(ویدیو) واکنش تهدید آمیز هوادار حکومت به معترضان به برگزاری مراسم رئیسی در مریلند آمریکا

واکنش تهدید آمیز یکی از هواداران جمهوری اسلامی به معترضان به برگزاری مراسمی برای ابراهیم رئیسی در ایالت مریلند ایالات متحدهصدای آمریکا: سیامک آرام، مدیر «گروه همبستگی ملی ایران» روز شنبه پنجم خرداد، فیلمی را در صفحه اینستاگرامی خود و این گروه منتشر کرد که در آن، «وابستگان جمهوری اسلامی» او و دیگر تجمع کنندگان معترض به برگزاری مراسم برای ابراهیم رئیسی را «به مرگ تهدید کردند.»

این مراسم روز دوم خرداد در مرکز آموزش اسلامی واشنگتن در ایالت مریلند ایالات متحده برگزار شده بود

آقای آرام نوشت: «در خاک ایالات متحده، در ایالت مریلند، چند دقیقه دورتر از کاخ سفید، وزارت امور خارجه و کنگره، وابستگان جمهوری اسلامی در مراسم ابراهیم رئیسی من و دیگر مخالفان را به مرگ تهدید کردند»‌ و افزود: «آنها هنوز تشنه‌ خون ریزی بیشتر در میان مردم ایران هستند. حتی در خارج از ایران»

این استاد دانشگاه و فعال سیاسی تاکید کرد که «تهدیدهای» این وابستگان جمهوری اسلامی «باید متوقف شود»‌ و اشاره کرد: «آنها خشمگین هستند و تمام منابع، ارتباطات، مصالحه‌های بین‌المللی و سکوت در مورد نقض حقوق بشرشان را دارند، اما هنوز از صداها و جنبشی که نمی‌توانند متوقف یا ساکت کنند، عصبانی هستند.»

او نوشت:‌ بیش از ۱۹ ماه از آغاز انقلاب «زن، زندگی، آزادی» می‌گذرد و این انقلاب خاموش نشده‌ است و اضافه کرد: «رژیم اسلامی در ایران باید برود و خواهد رفت، و این مقاومت و مبارزه ادامه خواهد یافت.»


سیامک آرام همچنین خبر داد که «تمام فیلم‌ها و اطلاعات موجود به مقامات مربوطه ارسال شده است»‌ و تاکید کرد: «ما تحقیقات مستقل را ادامه خواهیم داد تا هر اطلاعات اضافی را آشکار کنیم تا مردم از تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران و تلاش‌هایش برای خاموش کردن ما در امان باشند.»

پیش از این، حمله هواداران جمهوری اسلامی به گروهی از معترضان که همزمان با مراسم یادبود ابراهیم رئیسی در «ومبلی» لندن، اعتراض شماری از فعالان مدنی و سیاسی ایرانی را به همراه داشت.

به گفته پلیس پایتخت بریتانیا، در این درگیری چهار تنبه طور سطحی زخمی شدند و یک تن نیز به ظن ایجاد آشوب و خشونت بازداشت شده است.

بر اساس گزارش ها، درگیری در خارج از محل برگزاری مراسم رخ داد و منجر به اعزام نیروهای پلیس و اورژانس به محل شد.

در همین حال، شبکه خبری «فاکس‌نیوز» روز شنبه از برگزاری مراسم یادبودی در یک مرکز اسلامی در ایالت میشیگان ایالات متحده در روز پنجشنبه سوم خرداد، برای ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان جمهوری اسلامی که یکشنبه گذشته در سانحه سقوط بالگرد کشته شدند، خبر داد.

این شبکه خبری آمریکایی با اشاره به این که از ابراهیم رئیسی با عنوان «قصاب تهران» یاد می‌شود، گفت: چنین مراسمی با واکنش‌های منفی و خشم برخی گروه‌ها به‌دلیل ارتباط جمهوری اسلامی با تروریسم جهانی مواجه شده است.

ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت او، امام جمعه تبریز و چند تن دیگر پس از سقوط بالگرد حامل آنها در جنگل دیزمار در استان آذربایجان شرقی در روز ۳۰ اردیبهشت کشته شدند.

برگزاری مراسم یادبود برای رئیسی و سایر مسئولان جمهوری اسلامی در آمریکا در حالی است که مخالفان جمهوری اسلامی در دیگر شهرهای مختلف جهان برای اعتراض به برگزاری اینگونه مراسم اقدام به تجمع اعتراضی کرده‌اند.
+65
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران

  راه دور نروید، حمایت کنندگان این ارازل در یک خانه سفید رنگ در همان نزدیکی زندگی میکنند. اینها بقدری پررو شدند که در مقابل دوربین با حضور پلیس در خاک امریکا ملت آزادی خواه ایران را تهدید به مرگ میکنند. آقای بایدن خواب هستید یا اینکه خودتان را به خواب زدید؟
  16
  122
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  تهدید کردن این عنچوچک خیلی حَرفه و مسخره است ، مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه !؟ ولی معلوم بود از مقعد تا بیخ گلوش و چشماش در حال سوزش بود ، طوریکه یخ هم جوابگوی اون سوزش نبود !!
  16
  103
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  behzad1333 - برلین ، آلمان

  البته در صورتیکه اقای علی رئیسی از این ماجرای پرواز جان سالم هم بدر میبرد همیشه در انزوا باقی میماند و همچون دیگر سیاستمدارانی که پشت پرده و در خفا قدرت نمایی میکنند و می‌کند نمی‌توانست از یک زندگی بدون دغدغه استفاده کند و کلأ اگر مشی سیاستایرا را مرور کنیم خواهیم دید که این نظام با
  3
  36
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد

  این تهدید کردنها و دعوا کردنهای افراد نظام اخوندی در خارج از کشور بدستور سران نظام اخوندی صورت میگیرد بدلیل اینکه همه فکر کنن هلی کوپتر رئیسی و همراهانش توسط نیروهای امنیتی نظام سقوط نکرده و یک حادثه بوده و انها با کسانیکه مراسم خوشحالی بر پا میکنن بخاطر بدرک واصل شدن رئیسی و همراهانش بشدت مخالفت میکنن.
  3
  41
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  درگسر شدن با همدیگر برای ما ایرانیان چیزی جزضرر منافع دیگیری ندارد لیت اعیان و انثار که یکدفعه سرو کلشون پیدا میشه و تهدید کنان حتی کتک نیزنن و فحش میدن شعلون بی مخهای صهیونیست هستند که نادانسته در جبهه انها با برادران و خواهران خود میجمگند شما با انها نجنگید و ای پیروزی برای ما مردم می اورد خداوند نگهبان ابران زمبن است
  38
  11
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  مرگ بر ...بع بع بع مرگ بر کل نظام...بع بع بع . جیک جیک جیک .... خاک تو سرتون عن غریبان
  61
  16
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  تو خودت چی؟ عرعرعرعر!! اونهم واسه یک بشقاب قیمه!! مرده خوری بهت میآد🤣
  3
  37
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  میبینم از تلاش براس فحش خوردن رسیدی به اصل خودت و به زبون خودت داری حرف میزنی 😄 خاک تو سر کسی که باباش گذاشت بچگیشو تو کلاس های قران لای کتابشو باز کنه 😄 نوش جونت
  11
  31
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  برو جلو بوق بزن اسکول
  2
  10
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.