شوخی‌های ایرانیان خوشحال از مرگ رئیسی و همراهانش در فضای مجازی

ایران وایر:سولماز ایکدر
خبر سقوط هلیکوپتر حامل «ابراهیم رئیسی»، سیزدهمین رییس‌جمهوری ایران، از اولین ساعات انتشار، موجب شادی جمعی در ایران شد. شادی و همبستگی که به گفته  یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی «بعد از آذر ۷۷ که تیم ملی رفت جام‌جهانی؛ دیگه شادی ملی به این بزرگی نداشتیم.»

یک کاربر دیگر نیز نوشت: «یکی از آن روزهاست که فکر می‌کنم قوه طنز اگر می‌شد به برق تبدیل بشود، از لحاظ اقتصادی ملت ایران نیازی به گاز و باد و خورشید نداشت.»

کاربر دیگری نوشت: «رنج ایرانی بودن مالیات این عشقیه که تو این لحظات می‌کنیماااا.»

***
روزی که آتئیست‌ها هم دست به دعا شدند
در‌حالی‌که رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی شروع به انتشار اخباری مبنی‌بر برگزاری مراسم دعا و نیایش به نیت سلامتی ابراهیم رئیسی کردند، آتئیست‌ها هم برای هرچه زودتر شنیدن خبر مرگ ابراهیم رئیسی، دست به دعا برداشتند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی «ایکس» در این رابطه نوشت: «تا حالا ندیده بودم این‌همه آتئیست دست به دعا باشن …»

کاربر دیگری در این رابطه نوشت: «این حجم از دعای خالصانه و میلیونی نشون میده هنوز اعتقادات در مردم زنده است.»

یکی دیگر از کاربران نیز از همه دعوت کرد تا «ساعت نه همه با هم ها کنیم مه غلیظ بشه….»

حیوانات وحش منطقه سقوط نیز از دعای خیر مردم بی‌نصیب نماندند: «دعای ۸۰ میلیون ایرانی پشت سر تمام حیوانات اون جنگله.»
دست به دامن حیات وحش محل سقوط
بازشماری حیوانات حیات وحش منطقه نیز، ازجمله توییت‌های پر تکرار بود:‌ «جهت اطلاع، جنگل‌های پیرداوود، زیستگاه سه‌گونه جانوری دوس‌تداشتنی هستند. گراز وحشی، خرس قهوه‌ای و شغال.»

یک کاربر در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «یادتونه اینترنت و قطع می‌کردین تا مردم و گاز انبری قتل و عام کنین؟ حالا تو اون جنگلا هم اینترنت نیست، ولی تا دلتون بخواد خرس و گرگ هست…»

هم‌زمان تصاویر طنزی نیز در رابطه با سقوط هلیکوپتر ابراهیم رئیسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

«نیک‌آهنگ کوثر»، خبرنگار و کارشناس آب، نیز در یک برنامه تلویزیونی اظهار امیدواری کرد که «هلیکوپتر به درختان و محیط زیست اون منطقه آسیب نزده باشه.»

یکی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی ایکس در این رابطه نوشت: «حیات وحش منطقه‌ ارسباران، امید یک ملت. #قصاب_۶۷ »

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ایکس در این رابطه نوشت:‌ «بچه ها قول بدید این آخرین آشغالی باشه که تو طبیعت ریختیم.» و کاربران  دیگری نیز  نوشت: «گرگ‌ها اگه به موقع برسن، انشالله سر صبح صبحانه‌ همای سعادت جور ‌می‌شه.» اشاره این کاربر به تصویری است که خبرگزاری ایسنا از پرنده هما  که در فرهنگ ایران نماد سعادت و خوشبختی است در طالقان منتشر کرد. کاربران دیگری نیز به موضوع همای سعادت اشاره کرده بودند.
آماده‌سازی برای جشن بزرگ
گروهی از کاربران، شادی جمعی از خبر مرگ ابراهیم رئیسی را، تمرینی برای شادی بزرگتر مردم ایران خواندند.

یکی از از کاربران در این رابطه نوشت: «من که به دعا اعتقاد ندارم، ولی این بار بیا و مرام بگذار و اگر واقعا هستی و دعا هم کار می‌کنه اجابتی. خودت می‌دونی دیگه. مورد دوم هم همون.»

کاربر دیگری نیز نوشت: «هنوز خبر "این" تایید نشده انقدر خوشحالید، اون روزی که خبر "آن دیگری" برسه چه می‌کنید.»

