یک سرباز اسرائیلی با انتشار ویدیویی علیه فرماندهان ارشد ارتش کشورش اعلام شورش کرد

العربیه: در ادامه جنگ اسرائیل علیه نوار غزه برای هشتمین ماه و افزایش خسارت‌های جانی در میان غیرنظامیان فلسطینی‌ و همچنین بالاگرفتن انتقادها در داخل اسرائیل علیه فرماندهان ارتش و نحوه مدیریت جنگ توسط دولت بنیامین نتانیاهو، انتشار ویدیویی از یک سرباز اسرائیلی با مضمون «استعفا بدهید» جنجال بپا کرد.

یکی از سربازان ذخیره ارتش اسرائیل در ویدیویی که در چند ساعت گذشته پخش شد، از نتانیاهو خواست به تهاجم به غزه و مقابله با مسلحان حماس «تا پیروزی» ادامه دهد.

در این ویدیو سرباز اسرائیلی شورش خود را علیه یوآو گالانت، وزیر دفاع و هرتزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد و از آن‌ها خواست در صورت تصمیم به خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه استعفا دهند.

این سرباز اسرائیلی همچنین تاکید کرد که 100000 سرباز ذخیره اسرائیلی تا نابودی حماس آماده جنگ هستند و بر جلوگیری آن‌ها از تحویل دادن نوار غزه به این جنبش فلسطینی، تشکیلات خودگردان فلسطین یا حتی هر رهبری عربی دیگری، تاکید کرد.

این سرباز شورشی اسرائیلی اظهارات خود را با تاکید مجدد بر حمایت مطلق خود از نتانیاهو که اختلافات متعددی با گالانت بر سر نحوه اداره جنگ و حکمرانی باریکه ویران شده غزه دارد، به پایان رساند.
اختلافات شدید
نتانیاهو در داخل و خارج از کشورش به دلیل مشخص نکردن تاریخ پایان جنگ که بیش از هفت ماه است در پاسخ به حمله غافلگیرانه 7 اکتبر حماس به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیلی پیرامون نوار غزه آغاز شده، با انتقادهای شدید مواجه است.

اختلاف‌نظرها گریبان شورای جنگ اسرائیل را نیز گرفته است و در این میان نظرات متناقض نخست‌وزیر اسرائیل و یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل که ترجیح می‌دهد به سرعت نبردها پایان یابد تشدید شده است.

گالانت خواهان آن است که ارتش اسرائیل پس از پاکسازی نوار غزه از آن عقب‌نشینی کند و اداره آن به یک مقام غیرنظامی فلسطینی واگذار شود تا از خسارات جانی بیشتر در صفوف ارتش اسرائیل جلوگیری شود.

اما نتانیاهو بر خلاف گالانت، همچنان در مورد طرحی که به دنبال توقف جنگ و واگذاری اداره نوار غزه است، ابراز تردید می‌کند و پیش از آن نیز کرده بود که این باریکه باید تحت کنترل اسرائیل باقی بماند.

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین تقریباً هر روز با تظاهرات و فشار‌ها برای استعفای خود از سوی خانواده‌های گروگان‌ها مواجه است که پس از توقف مذاکرات با حماس در قاهره، سرنوشت آن‌ها کماکان نامعلوم است.
+25
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  معادله سختی است ، بنیادگرایان اسلامی هدفشان نابودی اسراییل ‌و قوم یهود است ، راستگرایان افراطی اسراییل هم هدفشان گسترش و باز پس گرفتن سرزمین های قوم یهود ( حتی در مصر کنونی ) هستند ، ما ایرانیان بخاطر زخم های عمیقی که از اسلام سیاسی و تروریستی خورده ایم ، و بخاطر بی شرفی تعداد کثیری از فلسطینی ها در رابطه با ایران ( جنگ با عراق ، سرکوب اعتراضات داخلی ) ، قلبمان دیگر با فلسطین نخواهد بود ،
  17
  31
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خخخخخه ، الان پیداشون میشه و اظهار نظر که ، سربازه نفوذی چپ چهانیه !! ای این چپ جهانی خیالی چه کارها که نمیکنه !!؟ خخخخخه .
  13
  21
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  سیاستمداران اسرائیل مابین مذاکرات صلح با عربستان که به تاسیس کشوری بنام فلسطین خواهد انجامید و محو کامل حماس گیر کرده و اولی را ترجیح میدهند
  11
  5
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تمام تقصیر چپ جهانی،چپهای خودمان ازنوع طوفان وحکمتیها است.ازجایی که بازی کردن با ایسم ها دال برسواد است، پس بهتراست به جای چپ بگویم:چپولیسم،طوفانیسم،حکمتیسم!آنهایی هم که این عقیده را دارند یعنی احمقیسم،نادانیسم 😜😏
  1
  6
  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.