بوکسور اوکراینی در ۱۲ راند تایسون فیوری را شکست داد / واکنش جالب زلنسکی

یورونیوز: الکساندر اوسیک، بوکسور اوکراینی موفق شد در یک مبارزه تاریخی تایسون فیوری، رقیب بریتانیایی خود را پس از ۱۲ راند مبارزه شکست دهد.

در این مسابقه که در عربستان سعودی برگزار شد هیچ یک از دو مشت‌زن نتوانستند رقیب خود را ناک اوت کنند و در نهایت مسابقه با رای داوران و با نتیجه ۲-۱ به سود فیوری به پایان رسید. به این ترتیب بوکسور اوکراینی موفق شد قهرمان مسابقات سنگین وزن بوکس جهان شود و نخستین شکست دوران حرفه‌ای فیوری را رقم بزند.

اوسیک حالا سومین بوکسور تاریخ است که موفق شده در دو وزن مختلف هر چهار کمربند را تصاحب کند و با شکست رقبایش به قهرمان بلامنازع جهان تبدیل شود. پیش از او تنها محمد علی کلی، جو لوئیس و مایک تایسون توانسته بودند به چنین افتخاری دست یابند. اوسیک پس از پایان این مسابقه در صحبت‌های کوتاهی ضمن تشکر از کسانی که در کنار او بودند، از مربیان خود تقدیر کرد.

فیوری هم پس از پایان مبارزه سر رقیب خود را بوسید و تاکید کرد آماده مبارزه مجدد با این بوکسور است. او همچنین در صحبت‌هایی با اشاره به عملکردی که در طول مبارزه داشته تاکید کرد که به نظرش او باید پیروز مسابقه می‌شده است.
مبارزه دو بوکسور نامدار جهان در نهایت با رای داوران به سود مشت‌زن اوکراینی به پایان رسیدالبته مسابقه برگشتی برای این دیدار پیش‌بینی شده که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد و نتیجه آن مسابقه می‌تواند بار دیگر ورق را به سود فیوری افسانه‌ای برگرداند. این مسابقه هیجان انگیز تماشاگران بسیاری داشت و حتی ستارگان دنیای فوتبال از جمله کریستیانو رونالدو هم با حضور در سالن این مبارزه را از نزدیک تماشا کرد.

ویودیمر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هم این فرصت را مغتنم شمرد ضمن تبریک این پیروزی، مبارزه میان اوسیک و فیوری را با جنگ اوکراین و روسیه مقایسه کرد.
مشت‌های اوسیک بارها روی صورت و تن فیوری نشستاو در کانال تلگرام خود در این خصوص نوشت: «اوکراینی‌ها ضربه سختی می‌زنند و در نهایت همه حریفان خود را شکست می‌دهند. اوسیک قهرمان مطلق جهان است. استقامت و قدرت اوکراینی باعث پیروزی ما می‌شود. تبریک قهرمان؛ تو افتخار اوکراین هستی.»

در این مبارزه اوسیک توانست ۴۰۷ مشت به فیوری بزند که ۱۷۰ مورد از آنها به بدن و صورت بوکسور انگلیسی اصابت کرد. در مقابل فیوری ۴۹۶ ضربه به رقیب خود زد که از این تعداد تنها ۱۵۷ مورد از آنها به بدن و صورت مشت‌زن اوکراینی نشست.
+9
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.