اسرائیل: سازمان ملل برای زنده و مرده رئیسی «فرش قرمز» پهن کرد

 نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد، گیلاد اردان - آرشیوصدای آمریکا: گیلاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه اول خرداد، با انتشار فیلمی نوشت که «امروز، سازمان ملل پرچم خود را به احترام رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه قاتل‌ زنجیره‌ای در ایران، پایین آورد.»

او این اقدام سازمان ملل را «باور نکردنی» خواند و گفت باید این فیلم را دید تا «باور» کنید.

نماینده اسرائیل افزود: این اقدام فراتر از شرم‌آور بودن آن است و توهینی به حامیان واقعی حقوق بشر در سراسر جهان است.

گیلاد اردان گفت: «مرتبه بعد که سازمان ملل بیانیه‌ای در مورد حقوق بشر صادر کرد، به یاد داشته باشید که این همان سازمانی است که برای این قاتلان دسته جمعی در زندگی و مرگ‌شان فرش قرمزپهن کرد.» پیشتر شماری از قانون‌گذاران اروپایی از ابراز «همبستگی» مقامات اروپایی به سانحه بالگرد حامل ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش انتقاد کرده‌اند.

در همین حال، رسانه‌های هند نیز روز سه‌‍شنبه از نیمه برافراشته شدن پرچم هند بر فراز کاخ رئیس‌جمهوری این کشور در دهلی نو به مناسبت مرگ ابراهیم رئیسی خبر دادند.

ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللیهان، وزیر امورخارجه، و همراهان آنها در برخورد بالگرد حامل‌شان به کوه در استان آذربایجان شرقی کشته شدند.

فیلم‌های بسیاری از ایران و خارج از ایران ابراز خوشحالی گروهی از ایرانیان از کشته شدن ابراهیم رئیسی را نشان می‌دهد.
+80
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  احمدی نژاد که از میگفت اسرائیل را باید از نقشه پاک کنیم، فرداش تو دفتر سازمان ملل داشت سخنرانی میکرد. الان هم داره همه جا میره.اینا هم دیگه شورشو درآورده اند، کودکستان سیاستمداران کنونی اسرائیل، آقا اجازه ایران پاک کن منو ورداشته نمیده. خانم اجازه حماس موهای منو کشیده.
  3
  26
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  مگه تعجب داره؟آخه سازمان ملل کیه؟ یه سازمان بی نقص و دمکراتیکه؟ اعضای سازمان ملل ایران و عراق و سوریه و لبنان و کره شمالی و کل کشورای آفریقایی و کل آمریکای جنوبی و فلسطین و افغانستان و پاکستان و غیره هستن.هر کارئ خودشون بخوان میکنن
  1
  41
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  بقول یک ضرب المثل رایج call a spade a spade یک بیل را یک بیل بنامید. سازمان دول متحد untied goverments ، را سازمان ملل United Nations نامیدن، شیره مالیدن بر سر ملت هاست. قبل از جنگ اول جهانی(جهانی نه به مفهوم دنیاگیر بلکه اروپا / جهانی در اینجا زاده ایدئولوژی یوروسنتریسم است)، کلمه »ملت» نیز دارای بار هویتی به مفهوم درک کنونی عامه از این اصطلاح نبود، و در اروپای غربی و اسکاندیناوی کلمه folk ، در کشورهای اسلاو زبان کلمه Народ، رواج داشت. کلمه Люди بمعنای مردم استعمال می شود، کلمه Народ را بعدها سازمان های چپ در ایران به «خلق» ترجمه کردند و به خورد خلق اله دادند، هر چند ارگان رسانه ای آنها نامه مردم بود! در همچنان و مفهوم آن در زبان فارسی - جنگ هفتاد و دوملت همه را عذر بنه -به معنای «اعضای یک باور، بعبارتی هم دین و هم کیش» می باشد، نه به مفهومی که امروزی به ذهن متبادر می شود. کلمه «ملت» و زایش آن و تاریخچه آن , آغاز تعریف اصطلاح «ملت»، به مفهوم کنونی آن به پیدایش دولت-ملت nation-state بازمی گردد.
  5
  0
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مردمان اروپا (نه ملت های اروپایی !) با زبانهای با ریشه پروتوندرلانسک همچنان کلمه «ملت» را بعنوان یک اجتماع منسجم با هویت سیاسی، به ریش دولت می بندند و ترجیح می دهند آنرا با کلمه folkکه بار فرهنگی دارد متمایز سازند. از اینرو مشکل زیادی با کلمه ملت ندارند. اما پروژه دولت-ملت سازی nation+state در ایران به این دلیل ناکام ماند که دولت کمر به قتل عام زبان ها و فرهنگ های مردمان ایران بسته بود و این قتل عام زبانی را با گسیل نیروی نظامی حتی به دورافتاده ترین کوره دهات یانجام می رسانید(سپاه دانش). از اینرو کلمه «ملت» در ایران بستگی به این موضوع دارد که شما به کدامیک از جمعیت های زبانی در ایران تعلق داشته باشید. سیستم راسیستی در ایران در مقابل کلماتی از قبیل خرده ملت، خرده فرهنگ، ملیت(حرف تصغیر و تقلیل)، زبان محلی(در مقابل زبام ملی / بخوانید زبان دولتی، زبان حاکم)، فرهنگ محلی(در مقابل فرهنگ ملی) را اختراع کرده است.
  7
  0
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه
  پررو فاحشه های اسراییلی
  5
  0
  ‌چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.