واکنش هفته نامه طنز فرانسوی شارلی ابدو به مرگ ابراهیم رییسی

شارلی ابدو، هفته نامه طنز فرانسوی، کاریکاتورهای متعددی را در واکنش به مرگ ابراهیم رییسی منتشر کرده است.

یکی از این کاریکاتورها زنی را نشان می دهد که که گوشواره‌هایی به شکل بالگرد دارد و روی آن نوشته شده «ایران: بالگرد، زن، زندگی، آزادی.»طرح روی جلد این هفته شارلی ابدو نیز به سقوط بالگرد حامل ابراهیم رییسی اختصاص یافته است.

این طرح با نوشته «خدا هست»، دستی را نشان می‌دهد که از آسمان بالگرد رییسی را با انگشت منهدم می‌کند.

همزمان با مرگ رئیسی و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد، مقامات جمهوری اسلامی در ایران اما برخوردهای قضایی و امنیتی با روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه را آغاز کرده‌اند. دامنه برخوردها قضایی و امنیتی از سطح خبرنگاران و رسانه‌ها فراتر رفت و به بازداشت، احضار و تماس تهدیدآمیز با کاربران شبکه‌های اجتماعی، خانواده‌های شهروندان کشته شده در اعتراضات ضد حکومتی و وکلا رسید.

در پی ابراز شادمانی گسترده کاربران فضای مجازی، از مرگ ابراهیم رئیسی، عضو «هیئت مرگ» در دهه ۶۰، نیروی انتظامی و پلیس فضای مجازی از تشکیل پرونده هایی به اتهام توهین‌ به رییس جمهور کشته شده خبر داده اند.
+86
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  مردن این آخوند بیسواد دردی از ایرانو ایرانی جماعت دوا نمیکنه تا اکثریت همچنان بی تفاوت هستنو ته دلشون هنوزم به آخوندا وخرافات آخوندی اعتقاد دارن.هر امتی قرار نیست خوشبخت بشه و متاسفانه ایران الانم آمادگی خوشبخی و ازادیرو نداره. تمام.
  6
  121
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  مفهوم کاریکاتور ها عالی ، ولی نماد دختر بی حجاب ایرانی جذاب نبود ، در کاریکاتور بهتره نیکی و پلیدی ، زشتی و زیبایی شفاف تر بشه ، البته این محله توسط طیف چپ گرای فرانسوی مدیریت میشه و تفکر متفاوت دارند
  42
  9
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.