مسکو: زلنسکی دیگر رئیس جمهوری اوکراین نیست

العربیه: با پایان رسمی دوران ریاست جمهوری ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در شامگاه دوشنبه 31 اردیبهشت، مسکو تاکید کرد که زلنسکی دیگر، رئیس جمهوری اوکراین نیست.

به گفته ناظران، جوسازی سیاسی و اطلاعاتی روسیه علیه زلنسکی، همزمان با تشدید عملیات ارتش روسیه در محورهای نبرد در راستای برهم‌ زدن ثبات موضع داخلی اوکراین انجام می‌شود.

قرار بود انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در پایان ماه مارس گذشته برگزار شود، اما این انتخابات در سایه ادامه جنگ با روسیه، لغو شد.

سرویس اطلاعات خارجی روسیه، گزارش مفصلی درباره وضعیت داخلی اوکراین منتشر کرد که در آن از «کاهش سطح محبوبیت زلنسکی به 17٪ و ادامه روند نزولی آن» خبر داد.

در این گزارش آمده است: «بیش از 70 درصد مردم، اعتماد خود را به نهادهای دولتی و رسانه‌های اوکراینی از دست داده‌ و حدود 90 درصد از شهروندان، مایل به خروج از کشورهستند و اوضاع جاری در ارتش نیز بهتر نیست».

بر اساس این گزارش، زلنسکی «ضعف مواضع خود در میان اوکراینی‌ها را احساس می‌کند و به همین دلیل، پاکسازی مقامات ارشد را آغاز کرد».
موضع مدودف
از سویی دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه دوشنبه اعلام کرد که زلنسکی به عنوان رئیس یک رژیم متخاصم، صرف نظر از موضوع مشروعیت او پس از لغو انتخابات، هدف نظامی مشروع برای روسیه به حساب می‌آید.

مدودف به خبرگزاری «تاس» گفت: «فقدان مشروعیت رئیس جمهوری دروغین اوکراین، در رابطه با روسیه، چیزی را عوض نمی‌کند. او در راس رژیمی متخاصم با روسیه قرار دارد و در حال جنگ علیه ماست. رهبران کشورهایی که در کار جنگ هستند، همواره هدف نظامی مشروع به حساب می‌آیند. او از دید ما یک جنایتکار جنگی است و از دست رفتن منصب رسمی او چیزی را عوض نمی‌کند».
+16
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.