یک کاربر دیگر نیز با وام گرفتن از اولین ترانه اعتراضات تابستان و پاییز ۱۴۰۱ ، «برای….» نوشت: «برای کیسه‌ای که روش نوشته شد: احتمالن رئیسی»

فرد دیگری نیز در حساب کاربری‌ خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «ولی دوستان درحالی‌که شادی می‌کنید، اینو در نظر داشته باشید که دلخوش به این مقدار نباشید به هرحال :))»

به نوشته یکی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی ایکس، «این خوشحالی مرگ رییسیه، شما فکر کن خبر خامنه‌ای چه شور و شعفی ایجاد می‌کنه. ایشالا همین جمع به زودی.»
شیرینی یک خبر شیرین
انتشار اخبار اولیه در رابطه با احتمال مرگ ابراهیم رئیسی کام کاربران شبکه‌های اجتماعی را چنین شیرین کرد که یکی از کاربران در این رابطه نوشت: «شیرینی فروشی سهام نداره بخریم؟»

کاربر دیگری در حساب کاربری‌ خود در شبکه اجتماعی ایکس تاکید کرد:‌ «شوخی با خبر مرگ احتمالی رییس‌جمهور و وزیر خارجه‌ چه‌دردی رو دوا می‌کنه؟ کاش فقط کمی عِرق ملی داشتین؛ که اگه داشتین به‌جای این نمک‌ریختنا پای توییتر، نفری یه کیلو شیرینی می‌خریدین و می‌ریختین توی خیابون و می‌رقصیدین.»

پیش‌بینی روزهای آینده٬بدون ریاست‌جمهوری رئیسی نیز، یکی دیگر از دستمایه‌های طنز شبکه‌های اجتماعی بود.

یکی از کاربران در این رابطه نوشت: «شهرهای ایران یک ماه دیگه:

فلکه رئیسی ترافیکه، بنداز از امیرعبداللهیان برو.»
شوخی با ادبیات و سواد یک رییس‌جمهوری سابق
ضعف بیان ابراهیم رئیسی، ازجمله موضوعاتی بود که طی ساعت‌های گذشته دستمایه شوخی کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.

یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در این رابطه نوشت: «طفلی نه مدرسه‌‌شو تموم کرد، نه قوه قضاییه‌شو، نه ریاست جمهوریشو.» کاربر دیگری نیز نوشت:‌ «حالا نگن مرحوم محصل بوده فقط مدارس ابتدایی تعطیل…»

کاربر دیگری نیز با اشاره به اخبار منتشر شده پیرامون مدرک تحصیلی ابتدایی ابراهیم رئیسی نوشت:‌ «غیبت ابراهیم رئیسی در امتحانات به منزله نمره صفر خواهد بود.»

به نوشته یکی دیگر از کاربران، «خدابیامرز با وسیله‌ای مرد که حتی املاش رو بلد نبود.»

یک کاربر دیگر نیز نوشت: «ما که زبون رئیسی رو نمی‌فهمیدیم، شاید تو جنگل زندگی راحت تری داشته باشه…» و به نوشته دیگری، «خامنه‌ای گفته هیچ اختلالی در کارهای کشور پیش نمیاد=)) قشنگ دسته‌ قطع رو داده بودن رئیسی باهاش بازی کنه.»

در این میان اما بی‌توجهی افکار عمومی به احتمال مرگ «حسین امیرعبداللهیان» نیز، از طنز مردم در امان نماند.

به نوشته یک کاربر دیگر، «هر وقت حس تنهایی و نادیده گرفته شدن کردید، به امام جمعه‌ تبریز فکر کنید.»

خبر سقوط و مرگ ابراهیم رئیسی تا به حدی در افکار عمومی به سخره گرفته شد که قوه‌قضاییه برای کاربران شبکه‌های اجتماعی خط و نشان کشید. «مهدی کشت‌دار»، مدیرعامل خبرگزاری قوه‌قضاییه در حساب کاربری‌ خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «طی ساعات گذشته و با انتشار اخباری در رابطه با سانحه بالگرد حامل رییس‌جمهور، برخی افراد رسانه‌ای با تولید محتوا در مورد وقوع این حادثه اخبار کذبی منتشر کردند؛ دادستانی تهران با ورود به این موضوع طی ساعات گذشته، به تعدادی از افرادی که تشویش اذهان عمومی کرده بودند تذکر داده است.»

با‌این‌حال به نوشته یکی از کاربران: «ما افسرده نیستیم، ما از کمبود خبر خوب رنج می‌بریم!» کاربر دیگری نیز نوشت: «مردم تو خیابون به گوشیشون نگاه می‌کنن، سرشونو میارن بالا لبخند می‌زنن… .امروز وقتی مردم در ایران در خیابانها همدیگر را می‌بینند: روز بعد از پخش خبر سقوط بالگرد رئیسی
+127
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  علی و رئیسی هر کدام به تنهائی قاتل بیش از 20000 انسان بیگناه دگراندیش ایرانی هستند. با این تفاوت که علی زن خودش فاطمه را هم کشت ولی رئیسی به ان مرحله از جنایت نرسید
  5
  65
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Lovegod - لندن، انگلستان

