زنی روسپی پس از جواب مثبت آزمایش اچ‌آی‌وی ۲۱۱ مرد را آلوده کرد

لیندا لچسه، زنی که ۲۱۱ مرد را به اچ‌آی‌وی آلوده کرده است‌ایندیپندنت فارسی: به گفته پلیس، یک کارگر جنسی اچ‌آی‌وی مثبت با بیش از ۲۰۰ مشتری در چند ایالت ارتباط داشته است، که سبب صدور هشدار سلامت شده است.

بنا بر اعلام اداره کلانتری واشینگتن کانتی، لیندا اینز لچسه در ۱۴ مه ۲۰۲۴ به اغواگری پس از جواب مثبت آزمایش اچ‌آی‌وی متهم شد، که جنایت درجه سه محسوب می‌شود.

به گزارش نیوز اند سنتینل (The News and Sentinel)، مارک واردن، معاون ارشد اداره کلانتری واشینگتن کانتی در اوهایو، در نشست مطبوعاتی گفت: «این پرونده ممکن است از هر جایی شروع شده باشد از فلوریدا تا سواحل شرقی، اما افرادی محلی هستند که با آن‌ها تماس خواهیم گرفت.»

«این تحقیق ادامه خواهد داشت و بازجویی‌ها دوباره انجام خواهد شد، تا از سلامت عمومی محافظت شود و سایر افرادی که با این فرد در تماس بوده‌اند اندک‌اندک گردآوری شوند.»

واردن گفت تحقیق پلیس نشان داده است لچسه پس از اینکه جواب آزمایش اچ‌آی‌وی او در سال ۲۰۲۲ مثبت شد، به اغواگری و جلب مشتری ادامه داده بود.

اکنون، هم اداره کلانتری و هم اداره پلیس ماریتا مشغول تماس با دست‌کم ۲۱۱ نفری‌اند که بر اساس شماره‌های یافته‌شده در گوشی تلفنی که این زن برای کار به‌عنوان کارگر جنسی استفاده می‌کرد، ممکن است با او در ارتباط بوده باشند.

واردن گفت: «می‌خواهیم شهروندان بدانند که معاون کلانتر با این افرادی که شماره‌هایشان را داریم تماس خواهد گرفت. آن‌ها توی هیچ دردسری نیفتاده‌اند، این اطلاع‌رسانی سلامت عمومی است. کلاهبرداری نیست.»

در نشست خبری، دایانا بک، مدیر بخش پرستاری اداره بهداشت، خطاب به عموم مردم گفت مسئله تماس افراد با این کارگر جنسی اچ‌آی‌وی مثبت ممکن است به پیش از سال ۲۰۲۲ بازگردد، زیرا بین ۱۸ تا ۹۰ روز طول می‌کشد تا پادتن‌های اچ‌آی‌وی در سیستم بدن فرد شناسایی شود.

بک در ادامه افزود دوره نهفتگی اچ‌آی‌وی بین یک تا شش هفته است، بنابراین گاهی افراد نمی‌دانند اچ‌آی‌وی مثبت‌اند. علائم ممکن است گلودرد، خستگی، تورم غدد لنفاوی، و سایر علائم مشابه مونو [مونونوکلئوز عفونی] باشد.

باربارا بردلی، رئیس اداره بهداشت ماریتا/بلپر، در نشست مطبوعاتی حضور داشت تا به سوال‌ها پاسخ دهد و به افرادی که فکر می‌کنند ممکن است آلوده شده باشند کمک کند.

او گفت: «برای این پرونده خاص اداره کلانتری، از شما می‌خواهیم آزمایش بدهید، خودتان و اعضای خانواده‌تان، و با شماره ۰۶۱۱-۳۷۳-۷۴۰ داخلی ۶۳۴ تماس بگیرید... لطفا به پذیرش بگویید که جزو پرونده کلانتری هستید تا بدانند تماس شما را برای تعیین وقت ملاقات یا اطلاعات بیشتر به کجا وصل کنند.»
+14
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  چهره واقعی غرب وحشی
  26
  1
  جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.