ایرنا: یکصد هزار مهاجر افغانستانی ساکن مشهد در تشییع جنازه رئیسی شرکت کردند

ایرنا، خبرگزاری دولت در خبری نوشت: بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیش از صد هزار نفر از جامعه اتباع و مهاجرین افغانستانی اهل سنت و شیعه، دوشادوش مردم مشهد، داغدار شهدای راه خدمت بودند و در مراسم تشییع و تدفین خادم الرضا(ع)، رئیس جمهور رئیسی و همراهان ایشان شرکت کردند.

ایرنا، خبرگزاری دولت در خبری از شرکت بیش از یکصد هزار مهاجر افغانستان مقیم مشهد در تشییع رئیس جمهور خبر داد.
 
به گزارش «انتخاب»، این خبرگزاری نوشت: بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیش از صد هزار نفر از جامعه اتباع و مهاجرین افغانستانی اهل سنت و شیعه، دوشادوش مردم مشهد، داغدار شهدای راه خدمت بودند و در مراسم تشییع و تدفین خادم الرضا(ع)، رئیس جمهور رئیسی و همراهان ایشان شرکت کردند.
 
حسین شرافتی راد در مراسم پیش از تشییع و در محل حسینیه هراتی های مشهد و در حضور هزاران نفر از جامعه اتباع و مهاجر افغانستانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شهدای راه خدمت به خصوص رییس جمهور شهید، بر ادامه راه این عزیزان تاکید کرد.
 
وی گفت: تشکیل سازمان ملی مهاجرت به عنوان یکی از اقدامات مهم و یادگاری های شهیدِ جمهور است و این اقدام نشان از حسن توجه شهید آیت الله رییسی به اتباع و مهاجرین کشور داشته و نقطه عطفی در ساماندهی موضوع اتباع خارجی است.
 
بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، مشهد بعد از تهران دارای بیشترین شمار مهاجران خارجی است و نزدیک به ۴۰۰ هزار تبعه خارجی دارای مدارک شناسایی و اقامت شامل کارت آمایش، گذرنامه، گذرنامه خانواری و برگه سرشماری هستند که مشخصات آنها در سامانه "سیام" وزارت کشور ثبت شده است و به عنوان اتباع قانونی در مشهد اقامت دارند.
 
همچنین حدود ۳۰۰ هزار تبعه خارجی فاقد مدرک هویتی در مشهد شناسایی شده اند که افراد دارای گذرنامه با تاریخ منقضی شده نیز در این میان هستند و به عنوان اتباع غیرمجاز تلقی می شوند که البته در ماه های قبل حدود ۱۰۰ هزار نفر از این تعداد به کشورشان بازگردانده شدند.
+11
رأی دهید
-100

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  ایرانی خواب زده و خود فریب خوب بخواب که شهر در امنو امان است.
  8
  106
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  متاسفانه یا بخاطر ساندیس و یا صواب کردن در شرکت در مراسم ختم ، این افغان‌ها ستون پشت سر رژیم هستند ، بزودی نصف کشور توسط عراقی تبار ها اداره میشه و بقیه هم توسط افغان تبارها ،
  9
  81
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  من تاکنون در اندوه و تعجب بودم که چرا مردم ما مرده پرستند و یا واقعا این رژیم اینهه طرفدار داره ؟ در این شوک و افکار خود غوطه ور ببودم تا این تیتر راخوندم که آن جمعیت نبود بلکه لکه های سیاه رنگ دشمن بود که این رژیم از آستینش خارج کرد . اگر کی فاطی اینجاست ، صد هزار تا فاطی کرم گونه در مشهد است
  10
  82
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  دیدید که ملیونها نفر اعم از ایرانی و برادران افغانستانی غیور و کلی مهمانان خارجی دز مراسم تشییع رئیس جمهور و هیئت همراه شرکت کردند و مشتی کوبنده تو دهن جیره خواران فرنگ نشین بود. مطمئن باشید نبود شماها .. در ایران موجب افزایش امنیت و آسایش مردم است و تا دلتون بخواد هم فرهنگ و هم زبانان غیور افغانستانی جایتان را به أحسن پر خواهند کرد، شما تو خارج دلتون را به لقمه نان حرامی که دولت بهتون میده خوش کنید
  87
  78
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  برای انتخاب رئیس جمهور بعدی و انتخابات بعدی هم ، بی شک همین سیاهی لشکر افغانی رو میندازن جلو و میگن گور بابای مردم ایران ، میخوان انتصابات رو بایکوت کنند یا نه !؟ میگن ما درمونده صاحبان اصلی این مرز و بوم نیستیم ، بهر نفر از این افاغنه ، کافیست یک سیخ کباب بدیم غیر از تظاهرات و انتخابات و سرکوب مخالفین ، واسمون جفتک چارکش هم میندازن !!
  88
  62
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شایعه - سیدنی، استرالیا

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  آها ببین خودت دهن گالتو وا کردی،حروم خور و نون حروم مال تو اون حروم لقمه‌ای که بهش میگی بابا،ما برای پولمون زحمت میکشیم،حروم لقمه توی که منبع رزقت خون هم وطن هات هستش،بجز دریوزگی و حرامزادگی و زیر آب زنی و کتک زدن هموطنان هنر دیگه‌ای داری؟
  8
  38
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  تو کامنت قبلیم گفتم که بیشتر کسانی رو آخوندهای لواطکار جمع کرده بودن اصلا ایرانی نبودن، تعداد بسیار کمی فریب خورده ایرانی و اکثراً از افغانستان ، سوریه و عراق بودن.
  70
  62
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  شهید سید حجت‌الاسلام رییسی، رییس همه ما بود و خدمتگزار، به بهشت روان شد. روحش شاد، یادش گرامی.
  46
  50
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  تو خیلی ساده ای!! وضع بد اقتصاد مملکت و تورم کاری کرده که ملت منتظرند که یکی بمیره و بروند تشیع جنازه اش به امید اینکه آخرش یک بشقاب قیمه پلو بخورند حالا به همین مرده خورها بگو آخر هفته بیایید نماز بخونیم میبینی که تو همون تهران دوازده میلیونی ده هزار نفر هم نمیاید چون آخرش نه قیمه میدهند و نه ساندیس
  8
  33
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  ببند دهنتو، جیره خوار تجزیه طلب، ....
  6
  24
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.