راه اندازی یک مرکز مخفی آموزش ماموران مهاجرت برای انتقال پناهجویان از بریتانیا به رواندا

ماموران در حال تمرین برای انتقال بازداشت‌شدگان به صندلی هواپیمابی بی سی: بی‌بی‌سی، اجازه ورود به یک محل مخفی آموزش را پیدا کرده که در آن صدها خدمه برای کنترل افرادی که نمی‌خواهند به رواندا بروند آموزش می‌بینند.

دولت بریتانیا برای جلوگیری از ورود غیرقانونی پناهجویان با قایق از طریق کانال مانش طرح جنجالی انتقال پناهجویان به رواندا را تصویب کرد. پرونده پناهندگی این افراد در رواندا بررسی خواهد شد و در صورت موفقیت به ایشان اجازه اقامت در آن کشور داده خواهد شد. در راستای این طرح دولت بریتانیا برای یک سال، مرکزی را به قیمت ۶/۴ میلیون پوند (تقریبا ۸ میلیون دلار) اجاره کرده است تا در آن به ماموران مهاجرت وزارت کشور و نیروهایی که به صورت قراردادی کار می‌کنند آموزش دهد.

بی‌بی‌سی به شرط فاش نکردن محل این مرکز و هویت افراد، اجازه ورود به آن را پیدا کرده است. داخل ساختمان سه بدنه هواپیما وجود دارد که فاقد دماغه، بال و دم هستند و به افسران این امکان را می‌دهند تا نحوه انتقال امن افراد بازداشت شده به صندلی پروازشان را تمرین کنند.
سه بدنه هواپیما بدون دماغه، بال و دم برای تمرین مامورانگفته می‌شود ۸۰۰ نفر از پرسنل وزارت کشور که به مدت پنج هفته «آموزش ابتدایی» دیده‌اند، در هفت روز این دوره آموزشی تخصصی را خواهند گذراند که چگونه افراد بازداشت شده را از داخل خودرو تا صندلی هواپیما هدایت کنند.

یک افسر مهاجرت به بی‌بی‌سی گفت که در گذشته سابقه بازداشت و انتقال هزاران نفر را داشته اما فقط برای ۵ درصد این افراد ناچار به استفاده از شرایط بازدارنده شده است.

در حال حاضر وزارت کشور هر هفته کسانی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت نشده و مجرمانی که تبعه بریتانیا نیستند را از کشور خارج می‌کند اما گفته می‌شود در صورت پیروزی حزب محافظه‌کار در انتخابات پیش رو، ۲ هزار نفر در لیست انتقال به رواندا خواهند بود.

در سوی دیگر، حزب کارگر می‌گوید در صورت پیروزی در انتخابات، برنامه فرستادن پناهجویان به رواندا را منحل خواهد کرد. حزب کارگر گفته با اولویت دادن به موضوع تروریسم، تشدید واکنش پلیس و بسیج سرویس‌های امنیتی، مسئله ورود غیرقانونی پناهجویان با قایق از طریق کانال مانش را حل خواهد کرد.
+23
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.