محل سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی کجاست؟

 از میان حاضران در این عکس دو نفر (امام جمعه تبریز/راست و استاندار آذربایجان شرقی/چپ) در سانحه هلی‌کوپتر همراه رئیسی بوده‌اندساکنان محلی در محدوده سقوط احتمالی هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور ایران به رادیوفردا گفته‌اند که تجسس‌ها در اطراف روستای «پیرداوود» منطقه «قوردلار» در نزدیکی معدن سونگون ورزقان تمرکز دارد.

یکی از کارکنان معدن سونگون در ورزقان به رادیوفردا گفت از سه روز پیش این منطقه در مه غلیظ بوده و هم‌اکنون بارش باران نیز وجود دارد.

دو ساکن دیگر منطقه نیز به رادیو فردا گفتند که تمرکز تیم تجسس بر منطقه کوهستانی و جنگلی «پیرداوود» است.

به گفته آنها این محل حتی در تابستان نیز مه‌آلود است و اکنون غلظت مه بسیار زیاد است.

هیچ کدام از این دو شاهد محلی، صدای انفجار نشنیده‌اند و احتمال می‌رود سقوط احتمالی هلی‌کوپتر در مناطق جنگلی کوه‌های پیرداوود در نزدیکی معدن سونگون باشد.

ارتفاع کوه‌های پیرداوود در برخی مناطق به ۱۸۰۰ متر نیز می‌رسد.
رسانه‌های داخلی ایران نیز گزارش داده‌اند که شرایط سخت آب و هوایی محل وقوع سانحه در ورزقان و در هوایی مه‌آلود اعلام شده است.

بر اساس این گزارش‌ها هوای این منطقه هم‌اکنون به شدت هوا مه‌آلود است و کار امداد و نجات با سختی انجام می‌شود.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفته است بارندگی و مه تا فردا شب در منطقه ورزقان ادامه دارد.

با گذشت حدود سه ساعت از انتشار نخستین گزارش‌ها درباره وقوع سانحه برای هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی، رسانه‌ها و مقام‌های جمهوری اسلامی می‌گویند هنوز محل سقوط احتمالی آن پیدا نشده است.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، به شبکه خبر تلویزیون گفته است که «منطقه شدیداً مه‌آلود است» و به همین دلیل جست‌وجو برای یافتن هلی‌کوپتر حادثه‌دیده «به‌سختی» پیش می‌رود.

خبرگزاری ایرنا نیز از منطقه نزدیک به سانحه خبر داده است که «سخت‌گذر بودن محل و وجود مه غلیظ و بارندگی» باعث شده که گروه‌های تجسس و امداد نتوانند هلی‌کوپتر را پیدا کنند.

ابراهیم رئیسی روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت بعد از مراسم افتتاح سدهای خداآفرین و قیز قلعه‌سی با هلی‌کوپتر در حال رفتن بازگشت بود که گزارش‌هایی از قطع ارتباط با هلی‌کوپتر و سقوط احتمالی آن در منطقه ورزقان منتشر شد.
+9
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  تاریخ مصرف رییسی الاغ جلاد تمام شده بود ترتیبش را وزارت اطلاعات داد مثل رفسنجانی جانی و ۷۲گاو انفجار نخست وزیری بهشتی و و بقیه جاده صاف کن های احمق برای خامنه‌ای عراقی جاسوس روسیه .در بهشت الهی با حوری ۷۲ متری خوش بگذرد ..نوبت نفر بعدی کدام الاغ آدم کش تاریخ مصرف گذشته است قالیباف یا جنایتکار دیگر رژیم اسلامی
  5
  18
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  احتمالا صحنه سازی است، علی اف هنگام خداحافظی به رئیسی گفت ساغول، به سلامت برسید! البته دوتایی خیلی با هم عاذری گفتگو کردند و هیچکس نمی داند چی رد و بدل می کردند!
  4
  8
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان
  این سانحه با دستور آخوند علی خامنه ای و توسط سازمان اطلاعاتی رژیم فاسد و شیطانی استبدد مذهبی و فقیه صورت پذیرفته است تا از این طریق به خیال خود جو موجود در جامعه ایران را تغییر دهند.
  3
  15
  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  تاریخ نشان خواهد داد که چه کسی پشت این پرده است!
  0
  2
  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.