نتانیاهو: به رسمیت شناختن فلسطین باعث ایجاد یک «کشور تروریستی» خواهد شد

رادیو فردا: در پی اعلام کشورهای نروژ، ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن «کشور فلسطین»، نخست‌وزیر اسرائیل هشدار داد این اقدام منجر به تشکیل یک «کشور تروریستی» خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۲ خرداد در واکنش به اظهارت رهبران نروژ، ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن «کشور فلسطین» هشدار داد.

نخست‌وزیر اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای گفت قصد چندین کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین «پاداشی برای تروریسم» است.

نخست‌وزیران نروژ، ایرلند و اسپانیا روز چهارشنبه در «اقدامی تاریخی» اعلام کردند که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت می‌شناسند؛ تصمیمی که با خشم اسرائیل و خوشحالی مردم سرزمین‌های فلسطینی روبرو شد.

بنیامین نتانیاهو در ادامه گفته است «۸۰ درصد» فلسطینی‌ها در یهودیه و سامره، عنوانی که مقام‌های اسراویلی برای کرانه باختری رود اردن به کار می‌برند، از کشتار وحشتناک ۱۵ مهر پارسال حمایت می کنند.

گروه افراطی حماس ۱۵ مهرماه طی حمله‌ای غافل‌گیرکننده، ۱۲۰۰ نفر شهروند اسرائیلی را کشت و ۲۵۰ نفر را گروگان گرفت و منجر به حمله گسترده و خونین اسرائیل به نوار غزه شد.

این گروه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان سازمان تروریستی شناخته می‌شود.

آقای نتانیاهو در ادامه گفته است «به این شیطان نمی‌توان دولت داد».

نخست وزیر اسرائیل می‌گوید: «این یک کشور تروریستی خواهد بود. تلاش خواهد کرد قتل عام ۱۵ مهر را بارها و بارها تکرار کند؛ ما با این کار موافقت نخواهیم کرد.»

چندین کشور اروپایی در هفته‌های گذشته با این استدلال که راه‌حل دو کشور فلسطین و اسرائیل برای صلح پایدار در منطقه ضروری است،‌ اعلام کردند که قصد دارند اقدامی مشابه را انجام دهند.

این در حالی است که آمریکا روز ۳۰ فروردین قطعنامه درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را وتو کرد.

۱۲ کشور عضو شورای امنیت از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت کرده بودند که در میان آن‌ها علاوه بر فرانسه، چین و روسیه، سه عضو دائم شورای امنیت، نام ژاپن و کره جنوبی، دو متحد آسیایی آمریکا، نیز دیده می‌شد.

آقای نتانیاهو می‌گوید: «پاداش دادن به تروریسم نه منجر به صلح خواهد شد و نه ما را از شکست دادن حماس باز می‌دارد»
+92
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خخخخخخخخخخخخخه ، کشور تروریستی هفتاد و شش ، هفت سال پیش با توطئه انگلیس و آمریکا در خاورمیانه ایجاد شد ! جالب اینجاست که قبل از اعلام موجودیتش ، اول بطور سر مخفی ، ارتش درست کردند !!! کسانیکه سنگ کشور صهیونیستی رو به سینه میزنند و تا خبری از اسرائیل میاد ، سینه زنون و هوار کشون میدوند که اظهار نظر و پشتیبانی از اسرائیل بکنند و مدام چپ جهانی چپ جهانی رو قرقره کنند ، اگر فقط و فقط یک جو وجدان بیدار داشته باشند ، بد نیست تاریخ پیداش این کشور رو در اینترنت سرچ کنند و ببینند قبل از پیدایش نامیمون این کشور جعلی ، آیا ترور و تروریستی در منطقه وجود داشته یا نه !!؟ البته همه کاملاً در جریان چگونگی پیدایش این رژیم هستند ، فقط و فقط یا جهود افراطی هستند و رو نمیکنند و یا میخوان احساسی طرفداری احمقانه بکنند ! همه بدی و خوبی رو خیلی راحت تمیز می‌دهند ولی هستند کسانیکه دکمه وجدانشون رو off میکنند ! من طرفداری نمیکنم از فلسطینی و عرب و دیگرانی که رژیم مفعول از گلوی مردم ایران میزنه و خرج این انگل‌ها میکنه ، اینجا تنها بحث بدی و خوبی و وجدان بیدار هست و بس !
  28
  42
  ‌چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  آخه دلقک کشور تروریستی دیگه چه صیغه‌ای دیگه؟ تا قبل از اینکه شما میمونها بیاید اونجا همه ادیان داشتن زندگی شون رو مثل آدم میکردند جالبه یک کابینه فاشیست فناتیک داره که خودشون هم میگن زیاده نیتانیاهو هم معتدل و غیر مذهبی آنها حساب میشه. اتفاقا برای رشد دموکراسی و حقوق انسانی مردم در ایران و خاورمیانه تکلیف این دلقکهای فاشیست باید روشن بشه. برای اینکه اسرائیل رو بفهمید این رو در یوتوب جستجو کنید TANTURA: The Untold Story of the 1948 Massacre فیلم هم ساخته خودشونه. همه با عقل سلیم دیدید که ملاها نخواستن اینها رو بزنن اینها هم نخواستن ملاها رو بزنن هر دو برادرانه برگشتن سر بیزینس دشمن خارجی برای مردمشون پیام تسلیت هم که رسمی از آمریکا اومد. نادان نباشیم برای من فقط یک چیز وجود داره ایران. ایران نباشه گور بابای دنیا همش روی هم به اضافه این حیوانات که اصلشون چشم در برابر چشمه. فقط ایران و ایرانی ایرانی داخلی و خارجی هم نداریم همه بد و خوب فرزند یک خانه هستند.
  13
  24
  ‌پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  ۷۷ سال هست به بهانه هولوکاست میتازانید ، ۷ ماه هست به بهانه ۷ اکتبر غزه را شخم میزنید و میکشید ، سازمان ملل و دادگاه لاهه را هم قبول ندارید ،، خود را فرمانده ۷ آسمان میدانید ،،همه بد فقط شما خوب!!
  14
  29
  ‌پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  جالبه که رئیس کل تروریست‌های دنیا پاره برای دیگران نسخه میپیچه.....بیچاره فرعون از دست اینا چی کشید.....جدا حق داشت.. این قوم به هیچ صراطی مستقیم نیست....فهمیده بود که اگر اینها ولشون کنی مثل سگ پاچه انسانها رو خواهند گرفت.....در هر صورت باید برن شنا یاد بگیرن که وقتش رسیده....
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.