  هلیکتلت رئیسی مبارک.
  5
  57
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  اینها ایرانی نیستند بلکه میشه گفت فارسی زبان آموخته گان صهیونیست زده. هیچ انسانی در هیچ فرهنگی بر جنازه مردگان رقص و پایکوبی نمی‌کنه الا اینکه انسان نباشی.
  125
  20
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  وای خدا ملت ما عجب خلاقیتی دارند اون هم به این سرعت اما من یکیش رو تو شبکه ایکس خوندم کلی خندیدم نوشته بود حیوونها جایی که هلیکوپتر سقوط کرده بود جمع شده بودند شعار می‌دادند : از آسمون پسته میاد - آخوند خوار ک.( خودم سانسور میکنم) میاد
  37
  61
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  تو جیزه خور رژیم ایرانی هستی مگر تو یک حائنی هستی که به مادرت هم حسانت میکنی. فارسی یاد گرفتی فکر کردی ایرانی هستی ساندیس خور
  5
  46
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  امیدوارم تا سرنگونی کامل رژیم کفتارهای اسلامی ، مردم هر روز اینگونه خوشحال باشند ! طنز پردازی واقعاً یک هنر هست و خوشبختانه مردم ما هنرمندان بی چون و چرای طنز پردازیند ! بعدیش خامه ..نی مفعول ، منتظریم .
  4
  44
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  اگر نوشته روز قبل مرا میخواندی به اشتباهت پی میبردی . چیزی نمیدانی مطالعه کن و یا توی اینترنت نگه کن . برای اطلاع شما فرقه هایی که مرگ را روز تولد می نامند با رقص پایکوبی و شادی جنازه اقوامشان را تشییع میکنند . درغنا و فرقه ای هم در هند بنام راجنیش چنین روشی را انجام میدهند. اما اینها ایرانی نما بودن و انسانهای خوب و مفیدی هم نبودن ، لذا اگر لعنت نمیکنند ولی شادی میکنند. أیا شما هم مثل آنها مخالف شادیها و خوشی های دیگرانی ؟
  2
  33
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  پس اون هایی که در 7اکتبر برای کشته شدن صدها اسرائیلی شادی می‌کردند و شیرینی پخش می‌کردند هم انسان نبودند پس نفرمایید در هیچ فرهنگی هیچ کس از مرگ انسانی ناراحت نمیشوذ مگر اینکه همه اونها طبق گفته شما انسان نباشند
  1
  29
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا. خوب حرف شما درست اما بفرما از کی ایرانیان اصیل (نه جعلی)در فوت انسان ها خوشحالی می‌کنند، هیچوقت بجز دشمنان این مرز و بوم.
  32
  2
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  عجب استدلال عجیبی!؟ در فوت اهریمن شادی نکنید! در مرگ زشتی شادی نکنید؟ لاجرم در مرگ هیتلر و استالین شادی نکنید! هموطن!؟ کدام هموطن!؟ این ها عصاره ی وحوش مسلمان در 1400 سال قبل از عربستان هستند. ممکن است بفرمائید غیر از تکلم کدام چیز این وحوش ایرانی است تا متفقا اشک تمساح بریزیم؟ البته بگویم ایشان را کسانی سر به نیست کردند که نمی خواستند رئیس مجلس خبرگان بشود و به میزان بالا بالگرد ایشان را مجتبی ساقط کرده است
  1
  17
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  جوابت را آخوندی مینویسم تا شاید بهتر درک کنی . شما الان در قره تپه، آذربایجان زندگی میکنی ، مسلما خانواده ایی داری . حال یکی که سالها از قریه شما دور بود بیاد به خانه ات . اولین پرسش از او می پرسی که چه احساسی داری بعد از اینهمه سال که به زادگاهت برگشتی و او در جواب بگوید * هچ * . میخواهم احساس شما را بدانم وقتیکه در طول مدتی که با شماست مدام دروغ میگوید ، نارو میزند ، از شما دزدی هم میکند ، شما بارها به او اطمینان میکنی ولی دزدی هاش بیشتر می شود تا اینکه یک روز به دخترت تجاوز میکند و روز بعد به خواهرت ، یکروز دیگر پسر بچه ای را رگبار می بندد و روز دیگر دختر ۱۵ ساله را گروهی تجاوز می کنند و بعد او را آنقدر میزنند تا بمیرد . از قضا آن پسر بچه شاید برادر زاده ات باشد و آن دختر همسایه . حال آن دوست کشتن میشود و عزادار دوست می نشینی ؟ اگر چنین است پس ننگ بتو و خاندانت که تو را پرورش داد . اما دوست عزیز ، دشمن دشمن است چه دشمن تو و ناموست باشد و چه دشمن وطن . از جهل و نادانی فاصله بگیرید تا پیشرفت کنید . موفق باشی.
  0
  17
  ‌سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.