ادامه جنجال ماجرای آمنه‌سادات ذبیح‌پور در نیویورک و لو رفتن نام عکاسی که با او در ارتباط بود

 آمنه‌سادات ذبیح‌پور، معروف به بازجوخبرنگار در کنار همکارانش ـ آرشیوصدای آمریکا: ادعای یک وکیل نزدیک به محمود احمدی‌نژاد درباره آمنه‌سادات ذبیح‌پور، کارمند صدا و سیمای جمهوری اسلامی که به «بازجو خبرنگار» شهرت دارد، واکنش‌های بسیاری در رسانه‌های اجتماعی برانگیخته است.

پس از انتشار خبر مرگ ابراهیم رئیسی و همراهانش در سانحه سقوط هلی‌کوپتر، آمنه‌سادات ذبیح‌پور، چهره رسانه‌ای حکومتی، با انتشار تصویری از محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری پیشین، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «به عنوان کسی که هشت سال خبرنگار برنامه‌هات بودم، از تو بیزارم! دوزاری.»

در واکنش به این توییت، که برخی کاربران آن را واکنشی به لباس سیاه نپوشیدن احمدی‌نژاد در عزای رئیسی دانسته‌اند، علی حسینی، وکیل دادگستری نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، نوشت: «کاش آن روز صبح در هتل وارویک نیویورک به محافظ‌ها تشر نمی‌زد که به من و شما هیچ ربطی ندارد که دیشب فلان خبرنگار تا صبح رفته توی اتاق فلان عکاس.»

پس از پاسخ وکیل نزدیک به احمدی‌نژاد، آمنه‌سادات ذبیح‌پور نوشته خود را پاک کرد و در پی این اقدام، علی حسینی نیز نوشته مذکور را از حساب خود در ایکس حذف کرد، اما بازتاب آن در رسانه‌های اجتماعی همچنان ادامه یافت.
هرچند در اظهارات علی حسینی نامی از عکاس خاصی برده نشده بود، روزبه جدیدالاسلام، عکاس خبری که هیئت دولت جمهوری اسلامی را در سفرهای رسمی همراهی می‌کند، به این سخنان واکنش نشان داد.

جدیدالاسلام که چند متن درباره این موضوع در ایکس منتشر کرد و سپس آنها را حذف کرد، در یکی از این نوشته‌ها علی حسینی را «کلاهبردار و شیاد» خواند که «در هیچ یک از سفرها همراه هیچ هیئتی حضور نداشته» و «الان دارد از فرصت استفاده می‌کند که خودی نشان بدهد.»

او همچنین از این وکیل دادگستری خواست که «اگر صداقت دارد، عکس از ویزای سفر خود منتشر کند.»
واکنش روزبه جدیدالاسلام به افشاگری درباره آمنه‌سادات ذبیح‌پوربرخی کاربران نیز، سابقه دوستی آمنه‌سادات ذبیح‌پور با روزبه جدیدالاسلام را یادآوری کردند، چنان که به روش غیرمعمول افراد نزدیک به جمهوری اسلامی که زن و مرد یکدیگر را با نام کوچک خطاب قرار نمی‌دهند، پیش از این با دفاع از او در شبکه اجتماعی ایکس، او را «آمنه» خطاب کرده بود.
این مکالمات جنجالی، واکنش‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است. از جمله علی کریمی با به کار بردن هشتگ‌های «بازجو خبرنگار» و «آکله سادات»، و با اشاره به این که برخی کاربران زن به عنوان شادی مرگ رئیسی تصاویر برهنه یا نیمه برهنه از خود منتشر کردند، نوشت: «طرف رئال نود می‌داده، وقتی نود مد نبوده است.»
ساسان آقایی، روزنامه‌نگار نیز، نوشت: «همان‌هایی که پلیدترین توهین‌ها، بی‌شرافتی‌ها و سناریوها را علیه شریف‌ترین، نجیب‌ترین، دلیرترین و زیباترین فرزندان ایران‌زمین به انجام رساندند، امروز تشت رسوایی و نشان شغل دایمی‌شان از هتل وارویک نیویورک آویزان است.»

او همچنین تأکید کرد که «زمین گرد است» و «خدا وجود دارد.»
در ادامه واکنش‌ها، روز پنج‌شنبه سوم خرداد، حمید فیض‌آبادی، از فعالان نزدیک به احمدی‌نژاد در ویدئویی با لحن توهین‌آمیز و ادبیات جنسیت‌زده همچنین تهدید کرد که «بار بعد افشاگری می‌کنم.»

عبدالرضا داوری، از چهره‌های رسانه‌ای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، در واکنشی متفاوت گفت که «اگر قبل از عزیمت به نیویورک صیغه‌ای خوانده و به هم حلال بوده‌اند، چه اشکالی دارد؟ چرا عده‌ای کاسه داغتر از آش هستند؟»
اظهارنظر عبدالرضا داوری درباره رابطه خصوصی آمنه‌سادات ذبیح‌پوریک کاربر دیگر نیز در واکنش به سخنان داوری، با بیان این که «واقعا هیچ امیدی به حافظه‌ی توییتر فارسی نیست» به ادعای روابط خارج از ازدواج عبدالرضا داوری اشاره کرد و نوشت: «انگار هیچ کس یادش نیست همین چند سال پیش تشت رسوایی خودش افتاده بود و زنش اسکرین‌شات‌هایش رو توییت می‌کرد.»

