کاهش امید به زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای غرب اروپا

مردم آلمان به طور متوسط ۱.۷ سال کمتر از مردم سایر کشورها در غرب اروپا عمر می‌کننددویچه وله: میانگین امید به زندگی در آلمان کاهش یافته و مردم این کشور به طور متوسط، ۱/۷ سال کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی زندگی می‌کنند. در حال حاضر میانگین امید به زندگی در اسپانیا ۸۳/۲ سال و در آلمان ۸۰/۵ سال است.

مطالعه جدید موسسه فدرال تحقیقات جمعیت و موسسه ماکس پلانک در آلمان نشان می‌دهد که میانگین امید به زندگی در این کشور کاهش یافته، به طوری که مردم آلمان به طور متوسط ۱/۷ سال کمتر از مردم سایر کشورها در غرب اروپا عمر می‌کنند. به گفته محققان، این شکاف در میانگین امید به زندگی، در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی در دو دهه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس این مطالعه که داده‌های ۱۵ کشور اروپای غربی از جمله سوئیس، اتریش، دانمارک، بریتانیا و فنلاند را مورد بررسی قرار داده، آلمان در سال ۲۰۰۰ حدود ۰/۷ سال از میانگین امید به زندگی، در مقایسه با کشورهای دیگر اروپای غربی عقب بود و این شکاف تا سال ۲۰۲۲، به ۱/۷ سال افزایش یافت.

در حالی که میزان مرگ و میر در افراد زیر ۵۰ سال در آلمان با سایر کشورهای غرب اروپا برابر است، ولی این نرخ در میان افراد ۶۵ ساله به بالا در این کشور بسیار بیشتر برآورد می‌شود.

زنان در آلمان، به ویژه زنان بالای ۷۵ سال، نسبت به همسالان خود در سایر کشورهای اروپای غربی، نرخ مرگ و میر بیشتری دارند. مرگ و میر مردان آلمانی در سنین میان ۵۵ تا ۷۴ سال فاصله زیادی با همسالان آنها در سایر کشورهای اروپایی دارد.

به گفته محققان این تفاوت را می‌توان به ویژه به دلیل نرخ بالاتر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در آلمان توضیح داد. آنها تاکید می‌کنند پیشگیری از این بیماری‌ها بخصوص از طریق کنترل مصرف تنباکو و سیگار و رواج تغذیه سالم و تشخیص زودهنگام بیماری‌های قلبی عروقی برای افزایش میانگین امید به زندگی بسیار ضروری است.

این مطالعه همچنین نشان داد که در حال حاضر مردم سوئیس با ۸۳/۵ سال، بیشترین میانگین امید به زندگی را در اروپای غربی دارند. همچنین میانگین امید به زندگی در اسپانیا ۸۳/۲ سال و در آلمان ۸۰/۵ سال است.
+8
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  یک کشور عقب افتاده و فاشیستی .....تنها چیزی که اینجا داره صنعت ماشین آلات داره، نه هوای درست، نه غذای درست، نه رفتار درست آدمها با خودشون اینجا، و نه کیفیت زندگی درست، نه تدریس درست برای بچه ها، دخترهای ایرانی تبدیل به فاحشه میشن اینجا و پسرها و سعی میکنم هموسکس بکنم....در کل باید ر. ی. د به این کشور که در تاریخش جنایت و کثافت موج میزند........از آلمان باید رفت و من به هیچ کس توصیه نمیکنم به آلمان آشغال بیاد......9 ماه سال سرد و بارانی ، 2,5 ماه نیم گرم توام با شرجی و 15 روز گرم و غیر قابل تحمل....سالیانه حدود 150000 آلمانی از این خراب شده محاجرت میکنن ، حالا ایرانیا از اون هوا و فرهنگ میان و گیر میکنن اینجا بین یک مشت آدم بی احساس سر و پر نفرت.
  9
  4
  ‌پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.