شش گام ساده برای از بین بردن چربی شکم

بسیاری از مردم رویای داشتن شکمی صاف را در سر دارند، اما متاسفانه ناحیه میانی بدن مستعد انباشت چربی است.

به نوشته Focus Online، شش عادت ساده به شما کمک می‌کند تا شکم لاغری داشته باشید و آن را حفظ کنید.

استرس را کاهش دهید

طبق یک مطالعه که در مجله Medicine"  Psychosomatic " منتشر شده است، چربی شکم چهار برابر بیشتر از چربی زیر پوستی که دقیقاً زیر پوست قرار دارد، کورتیزول یا همان هورمون‌های استرس که باعث چاقی می‌شوند را دارد. یعنی اگر استرس زیادی داشته باشید، چربی بیشتر به شکم منتقل می‌شود تا به سایر نواحی بدن.

مواد مغذی مناسب مصرف کنید

متخصصان توصیه می‌کنند کالری روزانه دریافتی به‌طور ایده‌آل باید شامل ۵۰ درصد از کربوهیدرات، ۳۰ درصد از پروتئین و ۲۰ درصد چربی باشد.

اگر میزان متابولیسم پایه شما - کالری‌هایی که بدن شما روزانه در حالت استراحت می‌سوزاند - به همراه فعالیت بدنی، مثلاً ۱۸۰۰ کالری باشد، باید ۹۰۰ کالری از آن را از کربوهیدرات‌های خوب (سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات و غلات کامل) دریافت کنید، ۵۴۰ کالری دیگر باید از منابع پروتئینی سالم مانند آجیل یا گوشت بدون چربی و ۳۶۰ کالری نیز از چربی‌هایی مانند روغن زیتون، روغن سویا، ماهی آزاد یا گردو تامین شود.

توده عضلانی بسازید

مطالعات متعددی ثابت کرده‌اند که عضله‌سازی یک عامل مهم برای داشتن شکم صاف است.

به طوری که در نظر گرفتن ۲۵ دقیقه تمرینات قدرتی در برنامه هفتگی، به طور قابل توجهی باعث کاهش سایز دور کمر می‌شود.

روی مصرف فیبر تمرکز کنید

نتایج یک مطالعه که در مجله Obesity منتشر شده است، نشان داده با مصرف فیبر، چربی شکم با سرعت کمتری افزایش می‌یابد. فیبر هضم غذا را آهسته می‌کند و این امر باعث احساس سیری طولانی‌تر در فرد می‌شود.

به احساس گرسنگی و بدن خود توجه کنید

وقتی شروع به غذا خوردن می‌کنید باید بین نقطه آغاز که گرسنگی شدید است و نقطه پایان که سیری شدید است، حد میانه را در نظر بگیرید و مثلا از یک تا ۱۰، در نقطه ۷ دست از خوردن بکشید تا از اضافه وزن جلوگیری کنید.

به اندازه کافی بخوابید

بر اساس یک مطالعه شش تا هفت ساعت خواب شبانه می‌تواند به جلوگیری از تجمع اضافی چربی دور شکم کمک کند.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.