انتقاد نماینده اسرائیل از ادای احترام شورای امنیت به مناسبت مرگ رئیسی؛ ارادان: یک دقیقه سکوت برای مرگ هیتلر؟

صدای آمریکا: گیلاد اردان نماینده اسرائیل در سازمان ملل روز دوشنبه با انتشار ویدیویی در «ایکس» به ادای احترام اعضای شورای امنیت به مرگ ابراهیم رئیسی و همراهانش واکنش نشان داد و این اقدام را «افتضاح» خواند.

او در این ویدیو گفت: «شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز ۳۱ اردیبهشت به یاد رئیس جمهور قاتل ایران که مسئول قتل هزاران نفر است، یک دقیقه سکوت کرد، آینده شورای امنیت چیست؟ سکوت برای مرگ هیتلر؟!.»
نماینده اسرائیل در سازمان ملل همچنین تصریح کرد که «شورای امنیت به سادگی به خطری برای صلح جهانی تبدیل شده است.»

همزمان شماری از قانون‌گذاران اروپایی نیز از ابراز «همبستگی» مقامات اروپا با سانحه سقوط مرگبار هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش انتقاد کردند و بسیاری از کاربران اروپایی و غیراروپایی هم در رسانه‌های اجتماعی با هم‌رسانی هشتگ «از جانب من نیست» (#NotInMyName) مخالفت خود را با مواضع سیاستمدارانشان در قبال جمهوری اسلامی اعلام کردند.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در شبکه اجتماعی ایکس مرگ ابراهیم رئیسی را «جانسوز» خواند و اتحادیه اروپا به ریاست جوزپ بورل این حادثه را «صمیمانه» تسلیت گفت.

ایالات متحده آمریکا نیز در واکنش به سقوط مرگبار هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی، بر تداوم حمایت خود از مردم ایران تاکید کرد.

در همین ارتباط، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، گفت مرگ ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان تاثیر چندانی بر امنیت منطقه نخواهد داشت.
+73
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه مشت تروریست و قاتل پرور
  1
  17
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  جهآن به هوشیاری لازم برای شناختن خؤب و بد اطراف خود. سیده است و تشخیص میدهد که چه کسی خوب و چه کسی بد است و چه باید بکند از بچه کش زمین درد کسی دیگر شنوایی ندارد برو تولاک خودت بچه کش.
  15
  1
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  دریا با پوز این سگ نجس مگه کثیف میشه. ایران و ایرانی تاج سر تو و هر چی آدم کش وحشیه
  16
  2
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  خجالت هم خوب چیزی است دارند به آخوند می گویند باز هم مردم ایران را اعدام کنید و بکشید فقط به ما پول دزدی از گلوی مردم ایران و نفت بدهید ،،،،مجوز کشتن مردم ایران در ورای امنیت
  1
  18
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه
  من این اسراییلی‌ها را فاحشه پررو صدا میزنم این حـ...‌ها چه موجوداتی هستند این همه در دنیا قتل کردند که هیتلر انجام نداد هیتلر کمپ پناهندگان بمب باران نکرد هیتلر بیمارستان بمباران نکرد این فاحشه های هرجایی هر جنایتی میکنند و خودشون به موش مردگی میزنند فاحشه‌های هرجایی پررو. من سلطنت طلب هستم و از رفتن شاهزاده رضا پهلوی به اسراییل به هیچ عنوان خوشحال نشدم
  5
  2
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.