع‌افروزی برای ابراهیم رئیسی و همراهانش مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن در روز شنبه پنجم خرداد به دلیل تجمع مخالفان حکومت ایران در این مکان لغو شد. لغو این مراسم یک روز پس از حمله حامیان جمهوری اسلامی به تجمع معترضان در لندن صورت گرفت.

شبکه‌های اجتماعی مجامع اسلامی لندن نیز تبلیغ خاصی برای مراسم یادبود رئیسی منتشر نکردند.

در همین حال، روز شنبه گروهی از ایرانیان روز شنبه پنجم خردادماه با تجمع مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن برای مرگ رئیسی به رقص و شادی پرداخته و عکس علی خامنه‌ای را آتش زدند. این تجمع در واکنش به حمله حامیان جمهوری اسلامی به مخالفان‌شان در روز جمعه چهارم خردادماه برگزار شد.

حاضران شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر رئیسی» سر دادند و همچنین بادکنکی به شکل بالگرد به نشانه سقوط بالگرد رئیسی در دست گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایران‌اینترنشنال، نیروهای پلیس نیز در مقابل سفارت حاضر شدند تا از افرادی که در داخل این مجموعه بودند محافظت کنند.

امید شمس، حقوق‌دان و تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل، که در این تجمع حضور داشت به ایران‌اینترنشنال گفت تلاش‌های طیف‌های مختلف جامعه ایرانی ساکن لندن باعث لغو مراسم یادبود رئیسی شد.

او تاکید کرد ایرانیان ساکن بریتانیا به حامیان جمهوری اسلامی اجازه نخواهند داد در آینده رویدادهای مشابهی را در این کشور برگزار کنند.
+126
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  من نمیدونم چرا آمریکا و اروپا و حتی اسرائیل به جمهوری اختلاسی اجازه میدهند که در حوزه تبلیغات به موفقیت برسند؟ بیشتر کسانی که جذب اینها میشوند به دلیل تبلیعاتی است که میکنند! خودشون رو باد میکنند و بزرگ جلوه می دهند تا اسلامگرایان کشورهای دیگر هم بهشون ملحق شوند
  4
  49
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.