منچستر سیتی قهرمان شد، گواردیولا رکورد ۱۳۶ ساله را شکست

بی بی سی: تیم فوتبال منچستر سیتی با پیروزی سه بر یک مقابل وستهم برای چهارمین فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد. تا کنون تیمی نتوانسته بود به این رکورد دست یابد. منچستر یونایتد با هدایت الکس فرگوسن آخرین تیمی بود که سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر بدست آورده بود.

این فصل لیگ برتر شاهد یکی از تنگاتنگ‌ترین رقابت‌ها بود و تکلیف قهرمانی به روز آخر کشید. تا پیش از دیدارهای این هفته، منچستر سیتی با ۸۸ امتیاز صدرنشین بود و آرسنال با ۲ امتیاز کمتر در جایگاه دوم قرار داشت.

به این ترتیب آرسنال فقط در صورتی قهرمان می‌شد که اورتون را در ورزشگاه امارات شکست می‌داد و همزمان سیتی نیز مقابل وستهم متوقف می‌شد.

اما تیم پپ گواردیولا در این فصل هم مثل سال‌های اخیر لغزشی نداشت و قهرمان لیگ برتر شد. این ششمین قهرمانی سیتی در هفت فصل اخیر فوتبال انگلیس با هدایت این سرمربی اسپانیایی بود. تنها لیورپول با هدایت یورگن کلوپ در فصل ۲۰-۲۰۱۹ توانست نوار قهرمانی‌های متوالی سیتی را پاره کند.

سیتی مانند سال‌های گذشته با عملکردی درخشان لیگ برتر را تمام کرد. این تیم پس از شکست ۶ دسامبر مقابل استون ویلا شکست‌ناپذیر ماند و ۱۹ پیروزی و ۴ تساوی بدست آورد.

پیش از این فقط تیم‌های هادرسفیلد، لیورپول و منچستر یونایتد (۲ بار) توانسته‌ بودند سه بار متوالی قهرمان بالاترین سطح فوتبال انگلیس شوند.

به این ترتیب گواردیولا با قهرمانی در رقابت‌های این فصل رکوردی را شکست که سرمربیان از ۱۳۶ سال پیش (سال ۱۸۸۸ که لیگ فوتبال انگلیس شکل گرفت) نتوانسته بودند آن را بشکنند.

سیتی می‌تواند یک رکورد دیگر فوتبال انگلیس را نیز بشکند. اگر این تیم بتواند منچستر یونایتد را در فینال جام حذفی انگلیس (۲۵ مه در ومبلی) شکست دهد، آنگاه تنها تیمی خواهد شد که در دو فصل متوالی موفق به فتح دو گانه (لیگ و جام حذفی) شده است.

آرسنال سرانجام در بازی آخر در خانه ۱-۲ مقابل اورتون پیروز شد و با ۸۹ امتیاز به کارش در رقابت‌های این فصل لیگ برتر پایان داد.
یورگن کلوپ امروز برای آخرین بار روی نیمکت لیورپول نشستپس از تیم‌های سیتی و آرسنال، لیورپول در رتبه سوم لیگ برتر قرار گرفت. این تیم گرچه در روز آخر وولوز را دو بر صفر در ورزشگاه آنفیلد شکست داد، اما خبر تلخ برای هواداران این تیم جدایی یورگن کلوپ، سرمربی محبوب قرمزها بود.

لیورپول با این سرمربی آلمانی به تمام عناوین ممکن در رده باشگاهی دست یافت، از جمله قهرمانی در لیگ برتر فوتبال انگلیس پس از ۳۰ سال.

لیورپول این فصل شانس تصاحب چهار جام را داشت، اما فصل آخر کلوپ در لیورپول با یک قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلیس تمام شد.

آخرین سهمیه حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا به استون ویلا، شگفتی‌ساز این فصل لیگ برتر رسید. این تیم گرچه لیگ را با شکست سنگین پنج بر صفر مقابل کریستال پالاس تمام کرد، اما پیش از این با ۶۸ امتیاز، مقام چهارمش در لیگ برتر را قطعی کرده بود. تاتنهام نیز با ۶۶ امتیاز سهمیه حضور در لیگ اروپا فصل آینده را گرفت.

تیم‌های لوتون تاون، برنلی و شفیلد یونایتد هم به دسته پایین سقوط کردند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.