اردوغان برای شرکت در مراسم خاک‌سپاری رئیسی به ایران می‌رود

ابراهیم رئیسی و رجب طیب اردوغان در سفر رئیس جمهوری اسلامی به آنکارادویچه وله: سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه اعلام کرد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه ۲۳ مه (۳ خرداد) برای شرکت در مراسم خاک‌سپاری ابراهیم رئیسی، به این کشور سفر می‌کند.

مراسم تشییع جنازه رئیسی و هیئت همراه او امروز چهارشنبه ۲۲ مه در شهر تهران برگزار شد. مراسم خاکسپاری او قرار است فردا در مشهد برگزار شود.

جودت یلماز، معاون رئیس‌جمهور و هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه از جمله شرکت‌کنندگان در مراسم تهران بودند.

پیکر رئیسی فردا پنجشنبه وارد مشهد می‌شود و احتمال می‌رود تا اواخر همین روز در شهر زادگاهش مشهد به خاک سپرده شود. هنوز مشخص نیست که آیا اردوغان در مراسم مشهد شرکت خواهد کرد یا اینکه سفر او به تهران محدود خواهد ماند.

روزنامه‌های ایران اما از قول عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه نوشته‌اند با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه به تهران برای حضور در مراسم تشییع رئیسی "رجب طیب اردوغان فردا در مراسم تدفین رئیسی در مشهد شرکت خواهد کرد".

اردوغان روز دوشنبه گذشته به دلیل کشته شدن رئیسی یک روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد. وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما در جلسه کابینه خود تصمیم گرفتیم برای همدردی عمیق با مردم ایران، یک روز عزای عمومی اعلام کنیم.»
+6
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  دردتون بخوره تو سر شترمرغی بنام الهام علی‌اف که هرچی هست بعد از دیدار شوم با این عنتر این حادثه ناگوار رخ داده،
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.