ستاد کل نیروهای مسلح ایران: آثار اصابت گلوله روی هلی‌کوپتر رئیسی مشاهد نشده است

 تصویر منتشر شده از محل سقوط هلی‌کوپتر ابراهیم رئیسیرادیو فردا: ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز پنجشنبه سوم خرداد نخستین گزارش خود را از سقوط هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و همراهانش را منتشر کرد.

در این گزارش تصریح شده است: «آثار اصابت گلوله و یا موارد مشابه آن در اجزای باقی مانده بالگرد سانحه دیده مشاهده نشده است.»

ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی»، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و او و هفت تن همراهش جان خود را از دست دادند.

گزارش ستاد کل نیروهای مسلح ایران آمده: «بالگرد در مسیر پیش بینی شده از قبل ادامه مسیر داده و از مسیر تعیین شده پروازی خارج نشده و حدود یک و نیم دقیقه قبل از سانحه بالگرد، خلبان بالگرد سانحه دیده با دو بالگرد دیگر گروه پروازی ارتباط برقرار کرده است.»

این گزارش اضافه کرده است: « بالگرد سانحه دیده پس از برخورد با ارتفاع، دچار آتش سوزی شده است.»

ستاد کل نیروهای مسلح ایران اضافه کرده است: « به دلیل پیچیدگی منطقه، مه گرفتگی و درجه حرارت پایین، عملیات تجسس به شب کشیده شده و در طول شب نیز استمرار می‌یابد و در بامداد صبح روز دوشنبه (ساعت ۵ صبح) با کمک پرنده‌های بدون سرنشین (ایرانی) نقطه دقیق محل سانحه مشخص و نیروهای زمینی عملیات تجسس در آن نقطه حضور پیدا می‌کنند.»

جنازه ابراهیم روز پنج‌شنبه سوم خرداد ۱۴۰۳ در «رواق دارالاسلام حرم امام رضا» در مشهد به خاک سپرده شد.

در حالی نخستین گزارش ستاد کل نیروهای مسلح ایران منتشر شده است که در همین روز دو روزنامه چاپ تهران خواستار شفاف‌سازی درباره «ابهامات» این حادثه و بررسی احتمال وجود «توطئه خارجی» در این ارتباط شدند.

روزنامه «جمهوری اسلامی» در شماره روز پنج‌شنبه سوم خرداد خود با اشاره به این موضوع نوشت: «این‌که از سه بالگرد ایرانی در حال بازگشت از منطقه مرزی به سوی تبریز، فقط بالگرد حامل رئیس‌جمهور دچار این حادثه شده، ضمن این‌که می‌تواند مرتبط بودن حادثه با عوامل جوی را منتفی کند، احتمال توطئه بودن را تقویت می‌کند.
+1
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تا بهپاد انتحاری قابل کنترل هست ، هیچ احمقی به هلیکوپتر تیراندازی نمیکنه !! یا همون نفر نهمی که اسمی ازش نیست و ممکنه عامل انتحاری بوده باشه ! این کله پوکها با ضد و نقیض گوئیهاشون بالاخره ، حقیقت ماجرا رو برملا میکنند !!
  3
  10
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  عجب. بمب چی ؟ موشک چی ؟ دستکاری چی ؟ اصلا به ما چه به جهنم که BBQ شد
  3
  12
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  حالا هر کار دیگه‌ای که کردی فرقی نمیکنه، دستت درد نکنه، خوب انداختیش پایین!
  3
  12
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  MrJason - جابلسا، انگلستان
  اینجوری که همشون ترسیدن فرضیه انتقام خلبان رو قوی تر میکنه
  3
  7
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  هیچ توطیه ای در کار نبوده و نیست علت خرابی تکنیکی هلی بوده اون بدبخت همینجوری شیش دونگ در خدمت صهسونیست داخلی و خارجی بوده بدون اینکه کوچکترین مخالفتی با انها به ذهنش خطور بکنه
  5
  0
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.