وزیر پیشین دفاع اسرائیل: مرد بیرحمی بود ما یک قطره اشک هم نمی‌ریزیم؛ مقام اسرائیلی: ما نبودیم

 تصویری از عملیات نجاتصدای آمریکا: خبرگزاری رویترز روز دوشنبه‌، ۳۱ اردیهشت، در گزارشی نوشت که یک مقام اسرائیلی می‌گوید اسرائیل در مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران که در اثر سقوط بالگرد همراهانش نیز کشته شدند، دخالت نداشت. این مقام که نخواست نامش فاش شود، گفت: «ما نبودیم.»

اسرائیل تا کنون هیچ واکنش رسمی به مرگ او نشان نداده است.

در این حال، نشریه «تایمز اسرائیل» در گزارشی نوشت آویگدور لیبرمن، وزیر پیشین دفاع اسرائیل و رهبر حزب اپوزیسیون «اسرائیل خانه ما» می‌گوید که اسرائیل انتظار ندارد مرگ رئیسی هیچ تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد کند.

او به خبرگزاری اسرائیلی «وای‌نت» گفت: «برای ما مهم نیست، این بر نگرش اسرائیل [نسبت به حکومت ایران] تأثیری نخواهد گذاشت. سیاست‌های ایران توسط رهبر جمهوری اسلامی تعیین می‌شود... با این حال، او مرد بیرحمی بود. ما یک قطره اشک هم نمی‌ریزیم.»

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ قبل از تایید رسمی کشته شدن ابراهیم رئیسی گفت که مرگ احتمالی او هیچ تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایجاد نخواهد کرد، چون همه چیز در اختیار علی خامنه‌ای رهبر نظام است.

مجله خبری سیاسی-اقتصادی «فارین پالیسی» هم امروز نوشت: مرگ رئیسی پایان یک دوران کوتاه اما متحول کننده‎ای در سیاست جمهوری اسلامی بود که ایران را در مسیری دشواری قرار داد و خاورمیانه را به آستانه جنگ منطقه‌ای سوق داد. این نشریه می‌گوید رئیسی در نزدیک به سه سال قدرت، سیاست داخلی و سیاست اجتماعی ایران را در مسیر محافظه‌کارانه‌تری قرار داد و در سیاست خارجی آشکارا چهره خصمانه‌تری در مقابل آمریکا در منطقه از خود نشان داد.

وب‌سایت خبری تحلیلی غیرانتفاعی «کانورسیشن» نوشت: «آشفتگی داخلی در دوره ریاست جمهوری رئیسی با تغییر در نقش منطقه‌ای و بین‌المللی ایران همراه بوده است. خامنه ای به عنوان ولی فقیه در سیاست خارجی حرف آخر را می زند. اما رئیسی ریاست دولتی را بر عهده داشت که مسیر تقابل با دشمنان خود، به ویژه ایالات متحده و اسرائیل را ادامه داد.
+75
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  به شدت کار غیر مستقیم شماست .شما به حال خودتون اشک بریزید از بچه کش ها انتظاری نیست
  56
  13
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  دیگ به دیگ میگه روت سیاه. حـ... انگار خودش فرشته است. اسرائیلی ها مادر ترور هستند.
  44
  24
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  samamos - میدلزبرو، انگلستان

  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  اسرائیل هیچ وقت مردم خودشو اونهم بصورت گروهی از بین نبرده، البته مقایسه درستی نیست چون اینها ایرانی نیستند و کشتن ایرانی برایشان مهم نبوده.
  3
  41
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Guzzan - گوتنبرگ، سوئد
  به شدت شما …….ه خوردید
  5
  9
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اضافی نخورید، شما بی ناموس ها 50 هزار زن بچه رو در روز روشن جلوی دوربین مردم دنیا کشتید و می‌کشید حالا به ریسی این صفت آدم کشی خودتون رو نسبت میدید، آشغالهای آدم کش کثیف
  13
  4
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  بیرحمیش که به مردم ایران بود نه اسرائیل. تحلیل گران بی طرف میگویند رژیم ایران با اسرائیل و آمریکا همکاری نمیکند اما کارهایی که انجام میدهد در جهت منافع آمریکاو اسرائیل هست بنابراین نیازی نمی بینند از شر این رژیم خلاص شوند.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.