روسیه رزمایشی شامل سلاح‌های هسته‌ای را در مرز اوکراین آغاز کرد

العربیه: روسیه، سه‌شنبه یکم خرداد در پاسخ به آنچه که «تهدیدات» غربی‌ها خواند، از آغاز رزمایشی از جمله با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی در منطقه نظامی جنوبی این کشور و در نزدیکی مرز اوکراین خبر داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور مرحله اول مانورهای نظامی «شامل آموزش عملی در مورد تجهیز و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای غیرراهبردی» را در منطقه نظامی جنوبی این کشور آغاز کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است که این رزمایش «آمادگی تسلیحات هسته‌ای غیر‌استراتژیک روسیه را برای تضمین تمامیت ارضی و حاکمیت دولت خود آزمایش خواهد کرد.»

این وزارتخانه توضیح داد که «این اقدام در پاسخ به اظهارات تحریک‌آمیز و تهدیدهای مطرح شده از سوی برخی مقامات مشخص غربی انجام می‌گیرد.»

سلاح هسته‌ای تاکتیکی یا غیر‌راهبردی که دارای کلاهک‌های انفجاری کوچکتری نسبت به تسلیحات هسته‌ای راهبردی است از ناحیه نظری به منظور نابودی اهداف در میدان جنگ استفاده می‌شود و می‌توان آن را از روی سکوهایی بر خودروها، توپخانه‌، کشتی یا هواپیما پرتاب کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه طی جنگ با اوکراین به تهدید به کاربرد تسلیحات هسته‌ای روی آورد و سال گذشته از معاهده منع کامل آزمایش‌های هسته‌ای و همچنین از توافقی اصلی با ایالات متحده آمریکا برای منع گسترش تسلیحات هسته‌ای، خارج شد.
بمباران کشتی حامل موشک‌ روسیه
از سوی دیگر، ستاد کل اوکراین سه‌شنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین روز یک‌شنبه یک کشتی حامل موشک‌های روسیه به نام «تسیکلون» را در شبه‌جزیره اشغال شده کریمه هدف گرفته است.

ستاد کل ارتش اوکراین جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.
+4
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  خداوند رحم کند بر بشریت که اینچنین دیوانه وار بر هر چه هست می شورد
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.