در پی افشاگری‌ها، برخی کاربران با استفاده از عبارات و توصیف‌هایی که ضدزن و جنسیت‌زده محسوب می‌شوند، درباره آمنه‌سادات ذبیح‌پور اظهارنظر کردند که این مسئله مورد انتقاد برخی دیگر قرار گرفته است.

در مقابل، شماری از شهروندان گفته‌اند که «سکس آمنه‌سادات ذبیح‌پور و عکاس در نیویورک، نه ناظر به زن بودن و حق او در روابط خصوصی‌اش» بلکه «ناظر به دورویی» او است.

به گفته این دسته از کاربران، آمنه‌سادات ذبیح‌پور کسی است که «نان در خون» زنانی می‌زند که «برای تضمین آزادی و حق مالکیت بر بدن‌شان سرکوب شده‌اند.»

سارا امت‌علی، کارشناس آموزشی، نوشته است: «تنفر ما از آمنه ذبیح‌پور و فاضلاب متعفنی که امثال آمنه‌سادات در آن غرق شده‌اند، نباید باعث بشود من به اصول زن، زندگى، آزادى که مهم‌ترین حق زن بر بدنش است، پشت کنم.»

او با بیان این که «برای تحقیر آمنه‌سادات هزار هزار دلیل هست»، گفت که نیازی نیست برای تحقیر او به روابط خصوصی‌اش با «فلان عکاس» متوسل شد.
نسبت دادن عبارت «بازجو خبرنگار» به آمنه‌سادات ذبیح‌پور پس از آن بود که سپیده قلیان، فعال مدنی که در حال حاضر زندانی است، شهادت داد این کارمند صدا و سیما در جلسات بازجویی‌اش حضور داشته است.
+90
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  اتاق فکر سیدعلی مفعول باز هم دارد جماعت را سر کار میگذارد. بابا چرا فکر خودتان را بر سر مسائل بی ارزش مشغول می کنید؟ دغدغه ما براندازی این حکومت فاسد و چپاولگر است نه لای لنگ این مادینه جهاد نکاحی زشت و بدترکیب.
  39
  89
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  زنان معارض در خارج هر جمعه شب جبهه ای را فتح میکنند و آنرا نشانه آزادی و حقوق فردی میدانید اما یه اتهام دروغین بدون مدرک و شهود اینقدر بهش اهمیت میدید! فقط واسه بدنامی ایران و ایرانی و الا غیرت و شرف و ابرو که واسه خارج نشینان معنایی نداره و اینو خودشون بارها اعلام کردن که اینها به اسلام عقب مانده مرتبطه و ما مسلمان نیستیم که هیچ جدا عن جد همین سبک و سیاق داشتیم
  56
  5
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  بنا به گفته خودش و قبول کار خبرنگاری آن شب تا صبح با روزبه عکاس که جای پدرشان است ۶۹ خبر را کار کردن و خودکار ایشان ۸ سانتیمتری بود. اگر همین گفته های را بسط بدم واقعا گندش در میاد . منظور خودکار ۸ سانتیمتری ایشان چه بود خودتان حدس بزنید ولی خبر دیگری دیدم که گفته شده کجاهاش خال داره و چند تا خال داره . آدم با کسی که جای پدرشه ۶۹ بار شب تا صبح فقط با یک خودکار ۸ سانتی ؟ فاطی هر چند اینجا هنگ کردی ولی وضع توچطوره ، خوبی ؟ منتظر حلوات هستیم
  3
  19
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  با سلام ، اولین مدرک پاک کردن توییت بلافاصله بعد از افشاگری وکیل ، دومی گفته خودش تا صبح در اطاق او با کار کردن روی ۶۹ خبر با خوکار ۸ سانتیممتری کسیکه جای پدرشه ، البته به گفته خودش . سومین مدرک تعداد خالها و مکان خالهای بدنش . اما همه اینها یکطرف ولی ازنظر اسلام و دینی که این خانم بخاطر آن تبلیغ میکند و از دیگران بازجویی میکند میگوید ، زن و مرد نامحرم نباید در اطاقی با هم تنها باشند ، این اشکال شرعی هم دارد ولی اگر نفر سومی هم باشد با خودکار ۱۰ سانتیمتری اشکالی ندارد ، منظور یعنی اگر سکس گروهی هم بود اشکال ندارد چون در بدو اسلام سکس گروهی نداشتیم . اینقدر از خاج نشینها عقده نداشته باش ، آنها شاید بهترین وطن پرستانی باشند که دیدی
  3
  21
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  میدونی چرا برات داره گرون تموم میشه آخه خودت .... بپرس و بخواه که حقیقت رو بهت بگه، که.... کدوم یکی از اونهایی هست که وقتی فراری بود سفارشت دادن؟ بی‌رگ.....
  1
  4
  شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.