محمد بن سلمان: مرگ رئیسی دل همه ما را به درد آورد!

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در تماس تلفنی با مخبر، درگذشت رئیسی را تسلیت گفت.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری دولت عربستان سعودی (واس) اعلام کرد شاهزاده "محمد بن سلمان" ولیعهد و نخست وزیر سعودی روز جمعه در تماس تلفنی با محمد مخبر سرپرست مقام ریاست جمهوری ایران، درگذشت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران را تسلیت گفت.

این اولین تماس میان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و مخبر است.

عربستان سعودی برای مراسم ادای احترام به رئیسی در تهران نیز یک هیات به ریاست فرستاده ویژه پادشاه و با حضور وزیر خارجه سعودی اعزام کرده بود.

محمد بن سلمان :  فقدان آقای رئیسی دل همه ما را به درد آورد / از دست دادن وزیر امورخارجه ایران  جانکاه بود / ایران و سعودی با گسترش روابط می توانند آینده درخشانی برای منطقه رقم بزنند
 خبرگزاری دولت ایران (ایرنا) هم نوشت که ولیعهد عربستان در تماس تلفنی با سرپرست ریاست جمهوری ایران، فقدان سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری فقید را تسلیت گفت و بر ادامه راه او در احیا و توسعه مناسبات دوجانبه و منطقه ای تاکید کرد.

 محمد بن سلمان در تماس تلفنی که بعدازظهر امروز (جمعه) صورت گرفت، ضمن تسلیت درگذشت رئیسی تصریح کرد: حادثه پیش آمده، برای ما بسیار دردناک بود. فقدان آقای رئیسی دل همه ما را به درد آورد و از دست دادن وزیر امورخارجه ایران که با وزیر امور خارجه ما بسیار دوست بودند، نیز جانکاه بود.

ولیعهد عربستان افزود: ارسال پیام تسلیت و آمدن فرستاده ویژه و وزیر امورخارجه به تهران وظیفه ما برای همدردی با شما بود و راهی که آن عزیزان برای احیا و توسعه روابط آغاز کردند، همچنان از سوی عربستان با قوت ادامه خواهد یافت.

بن سلمان با "تاکید بر اهمیت توسعه روابط ایران و عربستان برای منطقه و جهان اسلام" اظهار داشت: تهران و ریاض نقش محوری در منطقه و جهان اسلام دارند و با گسترش روابط فیمابین می توانند آینده درخشانی را برای منطقه رقم بزنند.

وی در این ارتباط تلفنی آمادگی کشورش برای گسترش روابط اقتصادی را اعلام کرد.

 محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری نیز در این تماس تلفنی از "پیام های محبت آمیز و همدلانه پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی" برای درگذشت سیدابراهیم رئیسی و همچنین حضور نماینده ویژه پادشاه و وزیر امور خارجه این کشور در مراسم ادای احترام به رئیس جمهور و یارانش، تشکر کرد و افزود: ما دو شخصیت مهم، تاثیرگذار و دلسوز را به همراه جمعی دیگر از خادمان از دست دادیم و به سوگ نشستیم.

وی توسعه روابط با همسایگان و کشورهای دوست را از جمله موفقیت ها و راهبردهای مهم رئیسی دانست و گفت: فقدان رئیس جمهوری مردمی و پرتلاش همچون آقای رئیسی برای ما سخت است اما حرکت کشور هیچ تغییری نخواهد کرد و همان روح علاقه و اطمینان میان ایران و عربستان در دوره رئیس جمهور شهید، همچنان ادامه خواهد داشت.

سرپرست ریاست جمهوری تأکید کرد: تداوم سیاست همسایگی دولت سیزدهم و توسعه مناسبات با کشورهای منطقه تنها گزینه پیش روی همه ما است و همراهی و همدلی با یکدیگر ضامن ثبات و شکوفائی در منطقه است.

وی روابط ایران و عربستان را برای جهان اسلام کلیدی خواند و افزود: علی رغم مخالفت برخی قدرت ها، امروز روابط ما به سطح خوبی رسیده و منطقه به گسترش این ارتباطات به شدت محتاج است و دو کشور می بایست با افزایش تعاملات اقتصادی و رفع موانع خصوصا برای بخش های خصوصی دو کشور و رفع نیازهای متقابل، بتوانند این روابط سیاسی را بیش از پیش پشتیبانی کرده، ارتقا بخشیده و پایدار کنند.

مخبر در این تماس تلفنی از دستور بسیار خوب ولیعهد عربستان برای استقبال از زوار ایرانی نیز تشکر و بر دعوت رئیس جمهور رئیسی از محمد بن سلمان برای سفر به تهران تأکید کرد و افزود: همانگونه که رئیس جمهور فقید ما پیش از این از جنابعالی برای سفر به ایران دعوت کرده بود، مجددا از جنابعالی دعوت می کنم به کشور دوست و برادر خود سفر کنید.

ولیعهد عربستان ضمن پذیرش این دعوت متقابلا از مخبر سرپرست ریاست جمهوری برای سفر به عربستان دعوت کرد.
+15
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  خاک بر سر خودت و هرچی دروغگوی فاسد   
  36
  52
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  FTH12 - تبریز، ایران
  مرتیکه بنگی از خدا شه این حکومت از بیخ و بن از بین بره ! و اصلا از این کار ناراحت نیست ! ولی سیاست بهش یاد داده تو چشم ادما نگاه کنه مثل سک دروغ بگه عین خامنه ای مفعول
  35
  53
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  دنیای سیاست عجب دنیای است. همه قبول کردن که به هم دروغ بگن. در این وسط هم مردم بازیچه این و اون هستن.
  3
  54
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا

  ناصرادین شاه به یکی از کاسه لیسان درگاهش گفته بود. از دست بوسی میل به پابوسی کرده ای. خاکت بسر ترقی معکوس کرده ای. حالا این جماعت خاک بر سر ولایت مدار از شوق پاچه خواری ابر قدرتها و چین و روسیه رسیدن به خبرابراز لطف بن سلمان عقل نداشته از کلشون پریده. ای روزگار چه بر سر ایران اوردی ازشاه با کلاس. به مخبر دو زاری
  4
  32
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اول قدرت گرفتنش با قیمه قیمه کردن خاشقچی ذات تازی خودش را نشان داد ، اما خوشبختانه رشد سیاسی کرده و به منافع کشورش فکر می‌کند
  6
  22
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  از قیافه خندان و مضحک که داری کاملا مشخصه ، احساست را شاید ما نفهیمم ولی مکرت را آخوند درک می کند . توکه اصلا درد و ترحم را نداری و اگر اندکی در وجودت بود آنگونه خاشقچی را نمیکشتید
  7
  28
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.